Katolický kněz přijal islám

dahliaa
15. máj 2021

Ahoj holky 🙂 Dostal se mi k přečtení článek o Katolickém knězi, který přijal Islám. ( https://blog.postoj.sk/78360/krestansky-katolic... )
Já sama jsem také muslimka, která před pár lety konvertovala k Islámu a chtěla jsem se Vás zeptat, jestli znáte ve svém okolí také někoho, kdo přijal Islám? Nebo i Vy samy? Jsou tu mezi námi nějaké muslimky? 🙂

haley7897
15. máj 2021

@dahliaa 🙋🏻‍♀️ Eid Mubarak 🙌🏼 🕌

dahliaa
autor
15. máj 2021

@haley7897 Eid Mubarak 🕌🕋 Ty jsi také muslimka? 🙂

haley7897
15. máj 2021

@dahliaa áno. Či tu je ale nejaká súkromná skupina a je nás tu viac ti žiaľ neporadím. Chodim sem už nejakú dobu len na skok aj to sporadicky.

dahliaa
autor
15. máj 2021

@haley7897 Super. 🙂 Myslím, že tu asi zatím žádná soukromá skupinka nebude. Jen mě zajímalo, jestli tu mají holky i ze svého okolí nějaké známé, kteří přijali Islám. 🕌🌹

malinka158
15. máj 2021

Ja som tiez prijala islam

dahliaa
autor
15. máj 2021

@malinka158 Alhamdulillah 🌹🙂

dahliaa
autor
16. máj 2021

@malinka158 @haley7897 A jak je to dlouho, co jsi konvertovala? 🙂 Chodíš někdy na Slovensku do modlitebny? 🙂 Pokud se tedy mohu zeptat, jinak samozřejmě nemusíš odpovídat. 🌹

habibim
16. máj 2021

@dahliaa ahooooj... Dlho som ta tu nezastrehla😊

s oneskorením Vám ženy prajem Šťastný Bajram..

dahliaa
autor
16. máj 2021

@habibim Assalomu aleykum ☺ Eid Mubarak i Tobě. 🕌🙂 Jak se Ti daří?

habibim
16. máj 2021

@dahliaa ďakuje... Dobre sa mame, chvála Bohu... Pred 23 dňami sme sa rozrástla o ďalšieho člena, chlapceka😊 takže máme plno radosti aj starosti, ale v dobrom slova zmysle... Ako sa vy mate?

dahliaa
autor
16. máj 2021

@habibim To je krásná zpráva, Ma Sha Allah! 🤗 Gratuluji k chlapečkovi ❤ To budete mít doma spoustu radosti 💞
My se máme dobře, vše při starém. ☺ Děti rostou a starší půjde od září In Sha Allah do školky. 🙂

habibim
16. máj 2021

@dahliaa tak budete aj vy mat veselo, niečo nové, škôlka je veľká vec🙂 my sa chystáme v lete na Slovensko, dúfam, že dovtedy aj tu karantenu takú dlhú zrušia...

lenkakravcova
16. máj 2021

@habibim Kam na Slovensko sa chystáte? 🙂 (východ/západ) ?

habibim
16. máj 2021

@lenkakravcova východ vychod, neďaleko teba 😁

lenkakravcova
16. máj 2021

@habibim O super 🙂 tak to sa môžete zastaviť kľudne na návštevu (ak budete mať čas a chuť) 🙂

habibim
16. máj 2021

@lenkakravcova budem na to mysliet🙂 dúfam, že nebude taka dlhá kárantena, lebo ostať doma 14dni nie je žiadna výhra pre nás, čo sme nikdy zatvorení neboli🙊😉 okrem 5-6dni,ked sme došli vo februári alebo v uguste min.roku..

lenkakravcova
16. máj 2021

@habibim A ako dlho sa tu chcete zdržať? 🙂

habibim
16. máj 2021

@lenkakravcova neviem to ešte, ale keď ideme tak väčšinou tak dva týždne... A teraz uvidíme, podľa manželovej pracovnej zatazenosti a podla toho ako dlho nám bude trvať zapísať malého aj na svk

lenkakravcova
17. máj 2021

@habibim Potom mi keď tak prosím napíš, keď pôjdete 🙂

haley7897
17. máj 2021

@dahliaa ja po nejakej dobe hľadania výhovoriek prečo by som nemala 🙈 cca zo 2 roky dozadu.
Ja žijem v UK, takže mam našťastie masjid 5-10 minút chôdze od domu. Aj keď je pravda ze od začiatku pandémie zostávame doma a moc nijam nechodím. Ale pomaly začínajú otvárať aj u nás... 🙌🏼

dahliaa
autor
17. máj 2021

@haley7897 Tak to je zajímavý příběh přijetí Islámu. 🙂🙂 Ma Sha Allah

haley7897
8. jún 2021

@lenkakravcova
@dahliaa dievčatá nemyslím to v zlom, ale naozaj myslíte, namieste pokračovať v debate s niekym kto vás jednak vôbec nevníma, nečíta vaše argumenty ale hlavne nazýva proroka Muhammada (pbuh) pedofilom?

lenkakravcova
8. jún 2021

@haley7897 Ani nejako netúžim. Len mi napadlo, že ak má názor, že v každom náboženstve je kúsok pravdy, tak by sa jej mohlo acit práve to bahajske spoločenstvo - ktoré má aj dobrú mienku k prorokovi Muhammadovi. Vieš ona žije v takých islamofobnych skupinách, možno keby videla že i iné skupiny ľudí proroka Muhammada považujú za rovného iným prorokom a majú naň dobrý názor, možno by svoj názor prehodnotila. Ale ktovie. Dala som tomu posledný pokus. 😀

kittykat22
8. jún 2021

@lenkakravcova pozeram aku sodu dostavas v deniku N v komentaroch 😅 https://blog.postoj.sk/78360/krestansky-katolic...

lenkakravcova
8. jún 2021

@kittykat22 no mne je vtipné ako sa tam Sunshine začala hádať s Úvaha. 😀

dahliaa
autor
8. jún 2021

@haley7897 Ano, asi máš pravdu a nemá to smysl. Nedá mi to ale jí neodpovědět, když vidím, jakým bludům a lžím věří. To je tím, že to tu do lidí hustí média plná nepravd a lží. Potom je těžké orientovat se v tom, co je pravda a co ne. 😔 Jen je škoda, že si myslí, že stejně zmatená špatnými informacemi diskutující toho ví více a lépe než samotní muslimové o svém náboženství a považuje její chybné názory za pravdu.
Sabr děvčata, Sabr. ☺😉

lenkakravcova
18. jún 2021

@dahliaa Konvertujúcich kňazov k islamu pribúda 🙂
https://blog.postoj.sk/81503/svedsky-knaz-skjet...

dahliaa
autor
18. jún 2021

@lenkakravcova Alhamdulillah. 🕌🕋📿😊 Allahu akbar.

haley7897
18. jún 2021

@lenkakravcova
@dahliaa sorry, nejako som úplne prehliadla upozornenia na komentáre v tejto skupine. Asi som rovno otvorila tu kde diskutujete. Priznám sa, že ja nie veľmi stíham čítať komentáre a reagovať na ne v čase, tým menej sa mi chce reagovať na nikoho ako ktochytavzite. Keby bol aspoň náznak záujmu reálne diskutovať, ok, ale kde nieje vola s otvorenou mysľou počúvať druhého, nieje ani diskusia. To sa vynútiť nedá.