Kde sa na Slovensku žije najlepšie?

titi22
10. sep 2024

Kde sa podla vas zije na SK najlepsie a preco? Ktore mesto, dedina, oblast a preco? Ja sa pozeram na to tak ze aby bola dostupna priroda, skolky a skoly kedze mame 2skolkypovinne deti, dopravne spojenie - zeleznica, letisko, dialnica, a tiez socialny kapital, kedze (skoro) vsetkych kamosov a pribuznych mame na kope tu. Preto zijeme v/pri Bratislave🙂 viem si predstavit aj ine miesta ze by som bola spokojna, a zatial sme tu. Co vy? Dufam ze sa to nezvrhne na hejt proti bratislave🙂

biba_18
10. sep 2024

nemám prečo odchádzať bývať inde než kde bývam. ťažko posúdim či sa lepšie býva v ba, ak som tam nikdy nebývala. ale poznám viac ľudí ktorí tam žili a odišli, lebo to nebolo nič pre nich…

biba_18
10. sep 2024

a ak žijes pri, je to iné ak v…

titi22
autor
10. sep 2024

@biba_18 kde a preco teda byvas nepovedala🙂

biba_18
10. sep 2024

ja bývam v meste kde som sa narodila. takže…

noami12
10. sep 2024

@titi22 kúpili sme si dom na dedine, mame tu škôlku, aj obchod ( ale aj tak chodíme na nákup do mesta ) ale je to úplne iný život než v meste, nebývala som ani predtým v nejakom extra veľkom meste, ale tu sa mi naozaj páči, neni tu také rušno, je tu kľud a pohoda 🙂

sasa1310
10. sep 2024

@titi22 ja keď som dnes videla po 15tej tie zápchy na Gagarinke smerom na diaľnicu smer Senec, tak nikdy v živote by som nešla bývať pri Bratislave. A ráno keď počúvam v aute aké zápchy smerom do BA z Malaciek, Rovinky a klasika Senec a Ivanka pri Dunaji....

mimirka32
10. sep 2024

@titi22 byvala som v troch mestach na Slovensku a pre mna je najlepsia Bratislava

biba_18
10. sep 2024

@mimirka32 z tých troch je pre teba najlepšia… v ktorých si bývala, prečo je ba lepšia než tie 2?

mikadooo
10. sep 2024

@titi22 Petržalka, spokojná. A či by sa mi bývalo lepšie inde? Neviem posúdiť, ale z toho čo som videla, tak veľmi sa mi páčili mestá ako Trenčín, Banská Bystrica, ale aj Poprad, Štiavnica je nádherná, teraz som bola v Prahe, jedna paráda, bože ja by som asi bývala všade, keď tak rozmýšľam... 🤔. Akurát na dedinu alebo do satelitu ma to vôbec neťahá, ani nikdy neťahalo. No každopádne - tu máme kamošov, škôlku, školu, robotu, draždiak, hrádzu,, shoppingy, obľúbené podniky, tak za kopcami, alebo metrom trošku povzdychám a potom si poviem, že všetko má svoje + a - a vrátim sa na zem. A prestanem porovnávať 😁.

fairyy
10. sep 2024

@titi22 mne sa zije dobre v Kosiciach, presne preto preco tebe dobre v Bratislave 😊 teraz sme sice vedla nich lebo chceme byt v dome, kym deti nedospeju a mame pracu z domu a cenovo by sme si nemohli dovolit dom v KE...ale som v KE kazdy den nic mi tu nechyba som tu spokojna ...ale napriek tomu viem, ze sa chcem.este parkrat za zivot stahovat az deti vyrastu 😅

guiseppinka
10. sep 2024

Tazko sa pise, kde je najlepsie, lebo v kazdej etape zivota potrebujes nieco ine. Vyrastala som v pp, mali sme vsetko v pesej dostupnosti, vyhovovalo mi to. Cez vysku som byvala v mlynskej, potom v petrzalke. Petrzalka je moja srdcovka. Vsade som to mala blizko, partia, drazdiak... potom som odisla do at, byvam v malom meste (na pomery svk dedina) a vybavenost vyborna, len ja som tu nikdy pracu nemala. Napriek tomu sa mi tu byva velmi dobre a nechcem ist prec..

