Kde máte psíka, keď ste v práci?

2. máj 2021

Ahojte.Chcela by som sa opýtať, že kde máte psíka ak musíte byť obaja v práci.Ako to riešite?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. máj 2021

@cocolino234 V byte 🙂

lilyianka
2. máj 2021

Neviem síce kde bývaš,či byt alebo dom. My máme dom a skúšali sme všetko. Najprv sme ju nechávali vnútri,ale robila neporiadok, potom vonku, lenže vkuse štekala, tak sa nám podarilo získať ešte jedného psa, partaka, a keď sme boli v práci boli vonku, či bolo leto či zima. Mali však prístup do pivnice a garáže, urobili sme im do dvier vstup. Na terase zase mali pelech čiže či mohli vybrať kde chceli byť. Mame kamery čiže sme ich sem tam kontrolovali co robia

autor
2. máj 2021

@lilyianka Tak na záhrade keby bol tak by to nebol problém,rodičia tak majú psíka na veľkom dvore a ak sú doma tak je dnu.

My máme byt 🙂 a bohužial niekedy to výjde tak, že budeme obaja celý deň preč a niekedy viac ako 8 hodín.

sissy27
2. máj 2021

Mali sme psa v byte, normálne mal prístup všade. Neviem si predstaviť, že by mal byť zatvorený v klietke alebo v jednej miestnosti 😳

bororka
2. máj 2021

Ani jeden môj pes nikdy nič neznicil a to býval občas aj 12 hodín sám. Veľa robí aká rasa a najviac výchova. Nakúp mu veľa hraciek, nech má zábavu keď je sám.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
2. máj 2021

Normálne je v byte, má prístup úplne všade, ak je teplo, tak aj na balkón (to je radosť, keď nás vidí prichádzať) Však by sa zatvorený cely deň v klietke scvokol.

autor
2. máj 2021

Ja absolútne ešte netuším, že ako sa správa sám 😂 má 5 mesiacov a my sme s ním boli od začiatku každý deň.

Má svoj režim na jedenie a bojím sa, že kto mu dá vodu a najesť ak budeme preč.Kto s ním pôjde von Vydrží možno tak 2/3 hodiny.
Teraz nám ho stráži svokra pretože momentálne pracujeme od pondelka do piatku.Potom sa to zmení, ale vždy budú dni kedy budeme pracovať obaja.Nie vždy to vieme prispôsobiť aby s ním vždy niekto bol.

Neviem, že či sa dá zohnať nejaká pani ktorá sa nevie zamestnať alebo niekoho lebo on nám sám nevydrží a neviem ako bude dlho svokra ochotná strážiť ho.

pietra
2. máj 2021

len tak v byte bez zatvárania. Ale mali sme aj psa, ktory zvykol dost stekat pri dverach, tak pri tom sme zatvarali dvere do chodby

autor
2. máj 2021

Jedna sa možno o 2 dni v týždni inak s ním bude vždy jeden z nás.

autor
2. máj 2021

My máme 1,5 izbák takže nič by som nezatvárala, ale on sám nevydrží.Pociká sa ak mu už strašne treba.

tncka
2. máj 2021

My sme mali v byte,rano sa vyvencil,dostal zradlo,vodu a zostal 9h doma sam,v pohode bol,spal az som mu zavidela🤣🤣A viem ze spal,mala som ho na kamere👌Pristup mal do celeho bytu,ziadna klietka alebo obmedzenia,nikdy neknucal ani nestekal. Ked sme prisli z prace,do vecera sme sa mu venovali,prechadzky,hry...Nebolo spokojnejsieho psa🤔🥰

tncka
2. máj 2021

O to tazsie ze len 2 dni v tyzdni. Zo zaciatku mu skus aspon psi zachod zabezpecit,ak uz bude velmi zle,nech chodi tam 🙂

syslik81
2. máj 2021

v 5 mesiacochby uz mal byt nauceny na zachod a vydrzat kym ste prec.. trebalo trenovat od zaciatku necht pol hodinku hodinku etc.... moja vydrzi doma v pohode aj 10 hodin .. ale je uz starsia ..uz vatsinou spi .. ale ona bola vzdy sama odma ked som bola v praci a nevadilo jej to .. najedla sa polezala na gauci v posteli etc-smirovala som ju kamerou 😀 kym bola mlada a vladala hodila som s nou na dlhsie prechadzky aby vydrzala a vikendami som jej vybahradzala tyzden ked sme tolko casu nemali

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evita11223
2. máj 2021

treba ho postupne ucit na to aby vydrzal sam, nie hned ho nechat osem hodin osamote, to nie je dobre, vsetko postupne 🙂

nikiki29
2. máj 2021

Tak sa pociká 🤷🏻‍♀️ prídem, upracem. U nás akýkoľvek “záchod” len zhoršil učenie na venčenie vonku. Ten čas sa vekom zlepší, dospelý pes nemá problém vydržať 8 hodín bez cikania, plná miska vody mu určite stačí a jedlo mu netreba dávať keď nie ste doma (ani nechávať v miske)... škoda že ste netrénovali zaostávanie doma osamote kým bola príležitosť. Teraz to bude trochu šok, hneď 8h

autor
2. máj 2021

@syslik81 Tak my sme obaja boli 6 mesiacov doma a pýtal sa von veľmi často a mal aj tráviace problémy a vtedy kakal veľmi často a niekedy zvracal každú hodinu a vtedy sme neboli v byte, ale mal aj záhradu a nikam sme nechodili.

