Kamoška ma vystrašila

10. júl 2022

Ahojte, no musim napisat, lebo ma kamoska tak trochu vystrasila. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Niet nad rady dobrej kamosky. Viac k nej uz nejdem podla mna, toto robi somnou odjakziva.

Ona ma dcerku, ma 10 mesiacov a napodobnuje svoju mamu ako telefonuje, da si normalne k uchu mobil a blaboce. Moj syn ma 16 mesiacov, a s.re nato. Nerobi to. Nebavi ho to. A pytala sa, ze ci je inak vsetko s nim ok. 😳 (wtf?) Tak hovorim, ze ja netelefonujem takto, ze si dam k uchu mobil, ale na 98% davam na hlasno. Tak odkial ma odkukat? 🤦🏻‍♀️ Ale hovorim, ze ved napodobnuje nas v inch, napriklad metlou zametava a vysava, alebo si cese vlasy hocicim, a blaboce pri knizke a robi sa ako keby cital a ukazuje v nich zvieratka a napodobnuje ich zvuk, lebo napriklad mi takto vela citame. 😊 Tak zacala gulat ocami a ze ona nevie, no... 🙄 (🤦🏻‍♀️)

Teraz vazne... Je to taky problem, ze neche napodobnovat telefonovanie? Ukazovala som mu to teraz parkrat, tak iba ukaze teda ako treba, da k usiam ruku na 2 sekund, ale neblaboce pri tom. Boze taketo sprosti mam riesit na mk.... 🙄

kacena4
10. júl 2022

nestresuj dieta napodobnuje to co vidi, nie to co nevidi...vsetko bude ok

jjanulienka
10. júl 2022

A načo je potrebné aby toto vedel?😅

tannja
10. júl 2022

To akoze vazne? Robi vela inych veci co mozno zase kamoskina dcera nie

danica2711
10. júl 2022

skutočnú výpovednú hodnotu má iba tvoja posledná veta - nerieš sprostosti! Že tvoja kamarátka vôbec takú sprostosť vypustí z úst a že ty sa vôbec nad takou sprostosťou zamýšľaš...

anabel2341
10. júl 2022

Je to poriadku každé dieťa je iné ❤️ Mám dve detičky v rodine ktoré sú úplne odlišne jedno už vie rozprávať druhé zase nevie rozprávať ani dospelý ľudia niesu na jedno kopyto jeden človek nevie anglicky a ten druhý zase nevie ale po čase sa naučí nerobte si s toho nič ❤️ Každé dieťa je úžasne svojim spôsobom

miadi
10. júl 2022

Mas divnu kamosku. Mà potrebu vyzdvihnut svoje dieta ., ok ale preco na ukor tvojho? Ved to je uplne odveci . Odkaz jej ze kym sa jej mala nehra ze banan je mobil tak nema fantaziu a nevies ci je uplne ok 😎

tykat
10. júl 2022

No ITckar z neho mozno nebude, ale mozno bude kadernik alebo zametac 😁 ...kasli na nu.

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabeth88
10. júl 2022

Ved napodobnuje ine veci,zvieratka...No ale ved keby aj robil nejake veci neskor,co nevyplyva z tvojho textu sice,no keby sj robil,vyvoj je indi vindi.Neznamena ze nedobehne a nepredbehne aj.😉Drz sa radsej odbornej literatury a tabuliek,svojho instinktu k tomu.Ozaj a ziadne porovnavanie nie je ok.Len stres zbytocny.O rok budes riesit uplne ine veci.

jaskolka
10. júl 2022

A prečo by mal "telefonovať"? Co je to za ukazovateľ?
Dieťa kopíruje činnosti dospelých, takže keď ta nevidí s mobilom, absolútne ho to nebude trápiť, ani si ho pýtať.
Tiež nedávam synovi mobil do rúk, nechce ho, leží na stolíku, ani ho nenapadne vziať si ho. Ale ako píšeš, berie metlu a "zameta" nakladá veci do práčky, vezme hrniec a mieša v ňom vareškou, teraz už aj trochu vody tam sa a "vari" polievku, vezme detskú kosačku a bude vonku behať za mužom, keď on kosi, a podobne.
Robí to, čo vidí. Ze nevidí mamu s mobilom sa baviť a v kuse telefonovať a nerobí to, je len v poriadku

tehulka2011
10. júl 2022

fakt na toto potrebujes potvrdenie z MK? :D

petamich
10. júl 2022

nas maly zasa nedava hreben k hlave 🤷‍♀️ no lebo muz ma kratke vlasy a ja sa necesem resp. mam taku tu kefu ako na kona a cesem sa po umyti vlasov, tak odkial to mal odkukat - tvoje dieta je uplne v poriadku a dokonca velmi velmi sikovne ❤️

lady_hurts
10. júl 2022

Zhrnula by som to do jednej vety - veľa ľudí v dnesnej dobe má potrebu riešiť svoje ego cez deti. Nerieš.

hivanik
10. júl 2022

Esteze jej nepríde divne, ze sa nefinti pred zrkadlom ....Predsa tvoj je chalan a "kamoška" ma dievča....tak už len v tom bude rozdiel, že chlalan sa nebude pretcat a napodobňovať niekoho s mobilom v ruke ...Divná je ona

autor
10. júl 2022

Fakt, dakujem vam. Ja som si uz domyslala, ze to ma byt nejaky ukazovatel vo vyvoji. 😅🤦🏻‍♀️ Ach Boze, keby sprostost bolela...

fial22
10. júl 2022

No nad takýmito blbymi porovnavackami sa fakt nepozastavuj. Robí kopec iných veci primeraných jeho veku a to že nenapodobnuje telefonovanie je fakt úplne nepodstatné. Nabudúce sa spýtaj kamošky či jej dieťa napodobňuje zvieratká a čo je s ňou všetko ok🤷🏻‍♀️

marianarem
10. júl 2022

Moj ma 2.5r a este ani raz nenapodobnil telefonovanie. Podpichla by som kamosku, ci nahodou pri malom netravi nejako vela casu telefonovanim, ked to tak rychlo pobral 🙂

malapepka
10. júl 2022

Moj syn, resp. obaja, po mne neopakovali do 2 rokov urcite. Nic nechceli, ani zvieratka, ani zvuky, ani cinnosti. Potom to neskor prislo, ale len to, co oni chceli, co ich bavilo. Popravde, ja som ich do tych klasickych opickovych ,,ukaz mi,, nikdy nenutila.
Zatial maju same jednotky na vysvecku, tak neviem, ci nejaku poruchu este neobjavim 🤣🤦‍♀️
Deti nie si nase hracky, opicky.... akonahle sa spustila napr. na ihrisku debata ,,aha, co moj maly uz vie,, vtedy sme sa dvihli a nenapadne odisli.
Mne toto sutazenie mamiciek ide strasne proti srsti, vyslovene to neznasam. Riadim sa tym, co ja vidim ako matka a co mi povedala pediatricka.

andrea_82
10. júl 2022

🤦‍♀️ boze, ta tvoja kamoska je riadne mimo. Na jej mieste by som sa zamyslela nad tym, ako casto a dlho telefonuje, ked si to jej dieta vsimlo a napodobnuje ju. Nas syn nikdy 'netefonoval' a technicky zdatny je teraz az moc.