Kde kupujete krevety?

khuliniova
23. nov 2022

Ahojte. Kde kupujete krevety? Nie koktejlove ani tie divoké veľké.. Zvykla som kúpiť v bille značku My Lord ale viac krát po sebe sa mi stalo ze krevety boli veľmi suché az nechutne... Ďakujem 🙂

pondelok01
23. nov 2022

@khuliniova ja zvyknem kupovat tieto z tesca, este neboli zle https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/en-G...

miadi
23. nov 2022

@pondelok01 to su koktejlove - ruzove su uz uvarene. Autorka kupuj take co maju aj nohy a doma ocistis su mrazene surove a ovela chutnejsie. ( nezabudni vybrat crievka)

pondelok01
23. nov 2022

@miadi aha, moze byt, priznam sa, ze neviem co robi krevetu koktejlovou. Viem, ze su glazurovane, aj ked to tiez neviem co presne znamena. U nas je maly zazrak vobec nejake kupit.

miadi
23. nov 2022

@pondelok01 Hej na Svk ten vyber seafood moc nie je. Tie ruzove hotove su koktailove davaju sa na vrch takeho pohara na stonke v tom je daky drink a do omacky sa namacaju specialne na to. ( mozes ich rozmrazit a jest) ak ich este raz tepelne upratujes scvrknu sa. Naj ked su sive- surove a zruzoveju ked ich smazis na masle a cesnaku.

khuliniova
autor
24. nov 2022

@miadi vybrať crievka? 🤔🤔😂Je to jednoduché a dostatočne vidno aby mi tam nic neostalo?? Pozeram práve krevety a nasla som toto.. Také naj.. Ci je to potrebné robiť aj pri mrazených alebo len pri čerstvých. Ďakujem

pondelok01
24. nov 2022

@khuliniova crievka vyberam aj na tych lupanych ruzovych.

pondelok01
24. nov 2022

@khuliniova tie crievka asi nie je uplne nutne vyberat, ale ked viem, ze tam su, tak mi menej chuti.

miadi
24. nov 2022

@khuliniova ked rozmrazis a pozries sa tak tam je taka snurka tmava - 💩 hnet pod povrchom po dlzke. Pichnes nozikom a vytiahnes. Ked som zila v mexiku exova mamka mi to ukazala 😊no trebars niektori filipinci to jedia cele aj nozicky a pancier vraj je to tak chutnejsie. ( jedine ze si zo mna urobili prdel aby som to tak zjedla 🤣) tak oni hovienka nevyberaju ked ich varia celych nohy ruky hlava 🤪

miadi
24. nov 2022

@pondelok01 tie hovienka su neskodne je to len straveny plankton 😝ale Mne sa to hnusi radsej vyberam .

pondelok01
24. nov 2022

@miadi niekde na ostrovnej dovolenke sme sa s tym stretli, doniesli nam obriu kopu malinkych kreviet, a ze jest cele, supat skoda roboty pri takych rozmeroch.