Kde v Bratislave sa najlepšie býva?

wena
13. júl 2013

Ahojte bratislavčanky,

zaujímalo by ma v akej lokalite sa podľa vás najlepšie býva.
Čoskoro si plánujeme kúpiť byt, tak by som chcela počuť nejaké názory alebo tipy na pekné miesta 🙂
Momentálne bývame v Ružinove, ostatné časti veľmi dobre nepoznám, tak neviem porovnať.

tatko_bebe
13. júl 2013

Som rodeny Bratislavcan a podla mna je najkrasia cast BA prave Ruzinov potom cast Race osobne nemam rad Petrzalku, ale momentalne vznika dost novych stvrti novostavieb kde je to celkom ok

hradnapani
13. júl 2013

@wena podla mna tam, kde je najblizsie priroda, teda mam na mysli naozajstne lesy, nielen parcik. Takze zapadne casti (Dubravka - vacsia, plne vybavena, dobra dostupnost mhd a nadvaznost na dialnicu, ciste prostredie Lamac - taka komornejsia ticha cast BA, Karlova Ves - blizsie k mestu, ale napriklad autom v spicke je to tam tazsie, ale elektricky idu vzdy alebo DNV - ale tu osobne ja velmi nemusim,pride mi prilis prehustena panelakmi a parkovanie biedne, ale zase krasna priroda na dosah ruky) alebo potom smer Raca - Krasnany atd...
Zavisi aj od toho, co preferujete, aku vyuzivate dopravu a tak.

hradnapani
13. júl 2013

@wena a najlepsie je vystartovat na obhliadku. sadnut na elektricku ci bus, prejst sa po sidliskach, popozerat ake su obchody, ihriska, ako sa kde parkuje... my sme takto tiez behali a rada na to spominam , zistili sme co vlastne chceme a co nie. Nasavali sme atmosferu a predstavovali si,ci by sme tu vedeli byvat a vychovavat deti a tak...

zuzlicek44
13. júl 2013

@hradnapani kto ma cas chodit pozerat, obzerat? a potom este chodit a obzerat byt?.-D 😀 😀

hradnapani
13. júl 2013

@zuzlicek44 ten, komu zalezi, kde stravi mozno najblizsich 10, 20 ci kolko rokov svojho zivota a vyvali za to cely svoj majetok. Vytipujem si lokalitu mesta a potom hladam byty. To nie su nove lodicky, ze mi nesadnu, tak nenosim alebo zahodim alebo posuniem sestre 😉

zuzlicek44
13. júl 2013

@hradnapani ako si prva co pocujem ze takto kupovala byt. samozrejme lokalitu si vybrat ano, napr Ružinov a hľadať tam..ale žeby niekto chodil takto ako ty vravís?🙂) fííha 😀

hradnapani
13. júl 2013

@zuzlicek44 a co je na tom? ved BA nie je New York 😀 Urobili sme si s muzom taky vikend, jeden den sme si presli par sidlisk, druhy den zase nieco, niektore lokality sme uz vopred zavrhli, lebo sme ich poznali. Uplne ti postaci, ked sa poriadne pozries z okna elektricky, autobusu ci auta, obcas vystupis, prejdes ulicu, pohladas nejaky park a nejaky dojem to uz na teba len urobi. Nekrizovali sme vsetky chodniky. A ano, ja som to brala vazne, chcela som si vybrat miesto, kde budem spokojna a podarilo sa, nelutujem ten vikend ani trochu 😎 😉

dada1212
13. júl 2013

No aj v Petržalke sa nájdu pekné miesta, napríklad v okolí hrádze alebo aj inde sa nájde pár bytových domov, ktoré sú blízko prírody a nie sú v až tak hustej zástavbe.
Píšem preto, že pri Petržalke je veľká výhoda v polohe, do centra sa rýchlo dostanete aj pešo aj autom aj autobusom.
Takže záleží čo preferujete, či je pre vás dôležitá aj rýchla dostupnosť do centa mesta.

cecil36
13. júl 2013

Petrzalku si neviem vynachvalit co sa tyka dostupnosti. Za desat minut som v centre pesi. A este by som dodala, ze nie je len dobra a zla stvrt. Ako pise @hradnapani treba si to obehat a najst konkretne miesto, kde by sa nam pacilo. Ja soobne ako som pisala som v Petrzalke spokojna, ale nesla by som byvat do zadnej casti Petrzalky. Max po Technopol. Rovnako by som nesla byvat do Vrakune a Poddunajskych kvoli vyssej kriminalite a ovzdusiu. Raca je momentalne dost "drogova", ale zas stara cast Race kde su rodinne domy je ok. Takze je to nie o casti BA, ale skor o mieste. Dubravka je pre mna osobne dost daleko, aj ked ma super dopravnu siet. Karlovka a Dlhe diely- problem s parkovanim atd. Kazda cast ma svoje pre a proti.

