Kde kúpim bio ovocie a bio potraviny blízko hraníc v Rakúsku?

michi200
5. feb 2015

Chcela by som sa opýtať tých, ktorí chodia nakupovať bio potraviny do Rakúska, kam presnejšie chodia, ktoré obchody majú overené a sú hlavne kvalitné. Najlepšie nejaké kvalitné obchody v blízkosti našich hraníc do tých cca 50 km. Ďakujem veľmi pekne za rady 🙂

ichbinich
5. feb 2015

@michi200
Bio znacky ma uz kazdy supermarkt.
"NaturPur" sa to vola v Spare.
"Ja!Natürlich" ma Billa a Merkur
"Natürlich für uns" ma Zielpunkt
"Zurück zum Ursprung" ma Hofer

Maju mliecne vyrobky, pecivo a chlieb, ovocie a zeleninu, muku, vlocky, ... od vymyslu sveta. Moj subjketivny nazor je, ze Ja!Natürlich a NaturPur maju najvacsi sortiment, ale aj Hofer ma toho vela. Ovocie a zelenina samozrejme podla sezony.

Potom su samozrejme Bio supermarkety, ale s tymi ti pri hraniciach neviem konkretne poradit, skus pogooglit... Vo Viedni je siet supermarketov Denn's. Tam maju naozaj vsetko...

gapre
5. feb 2015

A urcite nejake potraviny aj v penny.

ichbinich
5. feb 2015

@gapre
Mas pravdu, ale zabudla som, ako sa vola ta ich znacka... 😅

gapre
5. feb 2015

nemaju nejaky konkretny nazov,len tam je napisane, ze su bio 🙂

michi200
autor
5. feb 2015

@ichbinich super ďakujem veľmi pekne za info 🙂

meluela
5. feb 2015

@michi200 ja mam skusenosti hlavne s tymi hoferovymi znackami - "zuruck zum ursprung" a "natur aktiv" .. pricom ta prva znacky byva hlavne na lokalnejsich vyrobkoch (rakusky povod) a ta druha na dovezenych veciach (susene ovocie, dzemy a pod.)
Velmi rada tam kupujem mliecne vyrobky, maju fantasticke mlieko, maslo, smotany, syry. I ked aj ked som kupila nebio aj tie su velmi dobre a vacsina z nich ma "ohne gen" certiffikat.
Maju aj bio mrazenu zeleninu, co je teraz v zime super hlavne ked clovek vari babatku. Maju aj mäso, ale dat 10e za kura mi uz pride moc, to je tam fakt drahe, to kupujem nebio a aj tak je na neporovnanie chutovo od slovenskej hyzy. V hoferi maju aj vela cerstvej bio zeleniny ... bezne polievkove zmesy, zemiaky, mrkva, paprika, paradajka ... a sezonne ovocie + dovozove (bio citrusy, banany)
Teraz inak je fantasticke slovenske bio hovadzie/telacie maso z farmy turova ... maju ho v niektorych Ba bio obchodoch a niektorych potravinach (napr. tatracentrum farmarske potraviny, na kriznej farmarske potraviny, v niektorych coop jednota atd.)
Ja bio kupujem podla momentalneho subjektivneho pocitu financnej situcie ... boli mesiace ked som hadzala do kosika same bio a mesiace ked si poviem ze prezijeme aj to nebio 😉