On by vydržal sám, ale to kakanie a cikanie.
Bojím sa ho nechať samého v novom byte.Tak sa vie pocikať, že všetko namokvá.

Asi vyskúšam to wcko.Tiež by sme mali kameru.
Chceme začať postupne.Nevedeli sme ani ako bude ragovať keď bude bez nás, ale v pohode.

Nevydrží však tak dlho bez venčenia.Sám príde štekať a vrčať keď už veľmi musí.

autor
2. máj 2021

Do práce chodíme ešte len týždeň a máme úplne iný pracovný čas zatiaľ.Všetko riešime za pochodu a pre neho je to zmena za zmenou.

Nechceli sme mu hneď spôsobiť šok.V stredu to však vychádza tak, že bude asi úplne sám a bojím sa, že ako to dopadne.

syslik81
2. máj 2021

a nemas tam neaku susedku alebo starsie deti kt by ti ho za odmenu vyvencili? ak ho naucis teraz na wc uz ho neodnaucis

autor
2. máj 2021

@syslik81 Susedov ešte nepoznáme.Byt vlastníme skoro rok, ale až teraz sme tam.

Ja rozmýšľam, že či sa neopýtam sestry na víkendy.Ona ešte študuje len neviem, že či má v sebe takú zodpovednosť.

simca06022011
2. máj 2021

psik ti bude jest max 2x denen, rano vecer, vela psikov uz len raz denne jedava neskor, misu ked mu naplnis rano vodou, tiez mu to urcite vydrzi.. naucis ho na vencenie rano vecer... a vydzi.. otazne je na co vam je pes, ked vacsinu dna je zavrety sam v byte, ale psi sa nauci a vydzi. Urcite nemusi byt zavrety v klietke. V byte je to bezne... ja somnapr. v dome a pes je ked sme mimo vnutri v dome, nie je pusteny na zahrade, lebo rad ujde... a vydrzi. Ale nedeje sa to denne.
V skupine psickarovskej mame ludi co maju doma kameru kvoli psovi 🙂 skontroluju z prace... ak by bolo najhorise asi by odskocili. kamoska zase ma kluce od bytu u susedy a ak sa nieco aby ho vedela riesit...
Inak trpezlivost.. este je maly, iste aj nehody budu a mozno si aj pozavija, posteka... a tak. Ale nauci sa.

syslik81
2. máj 2021

ja osm vencila a cesala psov uz od 10 rokov.. zas tolko na tom nieje dat na voditko vybenhnut ven a vziat bobek ..

simca06022011
2. máj 2021

@syslik81 jasne, moja krpana sa tiez uplne samostatne o psa postara... aj ho umyje, nakrmi...

chrumka120
2. máj 2021

Známa ma malého psíka čo nevydrží napr tých 8 hodín, necháva ho normálne v byte s tým, že tam ma aj takú podložku na cikanie a je náučný že keď nevydrží ma ísť tam

autor
2. máj 2021

Psíka sme chceli.Muž mal psíka 14 rokov a má aj veterinárne vzdelanie.Ten vydržal sám keď bol starší.My pracujeme na zmennosť a vieme si to zariadiť tak, že jeden z nás s ním bude ráno a druhý poobede.Nie vždy sa to tak dá zariadiť.Jeden deň v mesiaci počas týždňa výjde spoločný a víkendy musíme robiť obaja tie isté ak chceme mať aj voľný čas spolu.
Náš sa však pýta von každé 3 hodiny cca a raz kakať a raz pišať.

Jedná sa možno o max 6 dní v mesiaci.

Nie je nič ťažké na tom vyvenčiť psíka, ale sestra má 40kg a pes bude vážiť toľko čo ona keď vyrastie.Je to rodinný pes vhodný do bytu.

Cez voľné víkendy budeme mimo paneláku takže nebude vždy sám.Teraz sme nastúpili do práce a dočasne máme iný pracovný čas a musíme byť obaja v práci celý týždeň.

lujza123
2. máj 2021

Dospelý pes vydrží v pohode 8 hodín v byte bez vencenia, so stenatom je to horšie.
Musíte ho začať ucit už teraz aby vydržal viac hodín.
Upravte mu žrádlo, aspoň dočasne. Ráno malicku dávku a hlavne žrádlo az keď prídete večer. Namiesto granul skôr vlhké... Konzervy, varené, barf. Z granul je smädný, pije veľa vody a veľa cura..
Nájdite si niekoho kto by ho vedel na obed ísť vyvenčiť na par minút, nejakú študentku napríklad.

alazala
3. máj 2021

U nás v meste funguje "psia škôlka", normálne psa donesieš ráno, vyzdvihne poobede. Platí sa za to samozrejme, ale raz za čas je to veľká pomoc

canany
3. máj 2021

Ja by som vedela pomoct postrazit. Mam homeoffice a male steniatko 3 mesacne a starsieho kocura, takze by mal aj kamosku. Len ho treba doviezt, som z Bratislavy, nenasla somin nfo, ze odkial vy.. Moja teta takto strazievala psikov, sme sa smiali, ze ma psiu skolku, rano jej doniesli, ked sli do prace a poobede cestou z prace si zobrali 😅