Kauza uškrtenej mladej ženy jej partnerom

25. júl 2024

Pocuvala som dnes rozhovor Ivana Mega o tomto cine a jej rodicia mali od nej fotky, ako ju v minulosti zbil. Ze mala zakrvavenu tvar a na druhej zas monokel. V minulosti sa jej vyhrazal snrtou, ze ju zabije a skryje tak, ze ju nik nenajde. Ja toto nechapem, ze preco bola s takym chlapom? Ves ze to bol gambler, nepracoval, iba sa poflakoval, v minulosti ju zbil....a este ze to vedia blizki a nikto nezakrocil?

jaskolka
25. júl 2024

Tomu sa hovorí aj štokholmsky syndróm, obeť je závislá od tyrana rôznymi spôsobmi, hlavne citovo je na ňom "úpäta"
Bohužiaľ, rodina nemá ako zakročiť, pokiaľ obeť to nechce v prvom rade sama riešiť. Nemôžu predsa ju nasilu odvliect a pripútať niekam reťazou, aby sa nevrátila k nasilnikovi. Často to ona aj zakrýva, zľahčuje, vymýšľa si rôzne "vyhovorky" pred okolím
Aj tu máš veľa príspevkov, kde žena píše, ze chlap je hrubý, vulgárny, nadáva jej, týra ju ekonomicky, vyhráža sa a napriek tomu ona od neho nedokáže odísť. Aj možno odíde no dotyčný ju prehovorí na sľubuje hory doly a ona sa vráti. Tam rodina a okolie toho veľa nezmozu.

terina25
25. júl 2024

A ako moze pribuzny zakrocit ak je dospela

diewcatqoo
25. júl 2024

Prave na tomto fore dokaze nieco take niekoho prekvapit? Ved takmer denne su tu temy zien, ktore ziju s kktom, co sa k nim sprava ako k odpadu a nie su schopne ho opustit... to su take typy zien, ktore sa postazuju, ale nikdy tyrana neopustia, hoci z kazdej strany na neho pocuvaju, aky je kkt.

kofa77
25. júl 2024

opytaj sa a tu na konovi zien, ktorych muz obcas prefacka, nadava im do prasiat, kvika, ked okolo neho prejde, vyclenuje prachy...

autor
25. júl 2024

@terina25
Moji rodicia ak by nieco taketo zistili, tak by si to s nim isto vybavili. Alebo moj brat, ci svagor. Ale ten jej otec v jednom rozhovore povedal, ze s nim nemal nikdy problem 🫢 po tych fotkach? Neverim, ze pokial by ona mala doma bezpecne zazemie, zeby neodisla od takeho chlapa. Moja kamoska odisla od psychopata az potom, ako sme sa spoznali a ja sama som jej rok otvarala oci a tiez sa jej takto vyhraz a bil ju. Pre mna su v dnesnej dobe ludia upkne sebecki a hladia ai len svojho. Ja som tejto kamoske velmi pomohla a postavila sa sama na nohy. Keby si ludia viac vsimali druhych a neboli lahostajni, vela samovrazd a pod. Veci by nebolo

laurita285
25. júl 2024

Trocha blbé odsudzovať obeť násilia nemyslíš?
Nehovoriac o tom, že si to tu zaručne prečíta xy obetí domáceho násilia...

sara07
25. júl 2024

dohovor takémuto nepomôže
ide o to aj či vie rodina pomôct s byvanim ,finančne atd
to nie je len odídem a potom čo ... vela báb je vo vztahu len preto lebo vyživne je 30€ pre deti , systém, štat nepomôže, rodina tiež nemusí mat z čoho
ked to nahlasiš na polici, spišu a čo potom nič , priestupok, môže to urobit na druhy den kludne znova ešte aj s pridavkom lebo si dovolila
tie baby su v pasci zo všetkých stran, vedia že ak urobia chybu alebo čokolvek čo sa mu nebude pačit zliznu to na xy spôsobom , tak radšej trpia o niečo menej
nie je to len vždy o tom štokholmskom syndrome žial

terina25
25. júl 2024

Aha,cize tvoji rodicia,ci rodina by ho akoze zbili a dostali by sa aj oni do neprijemnosti. V prvom rade obet musi chciet sama odist a ak ona nechce,rodina ju za vlasy od neho nezoberie. A zbit ho, riesenie nie je

janulka1802
25. júl 2024

Takýto typ sa veru bitky nebojí. Niektorý by neváhal vyvraždiť aj ostatných. Ťažko, až nemožné pomôcť, ak žena sama nechce.

