Kapsulový šatník - kde nakupovať oblečenie?

ladyvi
9. jan 2021

Ahojte,

Rozhodla som sa ist tymto smerom. Momentalne som na tom tak, ze myslim uz rok som si nekupila asi ani kusok(ak neratam tenisky),vytriedila som vsetky veci, zalozila do krabic, ostalo mi par triciek, 1 teplaky, 2 leginy, 2 rifle, 2 ks saty co sa mi aj pacia a 1 nositelna mikina a 1 riflovka. Zvysok mi bud nepasuje, alebo som proste zbrklo cosi kupila, co mi ani farebne, ani strihom nelichoti. Takze mi toho relativne dost treba dokupit, lebo som na to aj zufalo, nemam v com vyjst von, aj ked su momentalne v kurze teplaky.

Je tu nejaka baba, co funguje na kapsulovom satniku?
Potrebujem sa zariadit tak, ze este 2 roky budem na materskej. Cize chcem pohodlne, ale kvalitne.
Odkial nakupujete? 😉
Prepacte za tuto prizemnu temu, ale uz mi psychika polavila a poslednu dobu som sa musela zamerat na seba, a niecim, co mi urobi radost, sa zamestnat 😉

dominikac321
9. jan 2021

@ladyvi ahoj a neskusala si videa na youtube pozriet? je to tam celkom popularne a minimalne viem ze tinanate funguje tymto sposobom 🙂

ewwe
9. jan 2021

ahoj pridaj sa do skupiny minimalizmus, tam je toho celkom dost popisane

ladyvi
autor
9. jan 2021

@dominikac321 jutube nie. Nenapadlo mi😂

dominikac321
9. jan 2021

@ladyvi priprav si velku kavu a pol dna :D tolko inspiracie

ladyvi
autor
9. jan 2021

@dominikac321 super dik za tip👌

kubkovamama
9. jan 2021

@ladyvi ahoj,akurát som posledné mesiace vytriedovala ako aj ty,trvalo mi to fakt dlho-budem momentálne ďalšie 3r doma,3 deti+novorodenec.Praca ma absolútne v obliekaní nebude obmedzovat ani do budúcna,tak som investovala trochu viac € a nelutujem.Takze idem na cca 4 pároch kvalitných tenisiek,lebo nekonečný čas vonku s kočíkom a chcem.si dať dokopy postavu,2x zimné topane-sportove.Mikiny a tričká kratke/dlhe slušné medzi ľud asi 3ks,teplakove nohavice nazvime to tak 3ks,na doma tiež po 3ks.2x rifle,2x legíny na behanie.Letne veci mám asi 3ks nadčasových šiat,2x kraťasy.Milujem kombináciu obyc.bielych tričiek s riflami a farebnými teniskami.Ruksaky 3ks.Kozene vydržia roky.Kupujem Reserved,Medicine,Rieker,bežné značky so športových obchodov,no neviem asi je to reklama,ale nič predražené.Ziadne nápisy,ozdoby,retiazky,neznášam to.Farby modrá,sivá,pudrova,tlmena tyrkysova.Skombinujes všetko so všetkým.Cierna mám pocit nejak blbo vyzerá na tých športových veciach a nemám nervy to prať zvlášť a čakať čo to za mesiac spraví.Pozerala som cz blog na YouTube,neviem si vybaviť meno tej kočky a to ma inšpirovalo.Ona mala síce v šatníku megadrahe značky.Ale dá sa pekne vyhrať aj s našimi a nemusíš dať za dvoje tepláky 500€

ladyvi
autor
9. jan 2021

@kubkovamama jeej dakujem za reakciu. Ja tiez mam rada kombinaciu simple tricko, kvalitne rifle co sedia, a kozena kabelka nadcasova prirodnej farby. Planujem tie uggo kabelky mrknut, site v cechach. Neviem ci poznas. Pacia sa mi aj lull.
Medicine nepoznam, to idem mrknut.
Hm, reserved, zara - kedysi sa mi zdali wow, ale bud som zostarla, alebo sla kvalita dole, alebo moda sucasna mi nesedi, ale nicovate nic si tam neviem kupit 🤔