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
10. sep 2024

@sasa1310 bola tam nehoda

sima2111
10. sep 2024

Byvame v Trenčíne a žije sa tu dobre, nemam pocit ze by niečo chybalo 🙂

mimirka32
10. sep 2024

@biba_18 narodila som sa v malom okresnom meste. Stale tam mam rodinu, tak chodim tam na navstevu. Je to tam napriklad tazke s pracou, ludia maju nizke mzdy, beru akukolvek pracu, len aby nejaku mali. Nic sa tam nedeje a podla mna je tam nuda. Potom som zila chvilku v krajskom meste, tam to bolo lepsie. Mne ale vyhovuje najviac Bratislava. Je tu vsetko na co si spomeniem, mam tu pracu, ktoru mam rada, tym, ze je tu vela firiem, a konkuruju si, mame dobre firemne benefity. Mam napriklad viac ako dvojnasobny plat oproti mojej sestre, ktora zije v rodnom meste. Ked som chora, nemam problem si najst lekara. Paci sa mi mentalita ludi, ktori tu ziju. Mam v okoli ludi, ktori rozmyslaju podobne ako ja. Tym, ze su tu ludia z celeho Slovenska a v podstate aj sveta, mam pocit, se su tolerantnejsi ako ludia v mojom rodnom meste. Paci sa mi aj anonymita, ktoru mi poskytuje vacsie mesto. Zaroven ale BA nie je obrovska ako ine velke mesta na svete, podla mna ma idealnu velkost. Ked mam chut ist do prirody, vsade okolo su lesy - ci uz luzne pri Dunaji, alebo Karpaty. Blizko je Rakusko a Madarsko, kam casto chodime na vylety. Je tu letisko. Deti nemam, ale moji znami ano. Chodia na rozne kruzky, su tu rozne dobre skoly. Niekomu mozno toto mesto nevyhovuje, ale pre mna je BA idealna

liv1
10. sep 2024

Poznam dobre Nitru, Bratislavu, Trencin a dedinu blizko BA. Kazde z toho ma to svoje, ale na BA nedam dopustit. To co ma BA, dedina mat nikdy nebude ale aj naopak. Dobra dostupnost sluzieb, vyzitie, akcnejsi zivot, moznosti, skoly, lepsia dostupnost zdravotnych zariadeni, podniky, deti kruzky. Ale aj priroda. Stale tu mas kam ist na vylet. Nitra a Trencin su pre mna male mesta a opat mensie moznosti. Ale pekne. Zas pracovne je v Ba ovela viac moznosti + mam tu celu rodinu a kamosov. Takze to su dost podstatne premenne. Co mi na BA neskutocne vyhovuje, ze tu mame minimum neprisposobivych spoluobcanov, co sa o mnohych inych mestach neda povedat.

3009
10. sep 2024

Mne najviac vyhovuje BA a nemienim sa odtiaľ nikam sťahovať.

olivia_c
10. sep 2024

@titi22 ja som z BA, narodila som sa tu a je mi tu dobre, suhlasim s vyssie popisanym ohladne zivota tu. Mam ale aj vela kamosiek na strednom SVK, ked som tam, tak ma velakrat napadne, ze by som tam kludne zila, taky pomalsi zivot, menej stresu, vacsia pohodicka, ale potom to opadne - kvoli prirode nebudem predsa menit bydlisko 🙂 Ak by som sa mala niekam stahovat, tak asi skor do zahranicia, idealne kde je cely rok teplo a pipali by mi kazdy mesiac peniaze za to, ze sa mozem clapkat v mori 😀

janicast
11. sep 2024

@mikadooo taky tak