Káva so starým známym

12. júl 2022

Po asi 6 rokoch, čo sme sa nevideli ma stretol známy. Kamarát môjho ex priateľa.. Vyhľadal ma na nete, napísal mi. V pohode komunikujeme, pozval ma na kávu. Ja by som aj šla. Výlučne priateľsky chceme ísť samozrejme... len problém nastáva, že môj partner nie je nadšený. Už skoro 4 roky sedím doma a starám sa len o deti, partnera a domácnosť.. ako berú, alebo by práci vaši partnery to, keď s niekym idete. Poprípade z mužom... môj si bezne chodí s kamarátmi von, ja som doteraz nemala s kým, keďže sme sa sťahovali, a strasne veľa starých kontaktov som zrušila a nové som zatiaľ nestihla nadviazať. Ďakujem za názor.

autor
12. júl 2022

Alebo by brali vaši *

pukina
12. júl 2022

A si si ista, ze ten znamy to berie len ako kamaratsku kavu? Lebo takyto co sa zrazu ozvu po rokoch chcu zvacsa len dve veci: sex alebo ti ponukat financne sluzby 😂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
12. júl 2022

Akosi ho chápem. Ja nechodím von s kamarátmi a môj muž nechodí von s kamarátkami. Mne by to vadilo. Asi by som to predýchala, ale rovnako ako tvoj chlap "nebola by som nadšená".

autor
12. júl 2022

@pukina určite len kávu. To som si istá.

ms_green
12. júl 2022

Ja som tiež z tých, ktoré neznesú obmedzovanie vo vzťahu. Ja nemám problém s tým púšťať partnera von či už s kamarátkami alebo s kamarátmi lebo mu dôverujem, rovnako tak nemá problém púšťať on mňa.
Každopádne súhlasím vyššie napísaným, že takýto ľudia, čo sa ozvú "po rokoch" chcú len dve veci. Buď sex alebo sa namotali na nejakú pyramídu a teraz obchádzajú známych a dávajú im "výhodné ponuky".

autor
12. júl 2022

@cocolino234 tak ja sa tak správam, ja o tom s nim komunikujem. Samozrejme, keď vyslovene povie, že sa mu to nepáči nepôjdem... ale tak on si ide kedy chce, mne len oznámi a kde mam záruku ze nie zo ženou??? Tu ide samozrejme o tú komunikáciu... ale zaujímajú aj nestranne nazory

radacak
12. júl 2022

Nešla by som..môj manžel by zrejme tiež nebol nadšený a ani ja by som nebola stotožnená s tým keby mal ísť môj manžel s ,, kamarátkou,,na kávu 🤷

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukina
12. júl 2022

Neviem no, je super ze si k nemu uprimna, ale skus na to pozriet z opacnej strany, ak by sa jemu po rokoch ozvala kamaratka jeho ex a pozvala by ho na kavu, on by to s tebou takto narovinu odkomunikoval, bola by si s tym ok? Lebo je naozaj rozdiel ist von s niekym, s kym udrzujes kontakt pravidelne, ci je to chlap alebo zena a s niekym, koho si x rokov nevidela, nemali ste mozno ani nejak extra vztah, poznali ste sa len cez ex a zrazu ta niekam pozve.

sissy27
12. júl 2022

u nás si ide kto chce s kým chce kam chce, vôbec to neriešime. Normálne si povieme "idem s tým / s tou" nemáme čo tajiť a nemáme prečo z toho robiť drámu. Obaja sme vyrástli a celý život žijeme v zmiešanom prostredí, takže obaja máme kamošov / kamošky, bývalých spolužiakov, kolegyne... Takže mne osobne to nepríde nijak divné, ak ide on s kamoškou na kávu alebo ja s kolegom.

naturalgazda
12. júl 2022

Tak nech príde ku Vám na návštevu.....na kávu.........

tomas115
12. júl 2022

Ak sa bude jednat o 1 kavu uplne bez problemov chod. Ak Ta zacne namotavat tak to prerus. Manzel by nemal mat problem s takymto niecim.

thoughtfulweirdo
12. júl 2022

Išla by som a nemala by som problém ani s tým, aby na také stretnutie po rokoch šiel manžel. Obaja sa vieme pri prvom prekročení priateľských hraníc zdvihnúť a odísť, takže nevidím problém

andreatytler
12. júl 2022

Ako zadana zena by si nemala mat muzov kamaratov, ktorych poznas a bavis sa len ty sama. Tvoj partner by ich mal tiez poznat a mali by sa stat aj jeho kamarati. Aspon by sa o to oni dvaja mali pokusit. Teda na toto prve stretnutie by by si mala ist spolu s priatelom aby mali oni dvaja moznost sa spoznat.
Ak to bude urcite len priatelska kava a pokec zo vsetkych zucastnenych stran, tak by to nemalo vobec nikomu vadit. Naopak kazdy by sa mal potesit.

