Kde ísť bývať na východe?

27. dec 2021

Ahojte. Chcem sa spýtať kde je najlepšie ísť bývať na východe podľa vás? Také mesto kde je aspoň 20000 obyvateľov. Kde je podľa vás najkrajšie a tak že je tam aspon trochu práce ? Alebo v ktorom meste ste sa cítili najpríjemnejšie ? Okrem Košíc, Michaloviec a Humenného. Vďaka

mimka1402
27. dec 2021

Príde mi, že z toho mi tu ostalo Prešov, Poprad alebo menší Bardejov...

dmk_1
27. dec 2021

Kosice - asi najvyssi predpoklad zamestnat sa. mozno este v michalovciach by sa dalo nieco najst. No ostatne mesta - Humenne, Svidnik, Stropkov, Trebisov, velmi tazko s pracou. Presov mi pride strasne pochmurne mesto, rok som zila aj tam, ale uz by som tam nesla. Zaujimaju ma, preco prave taky vyber - ze vychod ?

mischell333
27. dec 2021

Poprad Skalica

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. dec 2021

@dmk_1 tak lebo neviem ako by mi chodila pošta niekde ďalej.. keďze keby som išla niekde ďalej a trvalý pobyt mám na východe, čiže rodina mi môže prevziať poštu ale nájomníci väčšinou nechcú dávať ani prechodný pobyt a keby chcem aby mi pošta chodila inde bez prechodného pobytu, musela by som platiť mesačné asi 6€ a to je pre mňa veľa keďže si ich výdavkov mám už dosť. som v prenájme v Michalovciach momentálne ale platím drahy nájom a chcem odtiaľ odísť nemám tu dobre spomienky..

zlostitko
27. dec 2021

Som z Bardejova, mesto pekne ale moznosti nulove, a zamestatnat sa u seriozneho zamestnavatela takmer nemozne

mischell333
27. dec 2021

@viestta nieje to na východe ale býva sa tam dobre

sim_mi
27. dec 2021

Tvoju odpoved s postou nominujem na TOP koment/odovodnenie na konovi za tento rok s vysokou sancou na vyhru

autor
27. dec 2021

@dmk_1 Humenné mi príde pochmúrne , v Prešove by som zase nevedela šoférovať príde mi tam veľká premávka a som z toho mesta hotova príde mi to veľmi rušné mesto.
Najviac ideálne mi prišli Michalovce mala som to mesto pod palcom vedela som tu šoférovať všetko si hneď vybaviť poznám tu všetko no pre zle spomienky už tu nedokážem byť... Som po 5 ročnom rozchode, zomrela mi mama a otec na mňa z vysoka serie. Nedokážem tu žiť... No keby sa našlo niečo podobné ako Michalovce bola by som šťastná.. len chcem začať ŽIVOT ODZNOVA.. chapete.

autor
27. dec 2021

@sim_mi tak mi môžeš poradiť s tou poštou? Nieje to tak ako som to písala ? Ako nájomca prechodný pobyt nedostanem... A platiť 6€ mesačne nechcem len zato aby mi mohla prísť pošta.

macik166
27. dec 2021

Och len tu nie. Nulové šance zamestnať sa.

annm81
27. dec 2021

So zamestnanosťou a teda aj životnou úrovňou sú na tom vcelku dobre len Košice (okolo 5% nezamestnanosť). Potom bude asi Poprad s nejakými 8%. Všetko ostatné je s ponukou práce veľká bieda. Prešov aj na mňa vždy pôsobil veľmi depresívne, ako bolo spomenuté vyššie. Prečo nie tie Košice? Nebudeš mať veľký problém nájsť si normálnu prácu, služby od reštaurácií, cez školy až po MHD na vcelku slušnej úrovni. Dostatok kultúry, možnosti na šport aj na iný relax.

bikarbona
27. dec 2021

Podla mna je na byvanie super akuratna Spišská Nová Ves 😃

mamina0078
27. dec 2021

Najprijemnejsie z vychodu sa vzdy citim v Poprade ❤️

bosorka2302
27. dec 2021

Ja som odisla z vychodu( svidnik) na Liptov a som spokojna.

lopka1313
27. dec 2021

Poprad ani nie je vychod, ved to si uz takmer v strede (priatel je popradcan a ja od humenneho, ked idem za nim vlakom, tak mi cesta trva polovicu casu, ako vlakom do BA). Idealne su Kosice, lebo tam nie je len praca, ale tam je vsetko. Kultura, obchody, parky, skoly,... V Trebisove (ale aj v Presove) zije vela ludi, co do tych Kosic dochadza. Ale mala som kamosky, ktore dochadzali z toho Trebisova fakt za vsetkym, nielen pracou, ale aj nakupmi, kulturou, akurat ze tam maju krasny park na prechadzky. Michalovce tiez nechces, ale tam je to tiez fajn, daju sa tam riesit aj nakupy. S pracou horsie, aj ked aj tak nevieme, v com si kvalifikovana a hladat si miesto pre byvanie, by si mala hlavne podla prace. Lebo predavacka mozes byt pri troche stastia aj v najmensej dedine v jedinom obchode, ktory tam maju (ale to je velmi malo pravdepodobne, ze sa tam dostanes prave Ty), ale ak si specializovana v konkretnom odbore a ten ma uplatnenie len v BA a KE, tak tazko budes zit v Snine a denne dochadzat. Inak, vyberaj si nieco, kde budes mat dobru dostupnost aj spojmi, idealne vlakom, nikdy nevies, v akej skole skoncia Tvoje deti a ako budu musiet dochadzat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lopka1313
27. dec 2021

