Kde robím chybu pri praní?

luciannka83
31. aug 2016

Dobrý deň: Prosím o Vaše skúsenoti. Všetko oblečenie periem na 60tupňov, aby mi zišli aj na farebnom detskom oblečení fľaky. Spodné prádlo tak periem z hygienických dôvodov. Všetko mi pekne operie s jednou kapsulou od Arielu. Párkrát som skúsila dať spotené tričká na 40tku- 45min. program s 1 kapsulou a manželové trička v podpazuší ostali páchnuť. Kde robím chybu? Prádla do práčky dávam primerane, nepreplňujem ju. Moje oblečenie bolo oprané v pohode.

Tie čo máte sušičku prádla a používate program extra suché nevylezne Vám po niekoľkých sušeniach farba z oblečenia?

Ďakujem za Vaše názory a rady.

iwka1992
31. aug 2016

Pouzivate avivaz ? Nemate starsiu pracku ? Ja mam sušičku pradla a zatial nemal dole farbu z oblecenia.

veroniq85
31. aug 2016

A na kolko kg pradla mas pracku? Lebo ja som napr chvilu pouzivala persil kapsule a tie boli na 4kg pradla a ja mam 6 kilovu pracku vzdy naplnenu takze som pouzivala 2 kapsuly lebo jedna bola malo. A co sa tyka susicky. Nikdy mi pradlo neposkodilo. Vyslo vzdy makucke a suche.

n0mi
31. aug 2016

Tak asi pridat kapsulu ci prasok.

luciannka83
autor
31. aug 2016

@iwka1992 práčka má asi 8 rokov a je na 4,5 kg prádla. Aviváž nepoužívam, lebo prádlo je krásne voňavé aj po kapsule.

helsinka
31. aug 2016

Podľa mňa 45 min, to je dosť krátke pranie. Ja keď periem na 40tku, tak dĺžku programu dávam na 1,30 - 1,40 min. A nikdy mi nič nepáchlo.

helsinka
31. aug 2016

a tiež periem s kapsulou od Arielu.

luciannka83
autor
31. aug 2016

@helsinka ja biele dávam na hodinový program, to je ten najkradší a je v pohode. Ok, vyskúšam.

svetluska82
31. aug 2016

@luciannka83 mne sa to stavalo ked som velmi prepchala pracku, vtedy mi dobre neopralo a pradlo zapachalo

maminuska
31. aug 2016

@luciannka83 mne sa to stalo tiež , ak som navalila do práčky veľa, čo nie je u mňa problém lebo mám 4 deti , tak aj ked som dala primerane pracieho gelu ( Persil ) , tak prádlo nebolo dobre opraté .

helenapx
25. jan 2019

@maminuska ahoj alebo skus manzelove tricka popredu namocit do teplej vody s trochou prasku napriklad do lavora, jemu kupit dobry antipespirant.Ale viem ze ked chlap fakt fyzicky maka tak sa spoti.Tak ak to neni stale tak skus tie jeho tricka vopred namocit.Moja mama stara skola.nas dcery bombarduje nsmoc si to pradlo.