Kam dať periny?

bambinkaa
1. júl 2014

Ahojte Maminky, chcem sa Vás opýtať aké máte skúsenosti s úložným priestorom pod postelou? Chceme malej kúpiť posteľ a vačšinou sú varianty s 2 šuflíkmi na kolieskach pod postelou. Z praktického hľadiska je to určite super, ale nemate tam vnútri toho prach? Je vhodné tento priesot použiť na odkladanie perinky a vankúšika, alebo len na hračky? Naša prvá myšlienka bola určite kúpiť s týmito šuflíkmi, no manzelskú posteľ máme bez úložneho priestoru a viem koľko prachu sa tam stále hromadí a utieram to, vysávam, tak ma napadlo, ci nemám kúpit radšej nejakú malú komodu na tu perinku? Resp. kam ukladáte perinku a vankúšik cez den? Nechceme to nechat len tak na posteli, lebo malá to vláči po byte ked ju to napadne, chcela by som aby to mala čisté. Alebo ak máte iné rady, tipy, tirky tak budem rada 🙂 Dakujem pekne 🙂

lubikan
1. júl 2014

ja ustielam detom tak,ze-dam na postel prehoz,na to plachtu.....paplon poskladam na velkost podusky,polozim na podusku,ktora je polozena na plachte,,ako byva hlava...a cez den len na ten paplon a podusku prelozim tu plachtu,co je na nohach...a deti ked sa chcu vyvalit,maju hlavu polozenu na spodnej strane plachty....a este nejake ozdobne podusky im tam dam,plysakov

hadam rozumieme sa....

mne by sa nechcelo kazdy den schovavat paplony,takto su aspon aj na vzduchu trochu

bambinkaa
autor
1. júl 2014

@lubikan ano rozumiem. Ona je taký typ živého experta :D tak to musim schovat este rok, možno 2. Totiž máme aj psíka a ona si kludne rozlozi periny na zemi vedľa psa, lebo vidí že pes leží na zemi, tak nech je sranda. No a ja potom periem, tomu sa chcem vyhnúť. Keď to nemá na očiach, tak nerieši.

prasiatko30
1. júl 2014

@bambinkaa ja postielam tak ze to na tej posteli ostava - rano sa vyvetra postel a zastelie sa na dolnej posteli mam taky patchwork prehoz a tym to prekryjem cez leto pouzivame len plachty a periny davam do uloznych priestorov v nadstavcoch skrin

hradnapani
1. júl 2014

@bambinkaa tak nekupujte vysuvacie sufliky, ale taky plastovy box (niektore maju aj kolieska), co ma vrchnak a ma to rozmery, ze sa to zmesti pod postel. Bude to utesnene, nevlezie tam ziaden prach.

bambinkaa
autor
1. júl 2014

@prasiatko30 ked bude vacsia, tak to bude asi uz v pohode take riešenie 🙂
@hradnapani dobry napad, to sa mi paci a casom ked uz bude vacsia, mozme do nich davat potom hracky 🙂

hradnapani
1. júl 2014

@bambinkaa nieco taketo som myslela http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9002... je to sikovne, aj ja take planujem 🙂

bambinkaa
autor
2. júl 2014

@hradnapani to je super, tak take urcite kupime 🙂 dufam ze uz coskoro sa bude dat nakupovat v ikei aj cez internet, hodilo by sa to, stale tam objavim nejake pekne, lacne, prakticke veci

stanislavao
2. júl 2014

@bambinkaa my mame tiez paplon a vankus vsade na posteli aj cez den. ale chapem, ze kazde dieta je ine. mozete jej periny odniest cez den do spalne a postlat ich na vasu postel - takto to robi napr.moja sestra. ved do splane nikto nechodi a ked je to postlane, tak je to pekne. inak urcite to moze byt aj sufliku pod postelou. nemyslim si, ze sa tam tolko prachu nazbiera, aby sa to uspinilo. a ked sa pod postelou pravidelne upratuje, tak tam prach nieje. my mame v spalni perinaky a mam tam ulozene male veci po starsom synovi, deky, letne paplony a pod a nemam pocit, ze je to nejak zaprasene. iste ze prach je, ten je vsade, ale tak ked sa pravidelne upratuje, tak to je zanedbatelne. neverim ,ze sa vam bude chciet kazde rano vytahovat ulozny box, davat tam periny, potom to zatvorit, zasunut pod postel a vecer zas vytiahnut, vybrat, zasunut a pod. a ked este cez den ide spat, tak to robit cele este raz. otravne to je. tie boxy ikea su skor na ulozenie sezonneho oblecenia,

zdena12345
2. júl 2014

my mame manzelsku postel s uloznym priestorom a plnu perin-takych rezervnych. otvara sa vyklopenim do boku a urcite sa tam nehromadi prach- teda aspon nijak extra vzhladom na to, ze je ten priestor stale zatvoreny, ani sa tam ten prach nema velmi kde brat.
inak rovnako ako v ostatnych prispevkoch- paplony sa nechavaju na posteli aj cez den. neviem si predstavit nacpat ich niekde do uzavreteho priestoru bez poriadneho vetrania (a to uz sme zase u prachu...)

prasiatko30
2. júl 2014

@bambinkaa ja to tak mavam od zaciatku a ten prehoz staci aby sa nepchali do perin - sice si sadnu alebo lahnu navrch ale uz to predsa len nie je to iste

simca06022011
2. júl 2014

mali sme to ako deti, prach sa tam zbiera, ale utierali sme to a pod suflikom sa aj vysavalo... prach bude vsade, to je jedno kde to uskladnis. Rezervne periny co sa nepouzivaju skladujem v "perinaku", mame ho zabudovany v zahlavi postele vo vakuovych vreciach (setri to miesto, mam tam aj deky, prehozy atd). Ale na posteliach nasich nepouzivam nic. Zbytocne, prehoz zlikvidovala hned, iba som to ukladala stale...

bambinkaa
autor
2. júl 2014

@stanislavao tu sa pod nami preraba uz mesiac, asi aj cele leto bude, moc sa z toho prasi, ten prach ide hore, je ovela viac prachu ako inokedy, napr. saty na balkone ani nemozem sušit, tak ten box je dobry. To je najmenej odlozit a vylozit. Aj na nasu postel by sme mohli 🙂 To by nevlacila hadam potom.
@zdena12345 vyklopne su fajn, na to som myslela, je to lepsie ako tie otvorene sufliky

bambinkaa
autor
2. júl 2014

@simca06022011 dobre mas skusenosti s vakuovymi vreciami? zbiera sa nam coraz viac detskych veciciek a pomaly uz nemam kam davat, ale chcem ich nechat pre druhe babo. Manzel minule spominal, ze vraj to usetri vela miesta, mohli by sme kupit na skusku.

simca06022011
2. júl 2014

@bambinkaa ja ich pouzivam roky, este aj ked som bola mala sme ich mali doma... nedam na to dopustit, nech si hovori kto chce co chce :P este aj plysakov a podobne hracky v tom skladujem, kedze sa s tym mala nehra :Pneviem ako inak by som mala veci skladovat, krabice mi pridu uplne nevhodne...