saska.t
13. júl 2013

Zila som 27 r. v Petrzalke pri dostihovej drahe a nemozem povedat nic zle,blizko priroda,hradze,jazera,vsetky spoje do mesta,mesto za 10 min. dostupne,je pravda,ze to tam teraz strasne zastavali,ale stale je tato obllast vyborna,dalej v Petrzke kde je to uz len betonova dzungla nic moc...

katy1979
13. júl 2013

Podla mna v kazdej stvrti je aj kludna a celkom pekna cast. Som z petrzalky. Odmalicka vyrastala v ovsisti rovno pod lesom. Rano sme sa budili na spev vtakov a nie na auta. Mne sa celkom pacia novostavby pri hradzi ci melrose place tiez pri hradzi na betliarskej. Vedela by som si vybrat byt aj v ruzinove ci novom meste.

sissy27
13. júl 2013

@zuzlicek44 mne zas príde holý nezmysel NEspraviť to ako @hradnapani... ak nepoznám lokalitu, kde chcem kúpiť nehnuteľnosť, príde mi úplne normálne, že si ju pôjdem omrknúť sama a nedám len na reči realiťáka, ktorý má jediný cieľ - províziu, a je mu srdečne jedno, či budem spokojná alebo si budem trieskať hlavu o stenu... a že kto má na to čas? no každý normálny človek si na to čas nájde podľa mňa... iné je, ak nemáš na výber, nasťahuješ sa k budúcemu manželovi do hotového, alebo nehnuteľnosť zdedíš či dostaneš ako svadobný dar, potom si môžeš dovoliť mať na háku alebo sa prispôsobiť, ale ak mám investovať svoje peniaze, tak chcem vidieť, vedieť a rozhodnúť sa...
@wena ja by som si nevybrala práve Ružinov, Raču a Devínsku a koniec Petržalky smerom na Rusovce, aj keď zas poznám ľudí aj z týcho končín a sú spokojní, takže koľko ľudí toľko chutí 😉 a ani Podunajské Biskupice / Vrakuňa sa mi veľmi nepozdávajú, sú dosť ďaleko od centra, ale nie je to taká tragédia... zas v každej mestskej časti máš slušnú občiansku vybavenosť, s parkovaním je to tiež všade rovnaká pohroma a v každej sa nájdu aj pekné miesta na oddych... vytipovala by som si pár bytov a pri obhliadke by som si išla pozrieť aj okolie a širšiu lokalitu...

zuzitko74
13. júl 2013

@wena V Bratislave som už bývala na dosť veľa miestach, lebo kým sme sa definitívne neusadili, dosť sme striedali prenájmy. Som aj rodená Bratislavčanka. Takže Ružinov určite áno - bývala som v Pošni, a blízko trhoviska na Miletičovej. Obe miesta si neviem vynachváliť. Dolné hony - nie. Sídlisko to nie je zlé, je tam celkom fajn, my sme bývali na Bieloruskej, krásny , veľký dvor, pekné ihrisko, blízko Vrakunský lesík ale.... všade samé striekačky v tráve a potme som sa tam fakt občas bála vonku. Nové Mesto - neviem, mne sa tam ktovieako nepáčilo. Žiadna príroda, jedine Kuchajda. My sme bývali v blízkosti zimného štadiónu a NTC, takže to bola dosť rušná štvrť, často hluk do neskorého večera. Teraz bývam v Petržalke a neviem si to vynachváliť. Máme veľký zelený dvor s ihriskom, blízko Chorvátske rameno aj Draždiak, školu aj škôlku pár minút od domu, obchody aj lekárku blízko a keďže nemáme auto, u mňa dosť zaváži aj to, že s Petržalky nie je problém dostať sa fakt kdekoľvek. Kramáre - tam som nebývala, iba pracovala. Sídlisko na kopci, je tam zima a zle riešená MHD. To isté Dlhé Diely - tam som tiež istý čas pracovala. Sídlisko na kopci, neuveriteľne prehustené, autobusy stále natrieskané. Niektoré domy sú tak blízko seba, že si ľudia vidia priamo do okien. S Dúbravkou, Karlovou Vsou, Devínskou Novou Vsou, Lamačom a Račou mám minimálne skúsenosti, tam so bola akurát tak u dakoho na návšteve, takže neviem povedať. Podunajské Biskupice, alebo aspoň ich časť, sú takmer ako dedina je tam veľa rodinných domov. To isté Stará Dúbravka a okolie Horského Parku, či Koliba. Takže vybrať sa dá, či už chcete bývať na sídlisku, alebo v rodinnom dome. A ešte som zabudla Staré mesto - neviem, ja osobne by som tam nebývala, ale aj tam dokážu byť ľudia spokojní.

rienok
13. júl 2013

@wena ahoj my byvame v Karlovke a som absolutne spokojna, v meste som za 10 minut, vela zelene. S tym parkovanim je to tu hustejsie, ale my si platime parkovacie miesto a tak to je bez starosti, Aj ked si myslim ze s parkovanim je problem vsade. byvali sme v starom meste a je to tam podla mna hlucne a zasmogovane, lamac je super len trochu od ruky...

