Kde sú lepšie tržby?

kubo3111
4. nov 2014

ahojte kočky ,mňa by zaujímal názor, tých ktoré majú skúsenosti s predajom -topánky ,textil ,darčekové ...... .Ide o to ,že už dlhé roky podnikáme -máme prenajatý obchod v centre ,ale teraz sa tu navalili čínsky predajcovia s lacnými vecami .Predávajú všetko a je ich stále viac .Vela našich známych kôli tomu skrachovalo a ja sa bojím že dopadneme rovnako .V dnešnej dobe to je už viac o cene ako o kvalite :( Premýšľam že sa presťahujeme do OC tiež ich je veľa ale tam aspom niesu číňani .Počula som že niektorý ľudia chodia nakupovať len tam ,hlavne tí bohatší .ale stálo by to veľa peňazí -hrozne velké nájmy ,zamestnať predavačky a iné okolo toho .Mám to riskovať ,alebo mútiť vodu ako doteraz ? každá rada dobrá 🙂

nyusika
4. nov 2014

Ja by sio sla do rizika...do centier chodi ovela menej ludi nakupovat, ako do OC. A ak aj idu do mesta, tak specialne kvôli cinanom, lebo ti nie su v OC.
Inak, mna ide slahnut z tych azijskych obchodov,smradlave, zdravotne zavadne veci...a cenovo ziadna slava. Vôbec to nie je tak lacne, ako sa castokrat prezentuje. V tesku (C&A, H&M...pisem o Bratislave, snad je to podobne aj inde) su veci cenovo porovnatelne s cinskymi suntami, kvalita ovela vyssia.
Drzim vam palce, nech sa dari 🙂

tenerifka
4. nov 2014

@kubo3111 Ak by som bola na tvojom mieste a mala moznost sa presunut do OC, jednoznacne by som to urobila. Nemas co stratit, ale pozor!!!, ponuka musi byt prvotriedna, vsetko tip-top od vykladu, personalu ci poriadku/cistoty az po kvalitne vyrobky. My s manzelom takisto podnikame a ponukanim tych najlepsich sluzieb sa trzby jednoznacne navysia. Odvaznym stastie praje, smelo do toho, ale treba sa tomu venovat na 100%

kubo3111
autor
4. nov 2014

Ja sa obávam toho že mi budú určovať aké zľavy a či vôbec ? Keď už teraz máme rabat na minime .Ak to nepôjde a zostane úver a oči pre plač ,tak to asi neprežijem :( ja ani neviem či v tích OC prežívajú to isté ako my ostatný :? O tržbách nikto nehovorí, iba o tom aký vysokí nájom musia platiť .

kubo3111
autor
4. nov 2014

V tých 😉

tenerifka
4. nov 2014

@kubo3111 Ak ponukas kvalitny tovar, nemusis ist s cenami dole, ludia co chcu lacny tovar idu k Cinanovi, v OC chcu ludia kvalitu, ale treba klienta prilakat, zaujat ho.....my sme napr.vsadili na jednu novinku, ktoru nema nikto tu naokolo, naklady mame sice o nieco vyssie ako kedysi, ale s ohladom na terajsie trzby to bol vynikajuci tah, klientela nam rastie kazdym mesiacom.My sice podnikame v inej oblasti, ale je to o tom istom.....

mihula
4. nov 2014

ja by som nesla,tie pálky za prenajom polozia skoro mkazdeho.Ved si zmapuj situaciu.Dnes je tam obchod s tym a tym a o tri mesiace ho darmo hladaš.Skus porozmyslat,prečo asi

ichbinich
5. nov 2014

Pokial viem, tak v OC je po prve vysoky najom (ale mas zabezpecenu infrastrukturu), a po druhe treba platit aj nejake percento z trzby, napriklad 10%. Co je teda dost, ak mas este aj z toho zit. Takze si to treba dobre zratat.
Je to blbe, lebo centra miest vymieraju, ostavaju kadejake brakove obchody, a najomne v je tiez vysoke.
Treba si to naozaj vsetko dobre spocitat. Aj kolko by stala dodatocna predavacka a podobne. Skuste najst nejaky tovar, ktory by ste mali iba vy a nik iny, ako pise @tenerifka, ze to by automaticky tahalo ludi k vam. Ale hrozi, ze ty to nakupis za drahe peniaze, privedies na trh, a za mesiac to bude ponukat nejaky retazec za lacnejsie, lebo oni to kupuju na vagony... ☹ Takze si treba dobre vyberat.

kubo3111
autor
5. nov 2014

práve to, my máme jediný v okolí kvalitný turecký tovar ale čo z toho keď všetko nad 20e je pre ludí strašne drahé :( Česť výnimkám ktoré povedia že máme super ceny, tie presne vedia čo kupujú a za koľko, ale v poslednej dobe sme úplne prišli o strednú vrstvu a strašne to cítiť na tržbách ..A ľudia sú presvedčený že v číňaku kúpia najlacnejšie, ale nieje to vždy tak .Ja mám proste pocit že u nás stredná vrstva úplne zanikla a tí čo majú peniaze po meste nebehajú, veď v OC kúpia čo potrebujú, aj parkovanie je zdarma . Budú len číňaky v meste lebo všetkých rozvalcujú :Niektorý ľudia si už teraz myslia že v meste sú len čínske haraburdy :(

natuska87
5. nov 2014

@mihula V TN aj vo velkych OC sa mali podnikatelia o par tyzdnov odstahuju...Malo ludi aj tam, najomne premietnute do cien...Iba ak, by si ponukla vynimocne za prijatelne ceny.Netvrdim, ze je to vsade tak...

eeffka
5. nov 2014

@kubo3111 ja som z KE a v centre som nebola hadam aj pol roka