Kamerový záznam z mestských kamier

30. dec 2023

Ahojte, ak som zlomila nohu na neposypanom chodniku a chcem mesto ziadat o odskodne.. moze mi policia poskytnut ako dokaz zaznam z kamier? Iny dokaz nemam kedze ako normalny clovek som sa snazila postavit a odist do nemocnice cize ma ani nenapadlo si to fotit a zhanat svedkov ako teraz citam ze som asi mala.. 🤦🏼‍♀️

zuzanka.zuzu
30. dec 2023

tebe nikto záznam neposkytne, polícii áno, čiže smer polícia, súd nechaj na neskôr 😉

blunka
30. dec 2023

Prepáč neviem ti poradiť co sa pýtaš. Zaujímalo by ma ale ako si sa dostala k doktotovi ? Niekto ťa odviezol či si volala sanitku ? Ja mam zle nohy labilne z reumy a uz par rokov mam predstavu že sa mi to stane ani ĺad nemusí byť a zväčša chodim ja a 2 deti velmi male a často rozmyslam že či budem volať mužovi (nemusi zdvihnúť), okoloiducich, alebo sanitku.
Že keby ma brala sanitka kde vlastne tie deti dajú 😀, majú 3 a 4 roky a sú uplne besný nedá sa s nimi nič.

autor
30. dec 2023

@blunka Ahoj, chvalabohu som bola s muzom a este s dietatom na rukach ! tiez som rozmyslala ze co by som robila ak by tam muz nebol … no sla okolo jedna mamicka s kocikom tak ona pomohla muzovi ma postavit a do auta som odskackala .. to bolo nastastie tiez par metrov od nas .. no fakt stastie v nestasti 🙈v Tvojom pripade by samozrejme zobrali aj deti alebo by Ti povedali ze mas niekoho zavolat a pockali by kym ich zoberu .. a urcite by siel niekto okolo kto by Ti pomohol zavolat sanitku atd. moja dcerka ma 1,5 roka a druha bola u babky, ma 4,5 ale tak ta by mi aj pomohla niekoho zavolat si myslim ak by tam bola miesto manzela :D

luccija
30. dec 2023

Neviem o tom, že potrebuješ také dôkazy.Aky to bol chodník väčšinou má správca či ľudia si pred sebou poodhrnat, posypať.tie kamery odkladajú záznam určitý čas a možno tam ani záber kamery nebol.

autor
30. dec 2023

@luccija to bol mestsky chodnik v centre da sa povedat, volala som na policiu vraj nedaleko na krizovatke je otocna kamera ale nevie ci tam “dovidi” mam volat poobede , ano dokaz treba .. mesto je poistene vacsinou koli takymto pripadom ale poistovna logicky pozaduje dokaz ze sa to stalo a pricinou bola chyba mesta

hiro
30. dec 2023

"Svojej povinnosti sa nevyhne ani chodec. Ten musí ešte pred tým ako na chodník vkročí zvážiť či je vôbec vhodné ho použiť.
V prípade úrazu odborníci odporúčajú zaobstarať si znalecký posudok a obrátiť sa na advokáta, avšak spory spojené s domáhaním odškodnenia sú právne náročné," uviedol traumatológ Michal Malaga.
"Skúsenosť, že sa ľudia už tri roky súdia so samosprávami, lebo si nedali pozor," dodáva Kaliňák.

autor
30. dec 2023

@hiro akoze smykla som sa na chodniku ktory ustil na prechod cez cestu, a na druhej strane prechodu bolo parkovisko … mala som to preletiet? proste minimum je zistit ci mam dokaz, ak ano dam to pisomne mestu … mesiac budem lezat, lepsej zabavy nemam .. naco su dobre tieto clanky ze sa nic neda 🤦🏼‍♀️? aby sa ludia nedomahali svojich prav …

autor
30. dec 2023

@hiro a ja sa nejdem sudit … ak je mesto poistene pre tieto pripady tak ziadny sud potrebny nie je .. a vyplati sa to z poistky

luccija
30. dec 2023

Ty máš tiež nejakú poistku pre prípad PN?

