Kde si dávate vyvolávať fotky?

unicornlady
6. sep 2021

Ahojte, kde si dávate online vyvolávať fotky?
Doteraz som vždy dávala v happyfoto, keď je akcia. Ale naposledy som nebola veľmi spokojná.

A upravujete si fotky nejak v počítači, aby pasovali na rozmer 10x15 alebo to tam len pošlete? Lebo stalo sa mi v happyfoto, že mi chýbalo z hlavy atd.. neviem, asi to nekontrolujú. Viem, že buď sa dá dať rozmer ideál (že ponechá to celú fotku, ale potom rozmer nesedí a fotka je menšia napr. 10x13) alebo 10x15 ponechať úplne, ale to osekalo fotku aj tam, kde som to nechcela, teda, že to asi nikto nekontroluje. A neviem, či sa to dá nejak na nete opraviť.

Viem, že keď som dávala v kamennej predajni, tam mi to osobne dotyčný skontroloval, aby niekomu neoseklo hlavu pri zmene rozmerov. Ale takto cez net, neviem, či to niekde robia.

Prípadne poraďte, aké máte vy skúsenosti a kde sa to oplatí a je aj dobrá kvalita.

mauduska
6. sep 2021

Ja som bola spokojná s faxcopy vždy. Fotky si sama dopredu upravujem na rozmer, ktorý chcem potom dať tlačiť. Teraz idem skúsiť stránku onlinetlac na svadobné oznámenia, tak dúfam, že je dobrá... :D

andrea_82
6. sep 2021

ja som tiež naposledy objednávala v happy fote. Keď si nahráš fotku a rozklikneš ju, tak si môžeš upraviť to, ako ti ju orežú. Ale väčšinou objednávam ten druhý rozmer klasik, kde mi ju nijako neorezávajú. Mám síce v albume potom 2 dĺžky fotiek, ale sú celé.

unicornlady
autor
6. sep 2021

len potom spracovanie foto je tuším 6 až 8 eur (nepamätám si to presne)

Našla som aj CEWE alebo EMPIKFOTO, kde sú síce foto drahšie, ale zase spracovanie foto sú cca 2 eurá, tak možno cenovo sa to aj vyrovná

kristina1001
6. sep 2021

@unicornlady ja odporúčam empik foto fotky si po nahodený vieš upraviť tak aby pasovali do rozmeru majú kvalitnú prácu za dobrý peniaz

es2021
6. sep 2021

@kristina1001 možno blbá otázka ale tie fotky potom posielajú poštou, či ako to funguje prosím?

andrea_82
6. sep 2021

@unicornlady pozeram fa z poslednej objednavky cez happyfoto a nie je tam ziadny zvyseny poplatok, iba postovne 3,95 a poplatok za dobierku.

sapetka
6. sep 2021

Ja si vyvolam fotky v DMke som spokojna.

mauduska
6. sep 2021

@es2021 fotky sa posielajú poštou. Pri niektorých si vieš zvoliť aj osobný odber, ale vieš si to v pohode poslať domov 🙂

kristina1001
6. sep 2021

@es2021 áno posielajú poštou vždy kvalítne zabalené

es2021
6. sep 2021

@mauduska @kristina1001
Ďakujem, toto sa akurát hodí 😊

tl999
30. aug 2023

@sapetka wao, to ako funguje? Nevies nahodou vsade v kazdom DM obchode sa da vyvolavat fotky? 🙂

sapetka
31. aug 2023

@tl999 vies ci neviem lebo ja to robim v nemecku. Tu sa da v kazdej dmke vytlacit ale ako to je na svk netusim

vans73
31. aug 2023

niekedy sa dalo aj u na sk v dm, teraz sa už nedá. Ja zvyknem cez www.dvakrattri.sk nahras a zašlú ti na adresu