Kde kupujete sklá do okuliarov?

janka_lolo
4. apr 2023

V akej optike robia najlepšie sklá do okuliarov, dcéra si v jeseni dáva v Grand optical robiť komplet nové okuliare aj sklá ale furt ich má ucapkané, stačí, že dá okuliare na očí ani chytať ich nemusí tak za 5 minút ich už musí čistiť, rovnako som si tam ja teraz dávala robiť okuliare, ale ja používam iba na čítanie, prácu na PC a pod. a tiež stále akoby boli ucapkané bez toho aby som ich aj chytala, tak ma zaujíma či sa to aj vám stáva alebo máme nabudúce vyskúšať inú optiku, lebo mám pocit, že pri starých sklách mi to nerobilo a ani dcére, len optika kde sme vtedy dávali robiť už nefunguje

zuzkaa1991
4. apr 2023

@janka_lolo sranda ja mam okuliare a niekedy uprimne aj 2dni neumyjem 🙈🙈ked sa motkam doma.....ja mam momentálne uz 4 roky v centrum optika jev Košiciach mozno aj inkde neviem....ale mne tam aj zachranili zrak takze som velmi spokojná

janka_lolo
autor
4. apr 2023

@zuzkaa1991 ako, ja mam zrak po 40 zhoršený a len do blízka, dcéra od malička čiže tá je zvyknutá ale ako nemá silné dioptrie, ale teraz fakt sklá stále špinavé a len ich z puzdra vytiahne, keďže ich nosí podľa potreby a už ma to fakt nebaví, že sme dávali v tej Grand optical a sú stále špinavé ako ucapkané a to je jedno či ich má v škole alebo doma ale stále špinavé, v lete chce meniť sklá keďže tento rok nedávala filtráciu na modré svetlo ale keď pôjde na kontrolu tak hovorila, že chce si aj filtráciu chce dať tak ma napadlo, že skúsim zistiť či nejaká iná optika sa nenájde kde by vydržali dlhšie čistejšie aby ich stále neskladala ako to teraz robí, manžel má dlhšie už sklá a tiež nemá problémy ale to sme dávali u nás v optike a tá už nefunguje, no veru my sme od Žiliny čiže Košice máme ďaleko ale asi skúsime inú optiku v lete

zuzkaa1991
4. apr 2023

@janka_lolo ja som si raz dala tiez v jednej optike ( nevedela som ze mam dg chorobu rohovky) najdrahsie sklíčka ze by sa nemali poskrabat a neviem ake funkcie a nic moc.boli take poskrabane ze az....odvtedy davam uplne zakladne ;) skuste inu optiku

ikonica
4. apr 2023

Ja som tiez tak nadavala na sklicka.. mala som antireflexnu vrstvu a vkuse som ich cistila... A nadavala som na nekvalitu optiky... No nakoniec som zistila, ze su poskodene mojou vinou... Utierala som ich tymi vlhcenymi utierkami na okuliare... A to sa nema, lebo ten alkohol ci co to je v nich napusteny poskodzuje tu vrstvu a potom tie okuliare su akoby stale spinave... Teraz uz len handricka co som dostala k okuliarom a obcas ich ocistim pod vodou so saponatom...

oli18
4. apr 2023

Ja nosim okuliare uz viac ako 20 rokov, ale o sklach neviem vobec nic. Od kedy nosim multifokal, stoja ma komplet okuluare do 350 €. Raz som si chcela skla vybrat, tak mi pani dala na pult 4 propagacne booky a nech si vyberiem. To si nevyberies. Posledne, ktore mam, sa velmi zle cistia. Este som take zle skla nemala. Ako laik nemas sancu pochopit kvalitu skiel. Jedine zakazdym zmenit optiku. Moj poznatok je taky, ze cim lacnejsie ramy, tym drahsie skla ti k tomu ponuknu. A opacne. Takze svoje € z teba stale dostanu.