Inak, to s tou postou som vobec nepochopila. Posta je posledna vec, ktoru som kedy riesila. Zijem v pohranici pri BA, posta mi chodi do KE, kde mam trvaly pobyt (vyzdvihuje suseda, ktora ma splnomocnenie na vyzdvihovanie mojich veci na poste) a ku Humennemu, kde zas moju postu s uplne rovnakym splnomocnenim vyzdvihuje otec. V BA si postu nechavam posielat do prace alebo idealne ohladom balikov vsetko riesim cez zasielkovnu. Do pohranicia mi nikdy neprislo nic.

aurorastone
27. dec 2021

Stačí keď si na úradoch a v iných inštitúciách zmeníš korešpondenčnu adresu (ja som tete na upsvar povedala nech mi postu posielajú do iného mesta kde sme v podnájme a v pohode vždy prišlo, kľúče od schránky mame normálne od majiteľky, dali sme si tam svoje mena s priatelom, a teda žiaden prechodný pobyt nemáme nikde nahlásený) ale ano ináč mas pravdu kto by vedel len o Tvojej starej adrese tak doposielanie je dosť o držku platiť a pri kurieroch je to jedno 🤗

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sim_mi
27. dec 2021

Tak ako si uz dostala odpovede predo mnou, posta mi chodila vzdy na korespondencnu adresu. Ved co im zadam, tam to pride. Toto mi nikdy nenapadlo ani riesit a uz vobec nie v dnesnej dobe, ked dostanem postu asi raz za tri mesiace

guiseppinka
27. dec 2021

@viestta neverila by som ani ja, ale podnajom v michalovciach je akoze mega vysoky a povedala by som, ze mozno aj pomer najom mzda vyssi ako v blave... Ked mi bratrancova zena povedala, ze za 3i byt v mi pytaju vyse 100 000, tak mi padla sanka...

Mila autorka, od mi pochadzam, vyrastala som v pp... Naucit sa soferovat v akomkolvek meste je len o cviku... Napr po ba pokial nemusim, tak nesoferujem a ked musim, tak navigacia... Ak hladas nieco pre dobry zivot, tak by som mozno skusila kysak? Malo by to byt mensie mesto, blizko presov, kosice, na hlavnom tahu ba ke... Ti mi napadlo preto, lebo muzova sesterka niekde tam stavali dom...

lopka1313
27. dec 2021

@guiseppinka Kysak je dedina. Jej hlavna vyhoda je dostupnost nielen autom, ale hlavne vlakmi do Presova aj do Kosic. Vlaky tam vlastne stoja len preto, ze vsetky spoje z presova sa na hlavnu trat napajaju v kysaku.

guiseppinka
27. dec 2021

@lopka1313 pre mna uz mi su dedina🙈

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. dec 2021

@lopka1313 bola som na poste sa ich spýtať či mi môžu posielať poštu do môjho prenajmu. Že hej ale že to bude 6€

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka15
27. dec 2021

@annm81
@dmk_1 prečo pochmúrne a depresívne?študovala som tam 9 rokov a stále sa tam rada vraciam.mne sa tam veľmi páčilo.horšie s tou premávkou.veľmi veľa áut a kolóny.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sim_mi
27. dec 2021

Ale ved ty neries preposielanie posty z tvojej terajsej posty, ale zmenu adresy u tych, kt. ti ju posielaju

lopka1313
27. dec 2021

A zriadit si pobox? Ale to tiez netusim kolko stoji... A okrem toho, Ty to nemas riesit na poste, ale v danych instituciach. Trvaly mam v KE, tam mi popravde chodi len 1 casopis. Vsetko ostatne mam nahlasene na korespondencnu u rodicov. Tam to vyzdvihuje otec. Este aj veci ohladom mojho bytu v KE od spravcu, smeti a dan od mesta a neviem co este, vsetko to mi chodi k rodicom. A ci by to boli rodicia a splnomocnenie, ako to mam ja, alebo akakolvek ina adresa, kde si to realne mozem vyzdvihnut, tak je to jedno. Inak institucie ako zdravotna a socialna poistovna maju dokonca korespondencnu adresu na mna v tom pohranici, ale nikdy mi od nich nic neprislo. A vacsinu veci, vratane plynu, elektriny, internetu a banky mam nahlasene tak, ze mi chodi jedine e-mailom.