Kastrovaný pes

18. máj 2023

Dobrý deň, prosím vás, je možné, aby mal kastrovany pes ruju? V septembri sme ho dali kastrovat. A teraz nám už pár dní vystraja ako keď cítil haravu fenu. Knuci, skriabe dvere celú noc. Práve kvôli tomuto sme ho dali kastrovat a máme to tu opäť 🤦‍♀️ A taktiež nám cvicitel povedal, že bude kľudnejší a vychádzať lepšie s inými psami, no ani v tomto smere žiadna zmena nenastala. Je možné, že by v ňom od septembra boli stále hormóny, čo ním lomcuju? Starší pes sa asi 2 mesiace po kastracii ukludnil a už nikdy nám takto nevystrajal. Tam bola zmena hneď viditeľná. Ja už podozrievam veterinarku, že ho len uspali a zabudli kastrovat 🙈😃

colsami
19. máj 2023

Od septembra je uz hormonaln zlozka pekne "prec".
Pes nemava ziadnu "ruju" aj ked je nekastrovany.

Takze ak vyvadza, hladajte pricinu inde, pes sa nudi, ma pubertu (neviem ak je stary), ma nadbytok energie a malo vyuzitia, ma nejaky zdravotny problem....
Ale isto nema ruju a isti neblazni za suckami.

Dalej, kastracia nemeni povahu psa. Su veci ktore uz su zlozvyk, tie kastraciou neodstranite. Len "vytesnice" zalezitosti suvisiace s hormonalnou strankou 🙂

Aky stary je pes? Kastravia je dobra vec a skvela preventiva so zdravotnych dovovod. A teraz - riadte sa uz dalej so skusenym vycvikarom a nie veterinarom.

teleskop
19. máj 2023

Pane bože ďalší deň...i cpmaju psa, vašu nevychovu nezmeníte tým. Že psovi dáte odrezať vajcia!!!! Vychovávateľ, venujte sa mu, spravte my správne miesto vo svorke!! Venujte my čas!!!

macekovam
19. máj 2023

Sestrin kastrovany pes skákal na fenu keď sa harala... A to len tak pro forma..