Kde všade chodíte nakupovať potraviny do Čiech?

pancake
5. jan 2010

dobry den.
pretoze sa mi zdaju na slovensku potraviny veelmi drahe, a vraciame sa zit na slovensko, tak sme sa s partnerom rozpravali ze by sme mohli chodit na nakupy do ciech. ze tam musi byt isto lacnejsie.preto by som sa chcela spytat, kde vsade sa oplati chodit na nakupy za hranice k nasim susedom?
vdaka

junovka
5. jan 2010

Zalezi co?Ked maso, tak do Polska 😉 🙂

lotris
6. jan 2010

my sme vzdy najcastejsie chodili do Mosty u Jablunkova. je to najblizsie a vzdy sa tam dalo dobre nakupit. V Polsku sa oplati Nutrilon, detske plienky a vlhcene utierky.

pancake
autor
6. jan 2010

hlavne tie potraviny by som chcela a do polska je to velmi daleko. chcela by som chodit tak kazde dva tyzdne. ☹

emjee
6. jan 2010

tak asi zalezi aj kde budes byvat, my sme boli parkrat v hodonine, urcite je aj nejake nakupne stredisko v breclavi

emjee
6. jan 2010

pancake inak asi by ti v tomto vedeli najlepsie poradit cesky, poziadala som adminov, aby ti temu zmedzinarodnili

monkula
6. jan 2010

my sme chodili do Břeclavi, je tam Penny market, Lidl, Billa a ešte niečo... 😅

jabber
6. jan 2010

Tak v každém větším městě za hranicemi najdeš těch obchodů spoustu - z těch levnějších je to Norma a Penny market - to jsou diskonty, Lidl. A pak taky skoro všude najdeš buď Tesco nebo Billa, Albert, Kaufland, Interspar, Globus - případně všechny, protože je to tady na každém rohu. Skoro si myslím, že jsme obchody nějak posedlí 😀 Ale jak se to vyplatí nebo nevyplatí - to ti neporadím 😉
Tady je nějaká mapa řetězců http://www.retezce.cz/ , ale nevím jak moc je to aktuální, když tam vidím ještě Hypernovu, která už není 😅

musko
7. jan 2010

pan - Hodonín, Břeclav, Zlín

maruschka
7. jan 2010

Penny market, Kaufland-väčší výber ako na Slovensku, Interspar, Tesco-iba sme prebehli, Hypernova-Albert, atď..Nakupovať sme chodili do Uherského Brodu alebo U.Hradišta - pár km od hraníc, je tam veľa obchodov na potraviny, oblečenie, elektroniku..Teraz už nechodíme ,využívame akcie na Slovensku- najmä Kaufland, Lidl. 😉

pancake
autor
7. jan 2010

vdaka babule.
maruschka to mi chces povedat ze uz sa to neoplati? ze je lepsie si pockat na akcie u nas?

monkula a preco uz nechodite?

teraz zijem v uk ale v marci ideme domov na stalo a ked si porovnam tie ceny tu a doma, tak tu je vsetko o polovicu lacnejsie.a to nevravim o plienkach a o nutrilone. preto sme sa s p. dohodli ze budeme chodit za hranice raz za cas nakupovat a doma iba to najnutnejsie. 😔

macka01
7. jan 2010

tiež to tak robíme,v ČR veľký nákup,napr.včera sme boli,Kauflad je jednoznačne najlacnejší aj má najväčší výber tovaru,potom tesco ak má akcie.Doma len to najnutnejšie

maruschka
7. jan 2010

pancake, oplatí sa to vtedy, ak majú nejaké super neuveriteľné akcie na mäso,drahšie potraviny-olej, maslo,mlieko,oblečenie, obuv...Nám sa to oplatilo vtedy, keď sme išli kupovať mäso, maslá, olej, prach na pranie, veci z letáka skrátka..Ak sme peniaze vymenili tu na Slovensku a neplatili sme kartou pri pokladni /lebo tam sa tiež platila za nákup pekná suma, ktorú si zaúčtovala banka/. Skrátka, ak sme mali v ruke 7 tisíc a vedeli sme, že prídeme domov s úplne natrieskaným autom a budeme mať zásoby na niekoľko mesiacov..U nás by si za takú sumu urobila normálny mesačný nákup..Tam sme kúpili naozaj všetko od A po Z...a vtedy sa to oplatilo..
Teraz aj tu na Slovensku robia často akcie na mäso, olej, prachy na pranie, ale ešte stále to nedosahuje tú sumu, ako v ČR-ale keď si k tomu prirátaš naftu do auta, tak si musíš premyslieť, či sa ti ten nákup oplatí alebo neoplatí ísť nakupovať do ČR. 😉 😉 😉 😉 😉 Ak všetko zrátaš a suma je zisk z nákupu, tak sa jednoznačne oplatí ísť. Ale kvôli nejakým malým nákupom by som tam neišla..