michi200
autor
7. feb 2015

@meluela super ďakujem za info... o slovenskej Hyze radšej pomlčím, to sa fakt nedá jesť, kupujem vo Freshmarkete v BA kuracie mäso od Top farm Topoľnica a z Turovej bio mäsko čo aj ty spomínaš, to je fakt skvelé. Občas nakupujem vo Freshmarkete aj bio ovocie a zeleneninu pre dcéru, ale nejako nemám naozaj istotu, že je to naozaj aj bio ovocie, neviem...takisto tie slovenské bio internetové obchody, neviem nejako im neverím.Keď som napr volala do Bioska.sk či tie jablká za 3,40 €/kg sú naozaj bio a vedia mi to aj nejako garantovať, pán len habkal že je to bioška a je to bio 😖 keď som objednávala z debnickari.sk, prišlo mi avokádo s čiernymi fľakmi (škodlivé) a veľmi divné jablká, pomiešané 2 rôzne odrody, neskutočne kyslé, malá to nechcela jesť. hrušky boli aj po týždni státia tvrdé... iný zdroj bio ovocia a zeleniny som na SK nenašla...preto som rozmýšľala, že by som išla do Rakúska, nie je to ďaleko... a ako aj ty vravíš, nie všetko a vždy musí byť bio. som triezvo rozmýšľajúci človek, niektoré veci máme aj na SK dobré a nemusia byť bio. Tiež bolo kopec potravinových škandlávov aj v bio potravinách...

meluela
7. feb 2015

@michi200 ja som objednavala par krat zo svet bedniciek, ti sa myslim ani netvaria ze su bio, ale su od sk dodavatelov ... s ovocim tiez poslabsie, raz lepsie raz horsie ... take jablka by som asi nekupila ... sypke a pod., akurat tak do kolaca alebo nastruhat, druhy raz ale boli tusim fajn
to uz lepsie vyberiem na trhu kde si to mozem popozerat ... i ked trh to je vacsinou vsetko z velkoskladu v dunajskej strede ...
A raz som patrala po povode strukovin na Mileticke ... priamo som sa pytala odkial to je, tvrdili vsetci ze zo slovenska pripadne ze aj oni to pestuju (neverbalna komunikacia vsak bola ze sa osivali pri odpovedi), ale nebolo to ich ... vsetci maj rovnake sacky a maslicky, ronaky sortiment a maju aj cervenu sosovicu (pochybujem ze sa pestuje niekde na SK) .. jediny ktoremu to ako-tak verim je pan co predava med, ten rovno povedal ze to nepestuje on, ale mal by to byt slovenske a v jeho sosovici bol trochu rozdiel ze tam boli aj kamienky 😀

michi200
autor
7. feb 2015

@meluela no áno, o pôvode potravín je niekedy ťažké sa niečo konkrétnejšie dozvedieť...prosím, čo cca stojí kg bio jabĺk v Hofferi ?

meluela
7. feb 2015

@michi200 ajaj, to netusim 🙂 zda sa mi ze raz tak drahe ako nebio
hofer ma ale celkovo velmi dobre ceny ... niekedy mam pocit ze si oproti takej bille na svk staci trosku priplatit a clovek ma bio produkt
alebo kupit stale velmi kvalitny nebio produkt a mat ho o dost lacnejsi ako menej kvalitny na svk

michi200
autor
7. feb 2015

@meluela mno áno, hoffer je lacný to viem, dávnejšie, keď som chodievala do AT, bola som aj v Hoffer, je lacný... vtedy som však ešte nekupovala bio produkty.... a chodievaš aj do iných rakúskych napr Spar, Billa ? s tými máš nejaké skúsenosti či nie ?

meluela
7. feb 2015

@michi200 s tymi moc nemam skusenosti, par krat som bola v spari a je o nieco drahsi .. vacsinou som uz tak vystavena z velkeho nakupu v hoferi ze iny obchod uz nedam, ani dmko
na spari ma strasne rozculuje ze treba trebars pecivo pytat za pultom, to je riadne divne ... sice je to akoze luxusna sluzba, ale fakt ma nebavi pytat tri makove pletenky a celkovo vyber peciva tam nemaju moc dobry ... je ale fajn na take luxusnejsie veci ako kvalitny alkohol a pod. a tiez veci ktore clovek bezne v hoferi nezozenie (nikdy som v nom nevidela cicer napr.) a maju tam aj super steaky uz nachystane porcie zabalene

michi200
autor
7. feb 2015

@meluela ešte raz veľmi pekne ďakujem za všetky tvoje info, pôjdem to pozrieť do AT. Prajem pekný víkend 🙂

karolin_bo
9. feb 2016

@michi200 my kupujeme len cez internet a sme veľmi spokojní! zmierili sme sa s tým, že napr. jabĺčko je niekedy sypké - je len jednoducho prezimované, v zime je menší výber kvôli sezónnosti, ale dostať aj BIO už, a dovezú to domov zadarmo... väčšina produktov je fakt bez postrekov, to sme si zisťovali kvôli deťom aj nám 😀

olinka55
14. mar 2016

@karolin_bo kde kupuješ ???

