Karabína na hojdačku

31. máj 2024

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť?
Kúpila sok túto komštrukciu s hojdačkami, zatiaľ budeme používať len tú najmenšiu (vpravo). Dokúpila som ešte hojdací kruh, chcela som vymeniť tú strednú hojdačku na kruh, ale sa to tam nezmestí. Dala by som dole aj tú hojdačku vľavo, ale tá nie je zavesená karabínou, ako/ s čím by som vedela vyvŕtať dieru kde viem dať karabínu a zavesiť hojdačku? Alebo by bolo ľahšie kúpiť hojdačkovú objímku?
Ďakujem za odpovede

viestta
31. máj 2024

Urcite kup hojdackovu objimku, je to odolnejsie na dynamicke namahanie ako akakolvek skrutka navrtana do nosnika

egonsk
31. máj 2024

@viestta autorka nevie ani cim vyvrtat dieru a ty myslis, ze bude vediet ju bezpecne uchytit? Pokial nechces vidiet novy pripad vo vecernych spravach, radsej jej porad hodinoveho manzela, ked ten jej sa v tom asi nevyzna tiez, alebo ziadneho nema.

To je akoby si sla niekomu radit cim uchytit konzolu pre velky satelit a neopytas sa ci do betonu, porfixu, alebo tehly ...

thirstymonk
1. jún 2024

Pomohla by rozhodne fotka. Diery sa vrtaju vrtackou.

autor
1. jún 2024

@egonsk máš pravdu, vôbec sa v tom nevyznám. Nikdy som takéto veci nepotrebovala robiť. Manžela mám, len je odcestovaný a chcela by som to spraviť dcére čo najskôr. Potrebovala som radu, tak keď mi nevieš pomôcť radšej nekomentuj.

huxy
1. jún 2024

Ja ti autorka len poradím, aby si to nerobila sama,ale obrátila sa na niekoho, kto sa vyzná (niekto z rodiny či ten hodinový manžel). S dcérou tak 2x spadla látková hojdačka, pri druhom raze to dopadlo tak, že musela mať aj dlahu na nohe. A to vtedy ani nerobil žiaden laik, a boli použité veci špeciálne na hojdačky 🤷🏼‍♀️

egonsk
1. jún 2024

neurazal som a nekomentoval priamo teba, ale oznamil iba fakty vieste. V mojej odpovedi pre viestu si mohla citat dovody aj riesenia, tomu sa vravi konstruktivna kritika. A bola smerovana jej, lebo ti poradila, bez znalosti tvojej situacie. Bezpecnost zdravia je vzdy na prvom mieste. V zivote som montoval a uchycoval rozne stoziare, konzoly aj drziaky prichytene do roznych materialov a je extremny rozdiel cim a ako ich uchytis, aby zodpovedali dynamickemu i statickemu zatazeniu.
Hodinovy manzel nie je gigollo, ale clovek, ktory ponuka sluzby v sirokej oblasti ludom, co niesu schopni nejakej cinnosti a nepotrebuju tak hladat a zatazovat uz beztak zakazkami pretazenych majstrov konkretneho remesla. Cize su pre "jednoduchsie" cinnosti v malom rozsahu.

viestta
1. jún 2024

@egonsk ty by si si nerypol. Ty si neporadil vobec nic, len si si dosiel ego pomastit.

viestta
1. jún 2024

@egonsk len aby si vedel, my dve s autorkou hovorime o tomto

egonsk
1. jún 2024

@viestta "Ahojte, vedeli by ste mi poradiť?
Kúpila sok túto komštrukciu s hojdačkami, zatiaľ budeme používať len tú najmenšiu (vpravo). Dokúpila som ešte hojdací kruh, chcela som vymeniť tú strednú hojdačku na kruh, ale sa to tam nezmestí. Dala by som dole aj tú hojdačku vľavo, ale tá nie je zavesená karabínou, ako/ s čím by som vedela vyvŕtať dieru kde viem dať karabínu a zavesiť hojdačku? Alebo by bolo ľahšie kúpiť hojdačkovú objímku?
Ďakujem za odpovede" - kde si z tohoto vydedukovala co ma, kde ma a kam to ide uchytit? Nie je link, obrazok, ani miesto kam co ide dat. Moja odpoved bola postavena na jasnych faktoch, nie domienkach a neuplnych informqciqch.
Jaaaj ale ty si progresivna vestkyna, preto si presne vedela o com hovori a dala jej k tomu fundovanu radu 😁

viestta
1. jún 2024

@egonsk znova opakujem, ked sa my zeny medzi sebou bavime vieme o com je rec aj ked to vy chlapi nikdy nepochopite
(nna tu trapnu vetu na zaver skoda reagovat)

egonsk
1. jún 2024

@viestta jo, mas recht, preto to tak aj vyzera po minulej vlade 😉 Tiez tam bol samy odbornik s vesteckou gulou a vedel dedukovat z kavej sedliny 🤪
Autorka neuvidla fotku, ani link, opis bol nepresny, takze darmo mudrujes, tieto info neboli a niesu dostatocne pre ziadnu inu serioznu odpoved, ako pre to, aby si zavolala odbornika.

viestta
1. jún 2024

@egonsk bud tej lasky a netahaj tu politiku, je to prizemne

egonsk
1. jún 2024

@viestta neviem ci je prizemnejsie zpochybnovat fakty, alebo spomenut obraz tvojho zmyslania 🤣😉 ... uviedol som citaciu zadania autorky, kde je ako fakt to, ze tam absentuje info, ktore som uviedol, ty si to spochybnila. Kto z nas teda zaklada na faktoch a kto na dojmoch/domyslani?

viestta
1. jún 2024

@egonsk 🙄