Boli sme aj v Poľsku, tam sa oplatí mäso, tie ich sladkosti v krabiciach, veci z ovčieho rúna-od papúč, cez vesty, sady do postele, cestoviny, nábytok..Ale nejako extra ma to neoslovilo. Oblečenie taká istá cena ako u nás, len spoločenské šaty a obleky sú tam lacnejšie.. 😉 😉

Teraz všetci chodia do Maďarska a Rakúska, že tam sú fantastické ceny a veľká ponuka. Tak si musíš vybrať sama, kam sa ti oplatí ísť..

Ak by sme robili zasa nejaký veľký nákup/ čo ma teda nijako neláka, lebo sa mi nechce behať po obchodoch a potom to doma pol roka skladovať/, tak by sme znova išli do tých Čiech. Ako hovorí macka01, tak ten Kaufland sa mi páčil najviac... 😉 😉 😉 😉

petrahy
7. jan 2010

pancake ja byvam cca 15km od Ciech a teda bola som vcera a moc sa to nevyplati, naozaj su porovnatelne ceny v tescu a kauflande na Slovensku obcas sa vyskytne super akcia na olej a klasicke obycajne maslo, chodievali sme tam kvoli mlieku a plienkam ale to do drogerie Teta. Teraz tam idem skorej zo zvyku a vidim porovnatelne ceny. Mäso neviem posudit nekupujem mam priamo od mäsiara / svagrova / A tu kde byvam mam najblizsie tesco a kaufland na Slovensku asi 20km takze zalezi koho chcem podporit ci nas, alebo susedov

amira55
7. jan 2010

pancake v Břeclavy je i nákupní centrum Tesco, je tam Tako, elektro a tak🙂taTescu. Jo a Břeclavy je na náměstí řezník-naproto Shoping centru to by jste se už zeptali a tam mají super ceny. jmenuje se to Inpost mrkni na internet. pokud máte velkej mrazák nakoupíš tam třeba kuřecí čtvrtky-kartón asi po 30kč kilo a tak...Fakt mazec 😉

amira55
7. jan 2010

tzo řeznictví je i samo sebou v jiných městech vše najdeš na těch jejich stránkách

macka01
8. jan 2010

ja teda nedám dopustiť na nákupy v CR aj v Poľsku chodime do Trinca alebo do Českého Tešina,keby sme šli len kusok za hranice napr.do Jablunkova to sa mi nepáči,lebo su špekulanti,prispôsobuju ceny tým naším,ale treba zajsť o čosi dalej a potom sa nakupuje veselo 😀 😀 napr.plnotučne mlieko sme mali za 12Kč,maslo klasické za 19,90Kč,cestoviny vrecko za 4,90Kč,mäsové výrobky sa cenovo asi vyrovnaju naším ale ich kvalita je oveľ lepšia.U nás ked se kupili suchu salámu kilo za 180SK mala som pocit,že mam v ústach mydlovú chuť,fuj,to sa v ČR nestane.babány boli za 14,90Kč,jablká po 7,90 tak ako niekto povie že sa to neoplatí

macka01
8. jan 2010

ešte som zabudla dodať,že v Poľsku sme tankovali asi o 8 korun v prepočte lacnejšie bnzín ako u nas na SK,to je tiež pekný peniaz,kd sa tankuje doplna

kotenko
3. feb 2010

preco vyjde zahranicie lacnejsie? je to kvoli DPHcku? a ako vlastne funguje DPH? mozem brat elektriniku na firmu a pocula som o tom, ze ak sa nieco berie na fakturu z CZ tak sa neplati ich DPH, cize v podstate budem nakupovat bez pdh-cky, co je natom pravdy?
a ked uz sme pri tom, nejaky velkoobchod na elektroniku - najma digi fotoaparaty a prislusenstvo - objektivy, blesky, softboxy a pod... ?????

susik77
3. feb 2010

pancake: ja som bola v UK 6 tyzdnov na studuij, pobyte v Oxforde a prave som bola sokovana ake je to tam drahe 😲 1 kolac tam stal aj 30 Kc 😖
Ja prave myslim, ze na sk je to lacnejsie. Ale je pravda, ze vzdy, ked prideme z Ciech k nasim na sk-do BA, tak som sokovana ake su tam ceny-niekedy aj o 70-80% drahsie ako v Cechach 😕 My nakupujeme tu v Prahe v Abert hypermarket a prip. akcie v liddli al. v Norme.plienky v tescu v akcii.vyjdu na 199 Kc balik

viva13
8. mar 2011

Ahoj, dá sa v penny markete v CR platit aj eurom? dakujem

8petule8
8. mar 2011

No, co se týče těch nákupů, tak já nejraději nakupuju na Feedu, přes internet 🙂 A musím dodat že jsem maximálně spokojená 😝

viva13
13. mar 2011

je niekde v blízkosti hranic v ČR Globus?