autor
25. júl 2024

@janulka1802 no pokial je psychopat, tak ano. Ale vačšina narcistov a pod je takych, ze vo vnutri su extremne rozbiti a ver mi, ze aj na nich existuju paky. Nikto nie je ziaden hulk nepremozitelny. Ked si kazdy povie, ze vsak aj tak s tym nezmozem, tak jasne, ze hentake bestie si budu nadalej vycinat na slabsich

katarinaba
25. júl 2024

Domace nasilie je ako ladovec. To co okolie vidi, je ten vrchol. Doma to urcite neboli len vyhrazky, ze zabije ju. Tam su casto vyhrazky zabitim deti, rodicov, pribuznych, kamaratov. Ze narobi hanbu v robote. Dalej financne dovody - mnohokrat tie zeny nemaju kam ist, z coho zit. A hlavne - chyba podpora a ochrana zo strany organov, ktore by toto mali zastresit. Pokial zena nie je zranena natolko, ze PN trva viac ako tyuden, vzdy to uzavru ako priestupok. Zakaz priblizenia u nas nehrozi, ze by nasilnika po poruseni aspon zavreli. Aj ked zena chce, casto radsrj trpi aby nasilnik svoje vyhrazky nesplnil. A v neposlednom rade - pocit hanbi. Staci sa tu pozriet ako sa zeny spravaju k zenam, co sa postazuju co i len nadavkou od muza: nevazis si samu seba, to kde si takeho kkta nasla.
To su len silacke reci hrdiniek, co sa s tym nikdy osobne nestretli a vobec neuvazuju co, kde, kedy, kam a ako maju tie zeny utiect. Ze ony by hned odisli. Mozno 1 z desiatich. Ten chlap ich sleduje, vyhladava. Vyhraza sa kontaktmi na ludi, co ju daju zavriet, strcia do blazinca, zoberu deti.
A ano, ludia sa menia, nemusi byt chlap nasilnik od zaciatku. A to nespominam manipulatorov, co sa vedia pretvarovat, pomaly obet spracovavat.
V jednom krimi podkaste to krasne pomenovali - syndrom varenej zaby. Ked das zabu do vriacrj vody, zozbiera sily a snazi sa vyskocit. Ale ked ju daju do vody studrnej a pomaly ju ohrievaju, casto je neskoro ked zisti, ze je nieco zle.
Zena, co sa z toho dostane je obrovska hrdinka.

mimka1402
25. júl 2024

Toto pochopia iba tí, ktorí majú skúsenosti s násilím vo vzťahu. Nikto nie je iba zlý, naopak. Po zlej facke príde uzmierenie a veľká kytica, potom je pekne a človek má pocit, že tých zlých dní je málo a viac dobrých, lebo idealizacia. Týrané ženy sú vždy obeťou, lebo bud majú zničené sebavedomie, že si zaslúžia viac alebo trpia stokholmskym syndrómom, ktorý im ničí pohľad na reálne fakty... Nikdy nesúď obete.

enmery
25. júl 2024

Odporúčam podcast Profil zločinu-Hodil ju psovi(Prosila Boha, aby si ju zobral...)Tá žena nemala nič, nikoho a xkrát boli prítomné policajné zložky, kuratela a nikoho nenapadlo, že poď, pomožeme Ti nájsť miesto, pre Teba a deti. Trpela, lebo keby niečo urobila či povedala, už by ju asi fakt zabil. Tak brutálne ju týral. Netreba nakladať OBETI, ale začať zmenou zákona a nech si ľudia robia poriadne svoju prácu.

morgane1975
25. júl 2024

Tak to je pekne, ale dnes ma kazdy svoje starosti a nie este o ineho sa starat. Ale vsetka cest ze ste dobry clovek a pomohla ste.

fauko
25. júl 2024

Precitaj Si o psychologii manipulator a. Najprv agresia a potom kvety a bozky...je to diabolsky trik ako z uplneho dna Ti ta ista osoba nahrnie dopamine do mozgu... A takto vytvara zavislost obete Na sebe. Manipulatori su posadnuti...

lubkovaandrejka
25. júl 2024

@katarinaba mna celkom zaujal ten krimi podcast. Vies dat link?

katarinaba
25. júl 2024
lubkovaandrejka
26. júl 2024

@katarinaba dakujem 😘