Kávovar na kapsule alebo automat- viete porovnať?

laskonka80
23. nov 2018

Dievčatá,máme celkom kvalitný kávovar Caffitaly na kapsule, ale stále má láka plnoautomat, čo si namelie kávu sám. Máte skúsensosť s obidvoma, viete poradiť či sa oplatí kúpiť plnoautomat? Ide mi iba o klasické pressá, o krásnu penu, mlieko s kávou nepijem.Ďakujem

beky1813
23. nov 2018

To je tisic a jedno, ja som presla na pakovy a to je uplne ina kava

conspi
23. nov 2018

@laskonka80 toto je vec čo sa nedá porovnať. V tomto som veľký labužník a potrpím si na kvalitnú kávu takže jednoznačne žiadna káva s kapsúl nie je dobrá 🙂

conspi
23. nov 2018

@conspi ,,z kapsúl" ospravedlňujem sa za preklep

lejka01
23. nov 2018

@laskonka80 presne ako povedala conspi...kapsule nie...ja mam plnoautomat, zomelie mi zrna a mam cerstvu kavicku, vonavu ☺ urcite by som isla do takeho kavovara...

doly7
23. nov 2018

@laskonka80 Jednoznacne plnoautomat.

danmag
23. nov 2018

Poradite znacku a cistite ho ako

conspi
23. nov 2018

@danmag my máme doma Delonghi. Mali sme prvý pákový cca za 90€, druhý tiež pákový za cca 160€ a teraz už máme automatický. Čistenie ani pri jednom nebolo a nie je náročné. Vyberajú sa tri súčiastky a raz za čas sa odvápňuje. Všetko je ale podrobne rozpísané v návode

lejka01
23. nov 2018

@danmag tiez mame delonghi, raz za cas odvapnit...a cistim tam tiez asi tak 3 veci...jednoduche na udrzbu😊

daniel69
24. nov 2018

Miele,prípadne Jura, to sú jasné jednotky, bohužiaľ aj cenovo, ale odstup nie je taký brutálny aby nestálo za to priplatiť si. Jura má navyše veľmi ochotný a zabehnutý servisný tím v Bratislave, Miele centrá sú po celom Slovensku.

evinea
4. dec 2018

@daniel69 osobne by som sa nesustredila len na tieto znacky. Myslim, ze aj ine znacky, maju cenovo dostupnejsie a zato aj kvalitne kavovary 🙂
Len si treba ujasnit to ake mame ocakavania, co vlastne od kavovaru chceme 🙂

kammik
5. dec 2018

@lejka01 z kapsúl je aj dosť odpadu, mňa napríklad aj to dosť odradilo, keď sme kávovar vyberali pre našich minulý rok na Vianoce, keď sme hľadali niečo vhodné. Síce neni roboty nejako s takým kávovarom, že aj kávu máš rýchlo aj všetko, ale nestojí to zato. Lepší je podľa mňa potom buď automatický alebo pákový 🙂

lejka01
5. dec 2018

@kammik ani s plnoautomatickym nie je moc roboty 😉 stlacis gombik a kava sa pripravuje...to cistenie je fakt raz za cas...a ano kavicka urcite kvalitnejsia, takze ked uz tak radsej by som investovala😀a spokojnost bude na kazdej strane

kammik
5. dec 2018

@lejka01 hej hej to pravdu máš. Naši si aj na pákový veľmi rýchlo zvykli, len dôležité je aj to aká kávička sa do neho dáva a predsa čerstvo pomletá káva to je už úplne iné kafé ako keď sa kúpi mletá 🙂

lejka01
5. dec 2018

@kammik presne tak...och zboznujem tu vonu cerstvo namletej kavy 😋😋😋...dokonca manzel kavu vobec nepije, ale velmi mu voni ked si rano urobim😀😀

evinea
6. dec 2018

@kammik
@lejka01 take chute ste mi teraz zeny na kavu narobili, ze si to ani predstavit neviete! Vidim to tak, ze si idem kavu urobit, lebo sa zblaznim 😂🙏
Ta vona to je total magnet, to mas pravdu. Najma mam rada, ked pridem z vonku, ked sa ideme vyvetrat, ze pridem domov a muz mi kavu nachysta, z tej zimy ku teplej vonavej kave to je najviacej pocit 😀

kammik
9. dec 2018

@lejka01 to podľa mňa vonia každému, asi ani nepoznám nikoho komu by čerstvá káva nevoňala 😀
@evinea máš potom dosť zlatého chlapa, keď si ťa takto rozmaznáva, keď ti takto chystá, to je super 🙂