zuzlicek44
13. júl 2013

@sissy27 tvoj názor🙂

andrejka1974
13. júl 2013

urcite sa najde krasne byvanie vsade, ja som prezila cely zivot v dubravke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 mam tu blizko skolku,skolu, krasne detske ihrisko, kde sa da v horucavach aj obcestvit, je tu tisko, plno zelene 🙂 🙂 🙂 a dostupnost mhd na vsetky smery, chodia tu autobusy, elektricky a ja som v dolnej casti a tak nemam problem zajst aj do teska peso 🙂 🙂 🙂 🙂 je tu zimny stadion, bezecka draha, deti sa maju kde vysantit a pred domom mam plno zelene a cestu mam za domom aj s velkymi parkoviskami

sissy27
13. júl 2013

@zuzlicek44 ja len na margo toho, že ti bolo čudné, čo za ľudí si preboha ide pozrieť osobne lokalitu, do ktorej by sa mali presťahovať...

miskap2111
13. júl 2013

Som rodená Bratislavčanka a vyrastala som v Karlovke - pod "Tilgnerkou" - nádherne veľa zelene, do Líščieho údolia za 5 minút.. Teraz bývam na Grosslingovej, v Starom meste- tiež to má svoje výhody, samozrejme. Hlavne moje dcéry si to tu nevedia vynachváliť - všade chodia len pešo (či už škola- od základky až po výšku - staršia to má na medicínu cez medickú za 7 minút, mladšia chodila na gymnázium matky alexie, teraz ide na Filozofickú UK).. A samozrejme pešo to majú aj do všetkých pubov v meste 😀 Auto nám tu ani netreba - minule sa mi v servise smiali, že som za rok nenajazdila ani 2000 km. 🙂

margarita
13. júl 2013

@wena
nenapisala si, ake mate v byvani priority, takze moja odpoved by bola:

ako kde, ako kedy a ako komu 😀
v zmysle ze ine potreby a poziadavky mas ako slobodna, bezdetna, na materskej, s malymi detmi, na dochodku.
ja som zatial vyskusala "len" Ruzinov, par miest v Petrzalke a planujeme sa opat stahovat.
Co konkretne je pre vas dolezite - zelen, infrastruktura, mhd...atd?

natas4
13. júl 2013

Dubravka, Dubravka, Dubravka 😵 😵 😵

libertine
14. júl 2013

aj ja mam rada dubravku, lebo je tu blizko do prirody na vsetky strany a do centra to mam necelych 15 min busom. na dialnici som hned a na tento smer nebyvaju zapchy. no ale hlavne ta priroda.

natas4
9. sep 2015

@miskap2111 na Tilgnerku som chodila do skoly 🙂 nedame stretko v Dlhaciku? 😀 😀

miskap2111
9. sep 2015

@natas4 🙂 Jasné! 🙂

janicka99
15. okt 2015
Používateľ janicka99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janicka99.

Ahojte, ja bývam v Rači, ak sa to ešte počíta za Bratislavu 😀 S rodinkou tu bývame už 2 roky a sme veľmi spokojní. Aj v Bratislave sa dá nájsť dobré bývanie blízko prírody, majú tu aj vlastné školy a škôlky, kúpalisko, dostatok zelene, pre malé deti ideál 😀

No a dnes som našla pekný článok od jednej realitky s prehľadom najvychytenejších lokalít na bývanie http://www.herrys.sk/najoblubenejsie-lokality-na-byvanie A priznávam, je tam aj Rača 😉

xlucia
22. jan 2016

@janicka99 ahoj. pozeram ze byvas v raci. vies mi prosim povedat nieco o casti vinohrady? ake je byvanie a vybavenie v okoli zel. stanice?

emogeon
23. jan 2016

za mna Dubravka, priroda, les nadosah 🙂

janicka99
28. jan 2016
Používateľ janicka99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janicka99.

@xlucia Vinohrady sú ešte úplne na začiatku Rače, v podstate je to ešte Nové mesto. Je tam celkom pekne, zeleň (ešte niečo zostalo z vinohradov 🙂 a ani hluku sa nemusíš báť, podľa mňa vlaky až tak nepočuť, nechodia príliš často. Hneď za vinohradmi máš les, tam chodievame s rodinkou sa vyblázniť (na Horáreň, tam je ihrisko aj miesto na opekanie) a nadýchať čerstvého vzduchu. Je tam aj blízko škola, škôlka aj gymnázium, kúpalisko a futbalový štadión. Tiež je to aj blízko do mesta, cca 30 min. Takže podľa mňa sa ti oplatí nad tým uvažovať 😉

vlasok123
10. aug 2016

TI, ktori zvazujete byvanie vo Vrakuni, event. PB, urcite si pozriteinfo o toxickej skladke, ktora sa tam nachadza.
napr.http://ippr.sk/r/156-skladka-vrakuna-bratislava

biankamala
22. máj 2017

Ja som z Rače a ľúbim to tu🙂 Teraz sa u nás stavá nový komplex Zlaté krídlo. Byty sú tam fajnové. Kuknite🙂