oli18
30. dec 2023

Chod do toho, uz neplati, ze prevadzky maju povinnost odhrnat, mesto to musi robit.

kacena4
30. dec 2023

dolezite je co mas napisane v leksrskej sprave to vela zavazi ako dokaz, ak tam mas ze na chodniku.... mas vyhrate ak nie a mate moznost to nafotit aj dodatocne nafotte ako nepriamy dokaz ze aj po par dnoch to bolo neposypane. drzim palceky no nam nepomohla staznost na mesto nedostali sme nic

vanilkovazmrzka
30. dec 2023

Uf silno pochybujem, ze sa ti podari dostat od mesta nejake peniaze 🙂 ale drzim ti palce, napis sem update, ked nezabudnes 🙂

hiro
30. dec 2023

No, ked sa (sam) dolamem na chodniku co je smyklavy tak mi to pripomina ako ked sa sudia s McDonaldom ze sa (sami) obarili vriacou kavou...

autor
30. dec 2023

@kacena4 v sprave mam ze “pad na lade” … zachvilu zistim ci na kamere nieco vidno … ak nie kaslem nato .. ak ano tak dam ziadost na mesto … jeden papier ma nezabije, aspon to skusim ..a vam sa stalo to iste?

@oli18 💪🏻 akoze skusim uz len preto lebo ta cast tam je maximalne nebezpecna a kazdy nato kasle …

@hiro ako sam? Take si asi nepocul ze za chodnik zodpoveda jeho vlastnik, cize pred bytovkou bytovka, pred domom vlastnik …. a za verejne chodniky samosprava … neviem naco sa k tomu vyjadrujes ked nemas s cim poradit?

autor
30. dec 2023

@hiro sam sa mozes dolamat v lete, nie v zime na neposypanom chodniku

hiro
30. dec 2023

Tak kazdy sme ini... Ja by som sa hanbil sam za seba ze si neviem dat pozor a som taky klavy ze sa este aj dolamem a nie to este sa niekde stazovat. A je uplne jedno ci by to bol chodnik niekde v meste alebo chodnik v hore alebo hocikde inde.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. dec 2023

@luccija nemam poistku, som s mladsou dcerkou na RD cize o to viac ma stve ze si nemozem doma vylozit nohu .. :D

kacena4
30. dec 2023

to iste nie, ale mala som napisane presne kde a co sa stalo

autor
30. dec 2023

@hiro ok sefe 🫡

gabrielkaa
30. dec 2023

Tuto v AT je to úplne bežne. Keby som spadla niekde pred obytným domom tak podám hlásenie na polícii a ten kto dom spravuje mi to bez akýchkoľvek problémov a prieťahov zaplatí . Aj to patrí mestu tak mesto. Sú na to poistky

autor
30. dec 2023

@gabrielkaa no ved jasne len tu na SVK sa ludia budu radsej hanbit ze su gramblaví … :D

gabrielkaa
30. dec 2023

🙂. Niekedy ale ideš po chodníku keď je šero, a prehliadneš zľadovatenú plochu a tresk…. A keď si ešte k tomu zlomis nohu, alebo ruku tak ta to poteší 🙂

autor
30. dec 2023

@vanilkovazmrzka oki napisem :D

autor
30. dec 2023

@gabrielkaa no to bol odmäk, šero a dieťa na rukách … a ten chodník bol extrémne šmyklavý a ešte aj “ do spádu” ku prechodu ..

gabrielkaa
30. dec 2023

Určite chod na políciu.

autor
31. dec 2023

zatiaľ dávam update že policajti na kamere niečo zachytili, samotný pád len z diaľky a potom už len ako ma dvíhajú… policajt povedal že mne to poskytnúť síce nemôžu ale mám sa obrátiť na mestský úrad a oni si to vyžiadajú… vraj už také prípady boli a nebol to problém

autor
6. jún 2024

Takže dávam update, síce po prvotnom zamietnutí poisťovňou s ich chabými argumentmi som podala odvolanie, a dnes mi bolo schvalene poistne plnenie 960€ cize oplati sa dovolavat svojich prav! :D