Kde sa dá predať drahý šperk?

ivv8
6. feb 2021

Ahojte chcem sa opytat ci nahodou niekto z vas nema skusenost s predajom drahého šperku-prsteňa. Mam prsteň kupovaný v uk, jednej znacky ktora je známa hlavne tam. Pôvodná cena bola 1800libier, Cize vtedy cca 2000€. Strasne sa ho chcem zbavit a predat ho kludne aj po cenu. Len netusim kde. Mate nejake tipy ? Aukčné domy alebo nejake zlatníctvo ?

Dakujem

osky
6. feb 2021

Zvlastne..
Ma taku hodnotu a chces sa ho strasne zbavit...preco?

ivv8
autor
6. feb 2021

@osky tak zasa neni to cartier za 20k je to ,,len,, 2tis prsteň. Zbavit sa ho chcem pretoze jednak nenosim šperky, za druhe som na RD Cize peniaze by sa mi zišli este ktomu za vec ktora mi stoji v skrini s 2cm vrstvou prachu a za tretie dostala som ho ako dar od cloveka na ktorého nespomínam v dobrom. Ale asi mas nejaku radu kde sa da predat ci len tak podrypkavas? 🙂

tehulka2011
6. feb 2021

@ivv8 bazos, zalozna, prip. googlit vykup sperkov

sima338
6. feb 2021

Daj si pozor na založne, tam sú schopní dať ti minimálnu sumu za kus drahého šperku a ešte sa tváriť, že máš byť spokojná. Ono, skôr by som skúsila nejaký bazar ( sú na nete kočky, ktoré oficiálne predávajú značkové veci a šperky ) alebo sama, len tam musíš vydokladovať, že ide o drahší a značkový kúsok, aby vedel aj kupujúci, čo si kupuje. Ale ideálne drahé šperky nepredávať, ak je to zlato, to stúpa stále na cene ( a bude ), taký prsteň je krásny kus nechať do budúcna aj pre dieťa.

angela85
6. feb 2021

No v záložník ho vykupia ako hocijaký zlatý šperk,.zhodnotia stav,či je zachovalý,odvážia, pozrú rydzost a.ohodnotia podľa toho. Na značku tam nehľadia ani na kameň,no na kameň málokedy,keďže na to treba odborníka ohodnotiť kameň

karelova
6. feb 2021

@ivv8 a ma prsteň vôbec reálne takú hodnotu alebo je to len znackova predražena bižutéria? Ak je to zlato, pripadne kamene s certifikátmi, skúsila by som aj zlatníctvo. Len z tvojho popisu mi to príde len ako predražena, možno pozlátená bižutéria.

sashabb
6. feb 2021

@ivv8 skús Instagram, tam je veľa takých lux bazárov kde sa predávajú rôzne drahé značky

osky
6. feb 2021

@ivv8 prepac..ked sa nieco opytam,hned podrypkavam?
Naozaj ma to zaujimalo.
Tvoj prispevok vyznel ze mas neviem co a prislo.mi divne,ze ked je to take hodnotne,chces sa toho silou mocou zbavit.
Kde v tom vidis podrypkavanie????

A nie,nedam ti radu,lebo neviem..
Myslim ze v zlatnictve by to vzali,ale ako zlomkovy kov,cize po cenu-ale pises,ze predas i pod cenu...
Ci zase podrypkavam????

janulka1802
6. feb 2021

V záložni dostaneš minimum. Ak je s kameňom, ten vyberú, zvážia samotné zlato. Myslím, že ho predáš len pod cenu. Jedine ešte žeby bol starožitný, to by mal inú hodnotu.

luccija
6. feb 2021

@ivv8 oslov znackove bazare na FB, instagrame, ktore prevadzkuju modelky, herecky.Zalozna urcite nie, alebo ho daj do inzercie je vela maniacok na znacky a sperky.mozes napisat o aku znacku ide?

ivv8
autor
7. feb 2021

Nie nejde o bizuteriu je to 24k zlato a 0,24ct brilianty.
Záložňu som vylúčila hned skor ma zaujimalo ci nemate niekto skusenost s aukčnými domami.

@luccija Ide o značku Brown&Newirth malo známa na SVK v uk je populárna

@osky myslim si ze dovod predaja by mal zaujimat hlavne kupcu, ked si pytam radu tak by si mala odpisovat k veci, na to na co sa pytam. Cize ano, je to podrypkavanie. Ked neviem poradit k veci tak slidnem diskusiu a dalej sa nezaujimam. A este raz, pisem ze prsten bol kupovaný za 2000€ Cize to neni kilo zlatých tehál ani cartier briliant.

ivv8
autor
7. feb 2021

@karelova 24k zlato 0,24ct briliant. Ide o to, ze ako vsetky značkové veci aj toto je nadhodnotene kvoli značke. To je ale problem ze na SVK ju malo kto pozna. Je to nieco ako Alo diamonds na SVK. 30% ceny toho sperku je značka.

marlent
7. feb 2021

Toto by aj mna zaujimalo...
Mam tak isto drahu supu doma s diamantmi...
Raz som sla do zlatnictva to dat ohodnotit tam na mna baba vystekla ze kde som to vzala ci to neni kradnute cenu mi nepovedala 😂 vtedy som bola este mlada tak som sa zlakla ze este sa do problemov dostanem lebo nemam doklad o kupe a dalej neriesila..