autor
12. júl 2022

@naturalgazda a decká mi budú vysieť na krku.. to ma až tak neláka, keďže by som 80% času musela riešiť deti

autor
12. júl 2022

@tomas115 samozrejme, keby sa náhodou o niečo pokúsi hneď to stopnem.

autor
12. júl 2022

@andreatytler môj je rád, že sa kamaráti z tými jeho. Nie je veľmi spoločenský typ.

autor
12. júl 2022

@andreatytler a na 100% by odmietol ísť... a za ďalšie, nemal by byt kto s deťmi, keby ideme obaja.

andreatytler
12. júl 2022

Ale mal by ho aspon spoznat. Alebo by si to aspon ty mala takto navrhnut, ze: Peto, kontaktoval ma znamy spred vela rokov a chcela by som s nim obnovit kamaratske vztahy a chela by som aby ste sa vy dvaja spoznali. Ak odmietne, je to jeho volba, ale dava mu to lepsi pocit istoty ze on je tam pozvany tiez... ze to nie je len o vas dvoch. Ak sa rozhodne neist, tak ti musi doverovat.
Ale ja neverim na kamaratstva medzi muzom a zenou. Vzdy je tam sanca ze to u jedneho prepukne do niecoho viac a naco si potencialne komplikovat zivot.
Deti mozete zobrat tiez na to prve stretnutie. Nech dostane novy kamarat plny obraz o tvojom terajsom zivote.

komplikovana
12. júl 2022

Vo vztahu ste si rovnocenni partneri. Preco sa ty musis pytat ist von a on ti len oznamuje ze ide prec. Lebo sa jedna o chlapa? Keby to bola kamoska vtedy je to ok?

syslik81
12. júl 2022

ja som mla pred mojim vela kaamosov a stale mam ... a ked idem s niekym von niekedy-nie casto bud to mojmu oznamim ze idem alebo sa spytam cichce aj on a ak nie hld idem sama ... plne mi veri tak ako ja plne verim jemu a som dospela nebudem si pytat povoilenia ..

miroslava21
12. júl 2022

a ty by si ako reagovala keby cez net vyhlada tvojho priatela exina kamaratka a zavola ho na kavu? Len tak po rokoch? Bola by si ok keby ide s nou na kavu?

autor
12. júl 2022

@komplikovana on není ôk, ani keď sa zdržím dlhšie v obchode, u lekára.

autor
12. júl 2022

@miroslava21 tak v tých časoch sme sa priatelili. Ja by som nemala nič, keby somnou o tom komunikuje a povie mi narovinu... ale nejdem nikam, nesúhlasí, tak rešpektujem.

miroslava21
12. júl 2022

napisala si znamy a ze kamarat tvojho ex. Z toho mi vychadza ze nie je tvoj dobey kamarat. Tvoj priatel asi tiez rozmysla, naco sa mas stretnut s kamaratom tvojho ex.
Inak chlap co ta aktivne vyhlada cez net a navrhne stretnutie po rokoch to nerobi len tak. Ako pisali vyssie 🙂

ivangeline
12. júl 2022

Ak to nie je blizka rodina alebo pracovna kava...s muzom by som nesla. S kamoskami chodievam,i ked omnoho menej. Mala by si hladat socialne kontakty a strrtavat sa..ale nie takto. :/

vilma7
12. júl 2022

A s kamarátkou by ťa pustil?
Píšeš že má.problem aj keď sa.niekde zdržia, ako haloo? A čo si ty je väzenskyňa? A.to plánuješ celú život nechodiť nikam?
Pomaly by som ho na nejaký ten "svoj čas" naučila.

autor
12. júl 2022

@vilma7 tak keď vezmem decká môžem ísť kľudne kam chcem...

komplikovana
13. júl 2022

Ak ti jeho spravanie prekaza, treba si to vykomunikovat. Zda sa, ze na teba prenasa nejake svoje nelogicke strachy. Neveri ti? Preco? Stale opakujem- vztah je o rovnocennosti partnerov. Ak moze on, mozes aj ty. Aj vo vztahu ste slobodne bytosti.