Kauza Cervanová j

19. jún 2024

Poznáte túto kauzu - vraždu medičky z roku 1976?

Ja mám o nej naštudované celkom dosť. Ale zaujímal by ma váš názor na to, že či si myslíte, že to ti odsudeni spachali alebo nie?

natalienka12
19. jún 2024

Boli pravoplatne odsudeni.

autor
19. jún 2024

@natalienka12 to ja viem. Ale pýtam sa na názor 🙂

fido69
19. jún 2024

Anonymná téma Cervanová? To fakt? 🤪
Anonym napísala "Ja mám o nej naštudované celkom dosť." Myslíš, že sa v tom orientuješ lepšie než sudcovia, ktorí sa prípadom Cervanová roky zaoberali? Zabudni. Len Boh vie kde je pravda a kto je vrah. 😉

viestta
19. jún 2024

@fido69 aj vrah to vie, alebo vedel. V kazdom pripade su pravoplatne odsudeni

autor
19. jún 2024

@fido69 kto povedal, ze sa v tom orientujem viac ako sudcovia? A kde píšem, že si myslím, že to nespáchali a že boli odsudeni neprávom? Práveže si myslím, že to urobili, ale táto kauza má 2 názory, tak som len chcela vedieť ako to vidia ostatní, takže klud 🙂

ivka225
19. jún 2024

Nezdá sa mi uveriteľné, že by sa jedna z účastníčok onej noci večer potajomky vyplížila zo stanového tábora na telovýchovnom sústredení kdesi pri Leviciach, stopom sa dostala do Bratislavy, tam absolvovala diskotéku a večierok spojený s vraždou, potom sa zasa nadránom stopom vrátila do tábora a pokračovala v telovýchovnom sústredení, kde si nikto nič nevšimol. Už len toto pre mňa spochybňuje celé vyšetrovanie.

darina77
19. jún 2024

Podľa mňa to spravili odsúdení.

mamina7070
19. jún 2024

ano spravili to odsudeni 😉

cucica
19. jún 2024

Ja som citala knihy, aj sledovala nejake dokumenty a moj subjektivny nazor je, ze to asi urobili. Ale teda vacsina sa viezla rozhodnutiami vodcov.

darina77
19. jún 2024

Je to strašné že to dokázali spraviť, tomu ich vodcovi nič dobré nepozerá z očí. Veľmi zlý človek

mirusss
19. jún 2024

Ja mam tiez nastudovane skoro vsetko dostupne..moj nazor je, ze to asi spravili, ale je tam par veci, ktore naozaj nesedia alebo su prinajmensom zvlastne..Stale cakam ci sa este neozve v nich svedomie a nepriznaju sa...

cucica
19. jún 2024

Ale tie ich prvotne vypovede, konkretne Kocurova, ktora bola dostupna ku knihe na Cd su podla mna dost podrobne. Potom ich zmenili.
Za mna Kocur, Andrasik, ale aj Cerman sa nepriznaju. Ti zvysni zijuci su taki oplasenejsi.

darina77
19. jún 2024

Môj bývalý kolega mal kamaráta čo sa s vrahmi poznal, a že vraj sa viackrát prekecli, že to urobili. A okrem toho znásilnili pred vraždou viacej žien, Cervanova nebola prvá ktorú napadli

autor
19. jún 2024

@darina77 presne takéto pikošky som chcela počuť 😂

autor
19. jún 2024

@mirusss áno, v knihe sú jasné dôkazy. Avšak, je tam pár vecí, čo nesedia. Ako sa aj spomína hore o ceste do BA Viery Zimakovej v deň únosu

dadis
19. jún 2024

Tiez som videla ten dokument, aj som si citala o tom davnejsie. Myslim, ze to spravili.

1sally12
20. jún 2024

Nedávno som čítala článok že zase obnovili konanie? Resp. opäť sa pojednáva na Krajskom súde.

lechtivka
20. jún 2024

@1sally12 ano ale uz ho 2 x odrocili

slovakboy
20. jún 2024

Aj za socialozmu boli vraždy na dennom poriadku. A aj vtedy sa vyšetrovalo. Nebola to politická kauza. Urobili to na 110%. Výmysly ich mysle si za ten čas tak vsugerovali, že sú nevinní, že im hlupáci uveria. Vždy budú jedinci, ktorí budú obhajovať vrahov aj masovych vrahov. Volá sa to popieranie zla.

pininka1
20. jún 2024

Odsúdení boli riadne kvietky už pred týmto, poznali ich, ale takto mali na správnych miestach rodičov. Co viem od otca, jeden z nich sa na sústredení pokúsil predať dievčatá nejakým pochybným individuam, čo dobre z nich mohlo byt.

amelia87
30. júl 2024

Neviete, kde by som našla nahrávky z výpovedí?

aeruginosa
30. júl 2024

@amelia87 Tu je nahravka vypovede jedneho z nich. https://www.martinus.sk/782935-kauza-cervanova-...

aeruginosa
30. júl 2024

@amelia87 A tu som nasla aj verejne dostupnu nahravku, kde sa jeden z nich priznava k cinu. https://www.aktuality.sk/clanok/502988/priznani...

beataxxx
30. júl 2024

Výpovede vôbec nesedia, bývalý spolužiak je jeden zo svedkov, jeho výpoveď nebrali do úvahy, stačí si prečítať knihu Prípad medicka od Luby Lesnej, ona to ma detailne naštudované, venovala tomu roky zhromažďovania materiálov, s obvinenými sa pozná a veľa sa s nimi rozprávala,jej kniha je faktografia a tiež z nej vyplyva, že sú nevinní….taktiez to tvrdí jeden z vyšetrovateľov…..ja by som si nebola až taká istá, že to nebola snaha vyhnúť sa medzinárodnému škandálu, pretože v tom boli zapletení zahraniční študenti zo spriatelenej krajiny…..

autor
30. júl 2024

@beataxxx argumenty beriem. Ale prečo by si vymyslali tak komplikovaný pripad s 3 miestami činu a 7 pachatelmi? Ved na zaciatku bol dlhsie podozrivy jeden student ftvs, ale ukazalo sa, ze to neurobil, resp mal aliby. Ak by si to chceli cele vymyslieť a potrebovali len páchateľa, na ktorého to hodia, tak to mohli urobiť už pri tomto prvom podozrivom a nie obzalovat ďalších 7 ludi.

akje
30. júl 2024

@autorka ahoj 😊 mam rozcitanu knihu o tomto pripade, takze este nie som na konci a netusim. No verim sudcom. Kazdopadne si velmi rada precitam nazory od ostatnych 😊 ty si myslis co?

beataxxx
30. júl 2024

Mas pravdu, nemá to logické odôvodnenie a tiež je zvláštne, že obžalovaní mali vplyvných rodičov a vtedy sa naozaj dalo skoro všetko vybaviť cez tých hore, veľa vážnych káuz sa zamietlo pod koberec

betulinka1
30. júl 2024

Spáchali na 100%. Vyjadril sa moj otec, ktory bol v ich veku, ked sa to stalo. Poznal pánov aj ich rodinne krytie v tom case.

beataxxx
30. júl 2024

@akje sú dve knihy s protichodným zavermi, ak chce byt človek objektívny, mal by si prečítať obidve, pre mna je uveriteľné kniha luby lesnej

akje
30. júl 2024

@beataxxx ja mam tu od petra totha.. kuknem potom aj od tejto autorky. Vdaka za tip