Kde sušíte prádlo v zime, alebo keď prší?

andreanova
27. máj 2020

Ahojte. Plánujeme nové bývanie a potrebujem poradiť, ako a kde zriadiť miesto na sušenie prádla v čase, keď je mokro, zima a prádlo vonku neuschne.

Z predošlého bývania som zvyknutá na práčovňu v pivnici, kde sa aj prádlo suší. Z bývania na byte, viem, že sušenie po izbách na sušiakoch pre celú rodinu je nereálne..Ved pri aktívnych deťoch sa stále perie..,

Ako by ste to riešili? sušičku nechcem. Riešili by ste to práčovňou so priestorom na sušenie, ak by tieto možnosti boli, prípadne, ak by neboli, ako?

Ďakujem

ivkazba
27. máj 2020

@andreanova ja suším na balkóne aj keď prší (samozrejme mám balkón kam neprší) alebo je zima a ak je studené, dám len dosušiť dovnútra. Ja osobne si neviem predstaviť, že by som sušila prádlo v nejakej spoločnej miestnosti, kam chodia aj susedia. Ak by som ale riešila rodinný dom, určite by som tam chcela miestnosť, kde by som mala práčku a sušičku (mimo kúpelne).

alexk12
27. máj 2020

@andreanova sušička,balkon,izba nič viac ma nenapadá áno ešte v niektorých panelákoch mali tie sušiarne len to porušili a prádlo tam zatuchne..

lune
27. máj 2020

Ahoj...mame odvlhcovacku, co ma program susenie pradla. Pradlo na susiaku dam do kupelne, ona nahreje vzduch ( aby sa vyparovalo) a vcucava vodu. Predsusim tak 2-3hodky a potom vypnem. Kupelnu vyvetram a pradlo uz doschne same...

lune
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko25
27. máj 2020

@andreanova my sme sice byvali v dome ale mali sme to v zime vyriese tak ze hned z pracky islo pradlo na balkon ...tam sa “odparilo” a potom sme ho zavesili dnu..tym padom nesla obrovska vlhkost do domu 🙂

jaja1979
27. máj 2020

@andreanova ahoj, ja susim v dome v izbe, lebo máme príšerne suchý vzduch, tak som rada, že sa trochu zvlhci. Večer prádlo zavesim a ráno je suché. V lete susim vonku na balkóne. Kúpila som sušiak z ikei, je veľmi skladny, nepotrebuje veľa miesta a zmestia sa tam dve práčky. Práčovňu nemáme, ani veľkú kotolňu, tak to riešim takto.

deti95060810
27. máj 2020

teraz mám sušičku. Ale kým sme nemali tak sa prádlo sušilo na vešiakoch na terase, V zime to trvalo aj 2-3 dni. potom sa ešte dosušilo v obývačke v noci . Veľké kusy ako plachty z postele som sušila na povale. Samozrejme pre deti som musela mať veľa prádla...

misa11111
27. máj 2020

Neviem, ja mám pračovňu v dome, mam tam radiátor okno. Nemenila by som.

nickpick
27. máj 2020

@andreanova a preco vlastne nechces susicku?

henka123123
27. máj 2020

v kuchyni pri radiatore...na jar a v lete na dvore🙂

asia83
28. máj 2020

@andreanova Máme dve malé deti, bývame v dome. Extra miestnosť na sušenie prádla je podľa mňa zbytočnosť. Periem výlučne v sobotu. Ak sa nedá vonka, bielizeň suším na dvoch sušiakoch v synovej izbe (má veľkú izbu). Keď bude väčší a bude potrebovať celú izbu, budem sušiť v pracovni.

smejko25
28. máj 2020

@asia83 pfuuu tak to tiez neni dobre vsetku vlhkost pustat to domu...a este do synovej izby 🙂 aby sa ti to neodvdacilo
Plesnami

mata1001
28. máj 2020

Byvam v dome a extra miestnost na susenie pradla nemam...mam 2 chodby, vzdy periem vo stvrtok a vyvesam na rozlozitelnom vesiaku na zadnej chodbe( je tam dlhsi radiator) .Kym som v piatok v praci a syn v skole( za normalnych okolnosti) tak sa pradlo usuši a v nedelu žehlím.Nemam rada , ak je pradlo cely tyzden povešane, mam rada poriadok. V lete sušim na terase.

lenuliatko84
28. máj 2020

Na balkone,ale ked uz je to suche dam to na noc dnu a rano ppzbieram

lenuliatko84
28. máj 2020

@asia83 fuha u dietata by som nikdy nesusila,skus si zacat susit v spalni pradlo a uvidíš

s_a
28. máj 2020

Ja si už bez sušičky neviem predstaviť pranie 😍 kupovali sme ju hlavne preto, lebo nemáme veľa miesta na sušenie a je to super pomocník

simsalabim
28. máj 2020

V zimnom a dazdivom pocasi je susicka na nezaplatenie. Preco ju nechces?