77daniela77
4. apr 2023

@zuzkaa1991 Treba sa tam prosim ta objednavat na vysetrenie,ci staci len rovno prist?Kolko to tam priblizne stoji?

taktotedanie
4. apr 2023

Fokus
Grand optical
Su sklicka
Zle

janka_lolo
autor
4. apr 2023

@zuzkaa1991 áno to určite zmeníme, je ich dosť tak si môže inú vybrať, hentam sa jej páčil rámik tak si dala komplet robiť ich tam, keďže pôvodné si vybrala v inej optike ale tam jednak oneskorené dodanie o mesiac bolo oproti tomu ako malo byť a jednak celé dolepené jej ich šli odovzdať tak ich odmietla prebrať a žiadala vrátenie peňazí keďže ďalší taký rámik ako si vybrala už nemali skladom

@ikonica to som tiež počula u nás sa tie utierky využívajú na všetko možné, ale hlavne na čistenie krytov od telefónu keď sú zaprášené ale ako dcéru vidím podchvíľou behať do kuchyne pod vodu ich oplakovať a potom utiera do sucha handričkou čo máme v šuflíku tam

@oli18 áno to je pravda, dcéra nosí tiež už okolo 20 rokov okuliare ešte od škôlky začala ich nosiť a problémy nikdy nemala, ak nerátam, že úplne prvé okuliare hneď v prvý večer ako som ich doniesla domov dokázala zlomiť (pobili sa so synom kvôli fixkám na to nezabudnem asi nikdy), a potom čo si kupovala cez Covid okuliare, keďže chcela po rokoch nové konečne a tento rok bola doktorka, že prekvapená ako cez ne dokáže vidieť, keďže ich mala hrozne do krivené a poohýbané tak po 2 rokoch musela nové kupovať a dúfam, že zasa dlhšie vydržia a nezničí ich tak skoro, a bude stačiť skla keď si vymení a ja som bola vždy spokojná u nás v meste s optikou tam som dcére do 18 vždy dávala robiť okuliare, aj sebe do nedávna a aj manželovi, dcéru potom zlákal väčší výber rámikov v krajskom meste tak sme jej tam kupovali, len našu obľúbenú minulý rok zrušili ale určite pôjdeme nabudúce do inej sklá meniť

zuzkaa1991
4. apr 2023

@77daniela77 treba sa objednat ak myslite v ke

77daniela77
4. apr 2023

@zuzkaa1991 Ano,na namesti Osloboditelov,nie?

zuzkaa1991
5. apr 2023

@77daniela77 ano ale su tam dve centrum a central ci ako sa vola ;) ale centrum chodim je tam mila pani co vas ošetruje a vdaka nej a jej skúsenosti min zistila dg a zachranila zrak kedze.dovtedy som.o tej dg vobec nepočula

77daniela77
5. apr 2023

@zuzkaa1991 A teda ktore je to spravne....kde je?Hned pri tom hrobe na namesti?

janka_lolo
autor
5. apr 2023

@taktotedanie môžem sa spýtať aký je Váš názor na sklá z filtráciou modrého svetla? Nakoľko doma sme sa o tom rozprávali keďže dcéra bude v lete riešiť nové sklá a chce si dať filtráciu modrého svetla už rovno aby jej dlhšie vydržali, ja ju mám na okuliaroch ale keďže ja okuliare nosím iba do blízka na čítanie, prácu pri PC a pod. tak to neviem zhodnotiť či mi to pomohlo mne sa klasicky zrak po 40. začal zhoršovať, avšak manžel tvrdí, že je to zbytočné on tiež používa okuliare, on má zároveň aj na šoférovanie okuliare, ale tie nosí len na dlhšie vzdialenosti, ale druhé nosí viac menej na čítanie, hranie na telefóne keď niečo potrebuje robiť a nevidí na to dobre on nemá ani na jedných filtráciu modrého svetla a tvrdí, že to je zbytočné a neplní to žiaden efekt podľa neho a zbytočne si optiky za to pýtajú viac peňazí
myslíte si, že je to nejakým spôsobom užitočné, či až tak nie?

taktotedanie
5. apr 2023

@janka_lolo pracuje na pc niekolko hodin?

janka_lolo
autor
5. apr 2023

@taktotedanie v súčasnosti je to niekedy aj celý deň keďže dopisuje diplomovku, ale aj v práci bude viac menej pri pc tráviť celý čas

taktotedanie
5. apr 2023

@janka_lolo nech si da

lollypoppy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
18. apr 2023

@lollypoppy dcerin priateľ tam kupoval teraz okuliare aj so skla a keď ho vidím, že ich ani nechytá a má ich hrozne špinavé aj keď si ich utrieť u nás o chvíľu sú celé zacapkane opäť a to ich nechytá za skla a zaobchádza s nimi fakt poctivo a stále ich má špinavé, tak fakt neviem kde je problém aj dcéra nonstop špinavé aj keď ich vytiahne iná z puzdra