Kde sa mám dať otestovať, keď je všetko obsadené?

18. jan 2021

Uz mam nervy na to fakt. Do prace chodit fyzicky musim a teda potrebujem test. Kde sa mam dat otestovat ked u nas v meste je 8 odbernych miest a vsetky su obsadene a volne az vo february??? Uz mi toto vsetko hlava neberie.

deti95060810
18. jan 2021

kľud...Ešte vyčkaj, uvidíš či sa nebudú pridávať MOM - mob. odb. miesta, popr. sa možno bude predĺžovať čas na súčasných odb. miestach....

jenny224
18. jan 2021

Na MOM, kde nie je povinnosť sa prihlásiť (a treba si vystáť rad). Alebo počkať, čo spraví mesto (napr. ja som z BB a aktívne to riešia)

renab
18. jan 2021

Urcite otvoria viac odberovych miest, hlavne cez vikend.

szdan
18. jan 2021

Neboj, ešte sa otvoria ďalšie miesta

thoughtfulweirdo
18. jan 2021

Ale čo plašíš, teraz vyplnili všetky časy ostatní splašení, ale ku koncu týždňa už budú splašení otestovaní a môžu ísť ostatní, do 27.ho máš ešte celý týždeň. Väčšina miest bude riešiť ďalšie MOM, bude priestor dať sa otestovať. No ale keď ho potrebuješ hneď a zaraz, tak si proste vystoj radu tam, kde sa neobjednáva a máš. Nevidím problém 🤷

autor
18. jan 2021

@thoughtfulweirdo ano do 27. cize do stredy ale v pondelok-utorok som v praci do vecera vtedy uz sa netestuje, cez vikendy zatial tiez nie cize mi zostava maximalne tento piatok 😞

thoughtfulweirdo
18. jan 2021

Kde bývaš? Ešte je len pondelok, treba sledovať stránku mesta, prípadne najblizsieho väčšieho mesta, každé väčšie bude určite zriaďovať ďalšie miesta ako pri jesennom celoplošnom, možno na víkend, možno už cez týždeň, asi ako ktoré. Alebo teda sa proste ísť postaviť do tej rady, ak to chceš mať na istotu skôr.

ibrunova
18. jan 2021

Cez víkend mestá otvoria ďalšie MOM.

julie19
18. jan 2021

Nepanikár, ja som napr zo Žiliny a tu sa bude cely víkend testovať a otvoria aj ďalšie odberné miesta už hľadajú dobrovoľníkov na výpomoc, predpokladám že aj iné mesta to budú riešiť podobne, treba byt trosku trpezliví tiež sa to tie samosprávy dozvedeli včera ... neboj, všetko bude ;)

miusa00
18. jan 2021

Pravdepodobne sa bude testovat aj cez vikendy, treba vydrzat a nepanikarit... nikto necaka, ze sa v doteraz existujucich zariadeniach otestuje cele Slovensko

tusticka26
18. jan 2021

@julie19 ahoj prosim ta odkial mas to info, lebo na stranke nevidim vobec ze by ZA planovala testovat cez vikend, len sob cerveny kriz inak nic ☹ alebo zle pozeram
https://www.health.gov.sk/?ag-mom

ibrunova
18. jan 2021

@tusticka26 ešte počkaj, ešte sa nevie.

julie19
18. jan 2021

@tusticka26 info nájdeš na Facebooku ... mesto Žilina... alebo na Facebook skupine odberné miesta Žilina ... alebo na https://www.zilinak.sk/prispevky/16338/zilina-b...
A určite aj inde... len ta organizácia chce trosku čas ale pracuje sa na tom ;)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kolecko11
18. jan 2021

Prosím a Ag test zo súkromného zariadenia bude platný? Alebo je podmienka len na MOM ?dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rainee
18. jan 2021

Ja som si to tiež všimla ze je všetko na objednávku v Ba plne, neviem si predstaviť s malými deťmi čakať v rade v tejto zime 3 hodiny kvôli odberu. Ale - píšu ze sa nedá objednať viac ako 2 dní dopredu, napriek tomu sú už plné termíny aj 4 dní dopredu a bežného človeka systém objednať sa nepusti. Svinstvo toto. Dúfam že si to prečíta matelko a spraví poriadky 😂

rainee
18. jan 2021
ibrunova
18. jan 2021

Ja sa spolieham na víkend na testovacie miesta, ktoré otvoria a na to, že tam dlhé rady nebudú, keďže ľudia sa väčšinou budú snažiť otestovať už cez týždeň.

queen_mary
18. jan 2021

Moj otec rirsi podobnu situaciu. Oracu v rakusku - pendler. Zajtra pride domov, v piatok rano opat do prace. Do prace potrebuje kazdy tyzden novy antigenovy test. U nho v neste tiez vsetko vybookovane, BA vybookovana, dokonca aj platene ag testy. Paradicka no.

luccija
18. jan 2021

@queen_mary SK skusala si plateny v Digital parku?tak nech ide na PCR ci antigen cez koronagov.sk

queen_mary
18. jan 2021

@luccija ano, digital park full. A co sme pozerali korona gov okolite mesta tak vsetko plne 😅 detto pcr

luccija
18. jan 2021

@queen_mary nerozumiem...cez koronagov som myslela bezplatny oni mu daju termin.Este skus Senec jazera ci Biskupice ci Dolne hony MOM kamaratka bola rychlo otestovana

andrejka1974
18. jan 2021

Budu nove miesta a budu testovat na viacerych miestach az do utorka dalsieho tyzdna tak sa najde urcite miesto

rainee
19. jan 2021

Absolútne to nezvládli podľa mňa, sú na testovanie nepripraveni, mom je malo a nikde sa nedá objednať. A stát 3 hodiny v rade v zime a chorobách bude super.

unicornlady
19. jan 2021

U nás včera neskôr večer vyšiel oznam, že ako aj pri plošnom testovaní, tak aj teraz otvoria cez víkendy dve miesta (dedina).

Aj v Seredi, čo mám príbuzných, som videla, že 7 miest otvoria v sobotu.
A určite aj inde sa otvárajú.
Ak by bolo príliš plno v meste, zbehni do nejakej dediny.

katka708
19. jan 2021

Dediny budú testovať cez víkend. My sme z NR a tu sa tiež nedá nikde objednať. Na víkend ideme ale na Liptov na chalupu a v minimálne 3 susedných dedinách testujú celý víkend. Tak asi to bude tak aj v iných krajoch. Pozri www stránky okolitých obcí.

autor
19. jan 2021

@unicornlady nemam auto aby som mohla pohodlne cestovat z mesta na dediny

unicornlady
19. jan 2021

a v ktorom si teda meste? lebo napr. videla som zdieľaný príspevok Žiar nad Hronom a tam tiež starosta upokojoval, nech sa ľudia neboja, že chystajú viac miest na testovanie

a nie všade sa objednáva