andrea_82
28. máj 2020

Ja suším tiež v spálni na sušiaku, ktorý je pri radiátore. Problém s plesňami nemáme. Periem prádlo po 3 osobách. Sušičku by som tiež nechcela, mám rada vôňu čerstvo zaveseného prádla.

eliska13
28. máj 2020

@smejko25 ako to robia ľudia v paneláku kde nemajú balkón?v bytoch a domoch je práveže nízka vlhkosť
@andreanova mám sušičku po kuchte najlepší pomocnik.Ale ešte raz, tak by som práčku a sušičku dala zvlášť niekde do miestnosti a nie do kúpeľne je z toho veľa prachu mne stačí, že vyberiem zo sušičky prádlo pretrasiem a všade prach na polickach.Ak nechceš sušičku, tak jedine niekde do spalne, hosťovskej...

sense
28. máj 2020

Susicke, alebo v pracovni a aj v byte pri okne...

asia83
28. máj 2020

@lenuliatko84 Malý tam nespí. Ešte. V izbe iba dosuším, musím dávať aj v zime von, lebo potom je veľká vlhkosť v izbe. Ako som písala, neskôr, keď bude malý v izbe, budem sušiť v pracovni.

asia83
28. máj 2020

@smejko25 Veď muž mi to zakázal. Musím dať vonka a potom dosušiť dnu. Syn tam ešte nespí, je malý.

fokuska
28. máj 2020

Je "skvele", ze v izbe sa nesmie susit pradlo... neviem co potom maju robit ludia, ktori byvaju ako my aktualne: mame byt, bez balkona, nova fasada, takze sa do nej nesmie zasahovat a teda nemozeme namontovat ani tie susiaky k oknu, aby sa dalo susit vonku. Mame len malinku pivnicu, bez sance susit niekde v spolocnych priestoroch pradlo. Jedine ze by som ho dala na chodbu ku vchodu :D :D
Susicku by som velmi chcela, ale vzhladom na rozmery bytu by sme ju mohli mat iba v obyvacke alebo spalni :D nie je sanca ju dat nikde do chodby, nie to do tej mini kupelnicky.

Takze ano, susime pradlo v izbe - v spalni. Pri radiatore, alebo pri otvorenom okne, vlhkost stale kontrolujeme - chvilu je proste vlhkejsie, potom to narazovo vyvetrame. Inak to nejde. Nemame ziadne plesne. Do noveho uz mame naplanovanu susicku.

0silvia0
28. máj 2020

@andreanova suším v zime v pivnici. Pivnica je omietnutá, s oknom, s kotlom, čiže prádlo sa pri kotli fajn vysuší...

beronsche
28. máj 2020

vacsinou v pracovni, alebo v spalni.. mame skor suchsi vzduch, tak mi to vyhovuje.. Tieto miestnosti su na poschodi a okrem domacich tam nik nechodieva, tak mi tam susiak nevadi.. Plus mame rekuperaciu, takze ci je zima a ci teplo, pradlo mi vyschne naozaj rychlo.. Robit samostatnu "izbu" pre pradlo mi prislo ako nezmysel.. 😉
@smejko25 to zalezi aj od toho, aky mas dom.. pri riadenom vetrani tento problem odpada..

smejko25
28. máj 2020

@eliska13 no by ti mohla moja znama porozpravat o nizkej vlhkosti 🙂 ako jej plesnelo 🙂
A aj sama viem ze ked sme pradlo zavesili v kupelni hned boli rohy orosene 🙂

s_a
28. máj 2020

@fokuska nezmesti sa ani nad pracku?

mila23
28. máj 2020

tiez som si myslela,ze v byte mame suchy vzduch....az kym mi steny nezacali plesniviet ...tiez som dlho odmietala susicku - prislo mi to zbytocne kvoli par zimnym mesiacom, ked v lete som susila na balkone...ale to pradlo je zo susicky uplne ine, nadychanejsie, skoro nic netreba zehlit...takze nakoniec som rada,ze ma muz na susicku presvedcil. Aj ked som dlho predychavala,ze susicka je na pracke - mame taku ozruitu v kupelni, ale co uz

lenka2710
28. máj 2020

@andreanova ja bývam na byte a prádlo susim cez leto na balkóne a jar jeseň zima vnútri na susiaku, lebo okolo paneláku mame domy a keď kúria, tak mam prádlo ako keby som ho susila v udiarni!
Ale budú nám robiť balkóny aj s presklenim, tak hadam už budem môcť sušiť celý rok na balkóne
Kamoška býva na najvyššom poschodí, oni sú len dva byty na poschodí, tak suši na chodbe, u nás je 5 bytov na poschodí, takže chodba neprichádza do úvahy, pracovnu tu chalani prerobili na posilku 🤷‍♀️
Teraz čakám druhé, bude to zaujímavé s tým susenim, a sušičku nemám kde dat, takže tak

fokuska
28. máj 2020

@s_a Nie, chcela som, ale neda sa - aj pracku mame uplne uzku slimku, lebo ina nevosla. Spekulovala som ako to len slo, ale nevyslo to.