Karanténa - pozitivita od nedele

1. feb 2022

Dobrý deň. Alo to je teraz s karantenou?
Ja som mala pozitívny výsledok už v nedeľu dnes je utorok mame ešte vysledok neprišiel, ak jej príde pozitívny výsledok, musím byť ďalších 5 dní od jej pozitívneho výsledku v karanténe? Čiže nebudem od nedele do piatku ale budem úd utorka do nedele? Nikde to nemôžem nájsť.

hacula1816
1. feb 2022

podla mna si ty prejdes svojou karantenou a tam tio pre teba konci. no nehovorim to na isto, teraz sa to vsetko tak meni, ze ako uz ani ja nemam priamy prehlad o tom, co vlastne plati a co uz nie

mamina0078
1. feb 2022

Pokiaľ nemáš príznaky tak ti skončí 5deň - 5ďalších dní aj na ulici treba respirator pokiaľ máš príznaky si v karanténe tak dlho kým neskončia spravidla na 10 deň voláš obvodnému a až on potom ju ukončí. Ale tak ako som napísala je pre očkovanych pre neočkovaných nie som si istá či neplatí to, že keď je jeden pozitívny v spoločnej domácnosti aj druhý musí byť s ním po celý čas... Aspoň kedysi to tak bolo ale teraz to každú chvíľu menia

renka30
1. feb 2022

Ak si pozitivna ale nemas priznaky koncis karantenu na 5.deň. Nasledujucich 5 dni musis stale nosit respirator.