moonshine1
14. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@karolin_bo cez co to objednavas? 🙂

karolin_bo
14. mar 2016

Ahojte @olinka55 a @moonshine1 🙂 , skusala som viacerych, ale tu maju naj ceny aj vyber a hlavne dopravu uplne zadarmo! a nehovoriac ze aj ochotnyy a mily personal http://www.svetbedniciek.sk/ alebo pozrite rovno mimi bednicky pre detiicky tie su tu http://www.svetbedniciek.sk/mimi_bednicky/232-f...
dajte vediet, ako vam chutilo ak do toho pojdete. dufam ze som pomohla

anya99
16. mar 2016

Dobrý deň, chcela by som poprosiť ľudí zaujímajúcich sa o bioprodukty o maličkú pomoc. Potrebujem totiž zozbierať vzorku osôb nakupujúcich eko produkty. Prosím, ak máte chvíľku času, venujte ho môjmu dotazníku spracovávanému v rámci diplomovej práce. Vaša ochota mi veľmi pomôže. Vopred ďakujem tím, ktorí sa na to podujmú.

https://docs.google.com/forms/d/1GLdku51Cyr7LE6...

moonshine1
21. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@karolin_bo dakujem, idem to pozriet a asi aj vyskusame 🙂

karolin_bo
21. mar 2016

@moonshine1 niet zaco 🙂 !! som zvedava, dajte vediet, zatial som nic lepsie nenasla . ..

moonshine1
23. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@karolin_bo tak nie asi ale urcite 🙂 som to ukazovala kamoske a tej sa to tiez pozdava 🙂

olinka55
31. mar 2016

@karolin_bo Vyskúšali sme, veľká spokojnosť! Ďakujeme 🙂 . Naozaj čerstvá zeleninka a ovocie :o) . Uvidíme, budeme testovať ďalej, ale vyzerá to zatiaľ super...

annamoravkova74
2. júl 2016

Ahojte, ja mám super skúsenosti so službou www.biokurier.sk 🙂))) mili chalani, ceny sú v poriadku, vozia rovno domov (maju niekolko miest na západnom slovensku) a malému tiež chutilo od nich..su aj na FB https://www.facebook.com/biokuriersk/

rapeidos
1. mar 2017

Dnes se BIO potraviny snad dají koupit všude, jsou speciální BIO obchody, kterých je plno. Ale poslední dobou se začínají objevovat i e-shopy s BIO potravinami. Například. http://www.zdrava-vyziva.net/e-shop-s-bio-potra..., stačí se jenom vybrat 🙂

zuzkamark
21. jún 2019

@ichbinich nahodou nevies, ze v ktorom supermarkete zozeniem bio bataty? Denn's je daleko
Dik.

olinka55
21. jún 2019

@zuzkamark Ahooj, prišla mi notifikácia že niekto písal do diskusie :o 🙂, odtiaľto dovezú domov, tak my to riešime takto https://www.svetbedniciek.sk/search?_submit=Hľa... <3 Pekný dník

ichbinich
21. jún 2019

@zuzkamark
Uff, to ti veru Neviem poradit. To je celkovo skor vynimocne tovar, nemaju ich vsade...

anjabubo
15. mar 2021

@meluela mileticka je predrazeny odžub!

sulinka78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sulinka78
6. sep 2022

Ahojte tienky, no ja neviem, co tu pisete debnickari a svetbedniciek a biokurier to uz ani nefunguje, jedine mensie co je aktualne je farmove.sk a to su zo svetbedniciek ludia. Nasli ste este inu online sluzbu?? Vdaka moc