Kde všade môžem platiť správnymi lístkami?

3. okt 2024

Kde všade môžem platiť správnymi lístkami ? Terno? Lidl ? Kaufland ? Tesko ? Billa ? Coop jednota ?

janai1
3. okt 2024

Potravinový tovar v každom obchode

maranco
3. okt 2024

Od januára požiadaj zamestnávateľa o stravné v mene € a s tým vieš platiť v každom obchode, ľubovolný tovar a v decembri ti neminuté € neprepadnú.
Zbytočne si netreba komplikovať život druhým platidlom.

zic
3. okt 2024

Vies ze mozes poziadat zamestnavatela o vyplatu "cash" a nemusis nic riesit...

autor
3. okt 2024

@zic Nedá sa , je výplata plus 130e stravné

zic
3. okt 2024

Nerozumiem... co sa neda, co vyplata plus stravne? Vypytaj si miesto "gastracov" peniaze a plat ako s ostatnymi peniazmi...

michaela789
3. okt 2024

To ešte niekto využíva lístky? Ja že táto zbytočná pseudomena to má dávno šťastne za sebou.

nelca84
3. okt 2024

Tak mas gastrace alebo dostavas financny orispevok na stravu? Ci co znamena 130e stravne?

biba_18
3. okt 2024

@michaela789 prečo? môj manžel využíva tak že ich dáva synovi…

biba_18
3. okt 2024

@michaela789 a keď u nás v jedálni bol starý prevádzkovateľ, nedalo sa tam jesť, tak nám zamestnávateľ dával 1/2 v lístkoch…

michaela789
3. okt 2024

@biba_18 tak to už aspoň stravovaciu kartu, z ktorej sa dá normálne zaplatiť akákoľvek suma.
Neviem, či teda chápem správne a bavíme sa tu o papierovych lístkoch, z ktorých nikto nevydával a večne bolo treba buď doplácať alebo v hlave počítať celý nákup aby to vyšlo na násobok hodnoty lístka....
Ak áno, tak som si úprimne myslela, že to už ani neexistuje lebo jednak to bola svetová blbosť a druhak som to riadne dlho nevidela.

biba_18
3. okt 2024

@michaela789 zober lístok a nájdi reštiku kde ti vyjde by ti z neho vydali ☺️ takže využíva to na obedy alebo večere s tým, že doplatí keď treba… a keď som mala ja lístky, tie som tiež využívala v reštikách…

zic
3. okt 2024

@biba_18 a peniaze by nevedel pouzit syn? V com je listok lepsi ako peniaze?

michaela789
3. okt 2024

@biba_18 nikde netvrdím, že čakám že mi vydajú z jedného lístka. Bola to narážka na všeobecnú praktickosť tohto "brilantného" ekonomického riešenia.

To je jedno. Ak to teda ešte existuje, platiť s tým môžeš všade za potraviny. Niekde akceptovali aj drogériu, niekde nie. Zažila som, že v Tescu pani musela rozdeliť nákup na dve časti lebo chcela platiť gastrolístkami, ale mala tam aj aviváže, jar a podobné záležitosti. Takže to si musela zaplatiť normálnymi peniazmi.

biba_18
3. okt 2024

@zic neviem či máš deti - ale ver že pubertiakom je lepšie dať lístok na hamburger ako peniaze na čokoládu alebo energeťák…takže v tom je lepšie a naučil sa pravidelne riadne stravovať…

biba_18
3. okt 2024

@michaela789 lidl mali že automaticky ti spočítavalo, v jednom účte, koľko môže byť platené v lístkoch…

michaela789
3. okt 2024

@zic je lepší, lebo za každý z týchto zbytočných zdrapov, ktoré nik nepotrebuje dáme zarobiť nejakému šťastnému vyvolenemu tlačiarenskému závodu .. 🤦🏻‍♀️

michaela789
3. okt 2024

@biba_18 dokonca... Tak to znie naozaj prakticky, výhodne a zmysluplne.

maranco
3. okt 2024

@biba_18 za stravný lístok si vie kúpiť aj čokoládu aj energeťák 🙂

jedine rozdiel je ten že príjemca lístka zaplatí poplatok 3-7% firme vyrábajúcej lístky, takže ak platíš stravným lístkom v svojej obľúbenej reštaurácii/jedálni ju tým ochudobňuješ o príjem

timea301196
3. okt 2024

Ahoj vsade. V bille dokonca beru aj na nepotravinovy tovar

nelca84
3. okt 2024

@biba_18 vsak aj za listok si vie nakupit cokoladu, chipsy... 🤷‍♀️ a ze sa tym naucil riadne stravovat... chodenim na hamburgery... to myslis vazne?

biba_18
3. okt 2024

@maranco vie, isteže. ale keď si dieťa pýta peniaze na hambač tak verím že ide na hambač… aspoň ja som môjmu mohla veriť…

biba_18
3. okt 2024

@nelca84 a čo máš proti hamburgerom?

maranco
3. okt 2024

@biba_18 * ale keď si dieťa pýta peniaze na hambač tak verím že ide na hambač *

ale keď si dieťa pýta peniaze, tak prečo ich nedostane, ale dostane stravný lístok? 🙂
veď rovnako by si kúpil hamburger a stánok by dostal viac peňazí ako zo stravného lístka, tak podporí predajcu aby tam existoval aj nabudúce

nelca84
3. okt 2024

@biba_18 nic, nic, su naozaj skvele, uz mi to dava zmysel

biba_18
3. okt 2024

@maranco možno má reštika spočítané či s jej vyplatí brať aj lístky alebo nie… a prečo lístok? lebo aj keď verím že chce ísť naozaj na hamburger, s peniazmi vo vačku má viac lákadiel tam neísť, hoci aj na ten energeťák… ale to sú už blbiny čo rozoberáme - kedysi sa peniaze nedali dostať od zamestnávateľa a lepšie boli lístky ako povinná strava v jedálni ktorá sa nedala jesť…

biba_18
3. okt 2024

@nelca84 také odpovede čo ani nie sú odpoveďami si nechaj pre kamošky ☺️ nedáva ti zmysel nič, ale ja to nepotrebujem vedieť…

nelca84
3. okt 2024

@biba_18 nedavaju mi zmysel tvoje odpovede. Ale teraz si to vystihla presne... "kedysi" boli listky fajn... lenze dnes uz su nepraktickym prezitkom... a nepoznam nikoho, kto by dnes uprednostnil gastrace pred financnym prispevkom

biba_18
3. okt 2024

@nelca84 moj muž. finančný príspevok by synovi nedal. lístky mu dá…

crazy_cat_lady
Včera o 07:23

nie je lepsie mat financny prispevok? myslim, ze zo zakona si zamestnanec moze vybrat, ci bude mat prispevok vo forme financii na ucte, alebo listkov/stravnej karty

biba_18
Včera o 07:32

@crazy_cat_lady ale len keď neposkytuje stravovanie sám vo vlastnom zariadení...