karelova
7. feb 2021

@marlent tak ma pravdu... Bez dokladu o kúpe to nik seriozny nekupi....
Aj všetky seriózne bazáry pozaduju doklad.... Je to normálne...
Zrejme ani ty by si nekúpila drahú vec cez bazár bez dokladu....

karelova
7. feb 2021

@ivv8 ešte mi napadlo nechať si ten šperk u zlatnika roztavit a spravit iny sperk.... Co ale nerieši situáciu, ze by si chcela skôr peniaze.... 🙂

marlent
7. feb 2021

@karelova ja rozumiem ale kolko ludi to dostane darom to je tiez nedomyslene.

essenceee
23. máj 2021

šperky mam rada a na tvojom mieste by som sa ho nezbavovala a nechala si ho na pamiatku. Šperky si pravidelne kupujem, bohužial sama a takyto šperk je moj sen

judar
23. máj 2021

Uprimne ...tazko predatelne a to darmo nech bol za tolko kupeny a darmo nech sa napise ze briliant ked brilianty maju predajne ceny od 35€ pri SI a najvacsi problem je ich rozoznat prirodne od syntez pod celou skalou pristrojov a este ktomu ak nemaju certifikat z nejakej tej desiatky spickovej spolocnosti...takze darmo sniva niekto co i len o 1500€ ked vysledna suma je niekde zlatom a kvalitou sutrou po litrom

am22
19. júl 2021

Ahojte baby ja mám Cartier zlatý náramok 18k a tiež by ma zaujímalo, kde by sa dal najlepšie predať. Certifikát ani krabičku od neho nemám, keďže sa mi ho podarilo kúpiť za pár šupov v charity shope (zrejme nevedeli o co ide) 😅. Ja, len tiež skrz Plačkovej 😁. Ale bola som si ho dat overiť v zlatníctve a je pravý. Ďakujem za každú radu.

sashabb
20. júl 2021

@am22 ja by som si ho nechala 😉 ono keď nemáš k nemu nič, ťažko ho predáš len s príslubom , že je original 😇

am22
20. júl 2021

@sashabb mne je strašne veľký, bola som tu v Írsku v zlatníctve a tam mi potvrdili, že je to originál a, že je zlatý, ohodnotenie na 4000€, potom som sa bola opýtať, kde odkupuju zlato, ale oni to berú ako zlomkove a nukali mi 500e. Tak to už, sa mi lepšie oplatí, to predať na SK čisto za zlato. Ja som, len chcela vedieť, či sa nedá niekde predať lepšie.

sashabb
20. júl 2021

@am22 keby si vedela vybaviť nejaký certifikát aspoň, aby si mala doklad, že je overený a pravý, myslím, že na instagrame by si ho vedela predať

mariah0307
20. júl 2021

@am22 ja by som si nechala aj keď je veľký... Ako dedičstvo deťom (samozrejme ak by mi to môj finančný status)... Ja ľúbim tvrdiť že zlato sa nekazí :D....

judar
20. júl 2021

@am22 Cartier naramok bez certifikatu priamo od spolocnosti za slusnu cenu nepredas lebo skoro v kazdom druhom tretom zlatnictve maju Cartier dizajnovy tovar, na ktory nakecaju vela peknych rozpravok o pravosti....a vybavit si hala-bala certifikat od niekoho ineho ku nemu nie teda od ten spolocnosti ti ziadnych 4k neprihra do penazenky za mozno cisty zlaty odliatok nepochadzajuci priamo od spolocnosti kedze ani sama vlastne nevies ci mas praveho Cartiera....a neprihra k tomu ani realita ze Cartier naramky povodom aj ako tovar zakupeny v Istambule na letisku kde to je rajon na zlato sa tu daju kupit od 900 do 2,500€ este aj so zlavou...a este taka rada ze ako na investiciu by som sa pri zrovna takychto naramkoch nespoliehala aj ked je to zlato

reni1512
20. júl 2021

@ivv8 izlato.sk vykupuje sperky, davala som svoje zlato .. zalezi od karatov atd, beru na vykupnaj na vymenu za ine sperky a super pristup

judar
21. júl 2021

@reni1512 Da 30€/ za gram a ked da vymenu oni si narataju 100€/g takze bude cenou dole o 2/3...a ked volaco bude chcet na vymenu este bude musiet doplacat rakze to uz hoc co len nie vykup a este ktomu hoc aky Cartier naramok, ktory este ktomu by vylestili, spravili v spolupraci s puncakom papiere a predali za riadnu palku....takto to realne funguje a ked su este ktomu v sperkoch brilianty ci prirodne kamene, tie idu cenou este brutalne dole casto zatajeno

wilton
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janne318
23. okt 2022

Na Slovensku ho nepredáš. Možno by som skúsila aukčný predaj typu Ebay.

onedaynick
23. okt 2022

@janne318 diskusia ma takmer 2 roky
@wilton a toto je reklama

janne318
23. okt 2022

@onedaynick ups... To som si nevšimla. 🙈🤣 Nevadí, možno pomôže niekomu inému. 🤷‍♀️