evinea
10. dec 2018

@kammik je to moj poklad, to teda, od byvaleho by som taketo veci kedysi cakala len zbytocne.
Ale to je jedno 🙂 Niekto ma rad caj, niekto kakao a ja sa idem zblaznit za kavou. No vie ma napriklad rozculit, ked niekto porovnava rozpustnu kavu s kvalitnou kavou z kavovaru 😀 To idem do otacok 😀

janina1127
19. dec 2018

Ale je pravda, že nie je káva jak káva. Pred nejakými rokmi, keď som káve nejako moc neholdovala, tak som absolútne neriešila ani to či kávovar, ani že akú kávu v obchode kúpiť a tieto veci, bolo mi to nejako absolútne jedno. No dnes, keď kávu pijem a som si na dobrú kávu zvykla, tak už by som nevedela asi piť nejakú rozpustnú alebo čosi také 😀 Nejako mi to nejde dnes už dolu krkom :/

danmag
19. dec 2018

@janina1127 aku kavu davas do kavovaru

kammik
20. dec 2018

@evinea asi aj preto je bývalý nie? 😀 Sorry, viem toto bolo asi trošku nemiestne 😀 🙂 Ale tak niečo asi na tom bude, keď bývalý taký nebol.
@janina1127 vieš ako sa to hovorí, že na dobré sa rýchlo zvyká?? 🙂

evinea
31. dec 2018

@janina1127 je to vsetko sila zvyku, to viem aj sama 🙂
@kammik zrovna preto nie, ale je to jedna z veci, ktora ma privadzala do vyvrtky mnohokrat, ale to je zase na inu debatu. Som rada ako sa veci vykrystalizovali a aka je moja rodina. 🙂

janina1127
2. jan 2019

Máš na mysli značku @danmag? Alebo to či už mletú?
Kupujeme De longhi 100% Arabica 🙂 Tú mám moc rada, keď je čerstvo namletá, tak to je tak krásna vôňa a chuť, že ma hneď vzpruží ráno 😀 A to je presne vec, čo potrebujem 😀

janina1127
2. jan 2019

@kammik
@evinea
Jo viem, niekto by povedal, že som sa nejako rozmaznala alebo akoby som to povedala, ale mám pocit, že nie, že len som si viac veci začala vychutnávať. Že aj tá káva nie je len o tom, aby ma postavila na nohy, ale aby som si ju aj vychutnala, aby to nebolo len, že ju dám do seba a dovidenia 🙂

kammik
3. jan 2019

@janina1127 skúšala si aj inú od tejto značky? Myslím okrem arabici? Tak by to malo byť, veď život by sme si mali vychutnávať celý. Pre niekoho je káva malá radosť, no mne napríklad dobrá káva vie spraviť deň 😀

janina1127
4. jan 2019

Skúšala @kammik, hneď na začiatku, keď sme v planeu kávovar kúpili, tak sme aj kávu, ale nejako neviem táto mi najviac sadla, čo sa týka aj vône aj chute, ale tak je prirodzené, že niekto môže mať rád inú, čosi iné, veď máme iné chuťové bunky, poháriky, či ako sa to hovorí 🙂

kammik
8. jan 2019

@janina1127 jo chápem to a viem, že každý sme úplne iný aj čo sa tohto týka, len reku či vôbec si aj nejakú inú skúšala, lebo podľa mňa aj vyskúšať treba, že nejakú zmenu či nebude fajn, vieš čo myslím nie? 🙂

janina1127
10. jan 2019

Rada skúšam v niektorých smeroch, ale v tomto sa už radšej držím toho čo mám oskúšané 🙂 @kammik
A aj naša rodina si nejako už zvykla, že proste keď pridú na návštevu tak im urobím takú kávu ako aj ja pijem 🙂

dopolbokaodrata
10. jan 2019

@laskonka80 mam plnoautomat, v práci sme mali kapsulovy a to bol hnus. Jednak je z toho kopec zbytočného odpadu a tiež ta chuť bola katastrofa. Môj ide už vyše 6 rokov a je super, mam rowentu a vyšla ma z českej stránky okolo 270e.

vondolina
11. jan 2019

@dopolbokaodrata akože ja som mala kávu aj z kapsulového, aj bola fajn, len mne je tiež ľúto, že je z toho odpad a zbytočný, aj keď pozerala som, že sa dajú už aj kúpiť kapsule také, že sa plnia, že nie jednorázové, ale tak ja toto už neriešim, keďže už máme automatický 🙂

dopolbokaodrata
11. jan 2019

@vondolina neviem aký máš my sme mali to dolce gusto v práci a mne to chutilo ako cigarety, to bol fakt sajrajt.