drzaopica
9. jan 2021

@ladyvi ja uz 3 dni pozeram vypredaje Zara a ine webove stranky, ale nic sa mi nepaci, vsetko kratke ako pre 15 r dievcata este sa mi nikdy nestalo, aby som nieco nedokazala kupit🙂)vzdy som si kupil nejaky oversize hruby polover, sveter za ktory som bola pred Vianocami lakoma dat vela penazi a teraz nic.tiez ma chvilu napadlo, ze som asi zostarla🙂)tak si ma potesila, ze nie som jedina

marcellka32
9. jan 2021

Fungujem tak, že mám tričká vo farbe: biela, béžová, šedá a modrá, rifle, legíny, mikina, koženka, kabát, zimná bunda, na každú sezónu len jedny topánky či sandále...kupujem reserved, Tchibo, tričká astratex

kubkovamama
9. jan 2021

@ladyvi No tieto kupujem cez net,lebo jedine mi strihovo sedia.Zaru nemusím.Perfektne vaky a kabelky robí Fufudesign.🙏a kolegyňa si dávala robiť u Dajana Rodriguez.Ja zas nepotrebujem žiaden luxus,iba aby ta vec bola prakticka a vydržala viac ako jednu sezónu.A priznám sa,že v sekacoch sa rada hrabem,aj tu na bazáre často nájdem super veci,ale to už by nebol minimalistický šatník.Tak ešte mám zostatkove obdobie,že chcela by som to a to a jeeezis,to je krásne..lenže nepotrebujem to.A asi by to iba ležalo v polici.Bojujem s túžbou mať 😂 ale tak vyšantiť sa dá ešte na deťoch. Kukni ešte veľké e-shopy so všetkými značkami,Answear alebo Zoot

janina1127
9. jan 2021

Podľa mňa to teraz nesil a počkaj, kým budeš môcť ísť do obchodu, nech si vyskúšaš aby ti to ozaj dobre sedelo 🙂

ladyvi
autor
9. jan 2021

@marcellka32 ked ja mam problem s trickami. Tie oversize vyzeram hrozne. Nemam pas. Som chuda a vysoka. Tie dnesne tricka pre pubisky su mi pod pazuchy niektore 😂 predlzeny strih najst je normalne umenie.

marcellka32
9. jan 2021

@ladyvi na astratex majú pekne tričká na telo

ladyvi
autor
10. jan 2021

@janina1127 to je pravda. Zatial si chcem len omrknut nejake kombinacie a farebne zladenia a mozno nejake obchody internetove, a tak podobne 😉 vybiehaju mi kadejake modne shopy, len neviem rozlisit, co je len prepredaj z aliexpresu a pod. Najradsej by som nejake talianske butiky😂

ktulik24
10. jan 2021

@ladyvi skus pozriet na fb veronika slavikova
Mam par kuskov, uzasna kvalita

lubi051
23. mar 2023

@ladyvi ja takto fungujem. Zatiaľ mám vytvorené 2 kapsuly- jednu elegantnú minimalistickú a jednu športovú na voľnočasové aktivity. Mne pomohol kurz od Mirky Dobiš- kúpila som si ho na jej blogu. A celkovo som jeden čas robila aj módny styling pre jednu značku tak to ma v mnohom posunulo. Ono to závisí od módneho štýlu ktorý preferuješ. Ja aktuálne preferujem minimalistický štýl, ale chcem si vytvoriť aj kapsulu feministického štýlu (kúpila som si aj módny ekurz tiež od Mirky Dobiš o štýloch obliekania). Ja sa rada obliekam elegantne ale pohodlno aj pri 3 malých deťoch. Nie som a ani som nikdy nebola teplákový typ (to nosím výlučne len doma).

lubi051
23. mar 2023

@ladyvi a ešte nakupujem tiež veľmi málo a striedam bežné značky s drahšími. Tie bežné kupujem reserved, ZARA a z lepších Benetton. A splnila som si sen- investovala a kúpila som si kabelku od YSL a neľutujem ani cent, je úžasná. Ale z lacnejších značiek (ja mám mániu na kabelky) si plánujem kúpiť od značky Polene- majú krásny minimalistický štýl.