Kam by ste sa sťahovali?

1. okt 2023

Ahojte,ak by ste boli rozhodnuté sa sťahovať tak kam by ste išli? Dve deti do 5r .Vy a angličtina nič moc a byt by ste ešte nemohli predať.

mamamasama
1. okt 2023

Do humna

autor
1. okt 2023

@mamamasama bolo to myslené mimo Slovenska...

kvet123ka
1. okt 2023

Najlepšie na mars 😀

vroni
1. okt 2023

Ak je ta angličtina nič moc jediný cudzí jazyk, tak to humno bude asi maximum, kam by som sa mohla sťahovať. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

kakakina
1. okt 2023

Vlak kedy odchádza ?

ninusa221
1. okt 2023

Nešla by som do zahraničia nie za to že neviem jazyk ale za to že si neviem predstaviť odísť tak daleko od rodiny a kamarátov. Takže nikde

sisa_s
1. okt 2023

Podla prace...chces pokracovat v odbornej praci ako na slovensku? Tak asi max.cesko bez jazykovych znalosti..ak chces robit chyznu, upratovat, v kuchyni, ... tak skoro kdekolvek aj bez jazyka... a nepojdes do svajciarska a luxemb., ked si nemozes dovolit byvanie v danej krajine a mas byt na hypo na slovensku...

stellarstar
1. okt 2023

Na teba čakajú

nikpa
1. okt 2023

Jazyk danej krajiny sa rýchlo naučíš keď tam budeš žiť. No ak máš naozaj jazykovú bariéru tak jedine ČR a byt do prenájmu.

alenamihal
1. okt 2023

1/2 miliona smer-rusko a ostatny zapad hahaha...ja som zila 18rokov v zahranici a zatial nemienim odist. naspat ,zostavam na svk ..zacnem kradnut a budem sa mat lepsie-budeme mat vo vlade dobrych ucitelov na to,tak sa budem ucit ako na to hahaha

sasa1310
1. okt 2023

byt môžeš predať kedykoľvek

alickapusinka
1. okt 2023

@stellarstar aj na teba

stellarstar
1. okt 2023

@alickapusinka veď ja žijem v zahraničí 🤣🤣

lenka.25
1. okt 2023

To je taká otázka 🤔 . Veď podľa svojich finančných , jazykových a odborných možnosti . Ja tiež nie som spokojná s tým čo nastalo , ale za to si nemôžem dovoliť zbaliť batoztek , dve deti pod pazuchu a hybaj do sveta . Jedine čo momentálne môžem robiť, je deti podporovať vo vzdelaní najlepšie ako viem.

melanta
1. okt 2023

Ak na byte nemá niekto bremeno dožitia, tak predať ho určite môžete. Že neviete anglický nevadí. V AT či DE stačí vedieť profi nemecky, vo FR francúzsky, vo Švédsku švédsky. Takže v prvom rade vyberaj podľa toho, aký jazyk viete naozaj kvalitne. A potom ako druhý aspekt je to, akú prácu môžete ponúknuť. Či robíte prácu, po ktorej je v danej krajine dopyt. Ak jazyk neviete poriadne žiadny, tak ostaňte doma. Nekvalifikovaných prisťahovalcov či prisťahovalcov bez znalosti miestneho jazyka nikde nevítajú nedočkavo a ani sa tam takýto ľudia nemajú výnimočne lepšie ako na Slovensku. Je potrebné byť trochu realista.

h2
1. okt 2023

Prečo by si nemohla predať byt???

anjelicek26
1. okt 2023

My zijeme v zahranici uz vecnost. Vy sa chcete stahovat Ako rodina, Alebo Len Ty s detmi? Lebo napisem Len za nemecko najst byvanie s dvoma malymi detmi Ako zahranicny je hodne Problem,AK TI nepomoze zamestnavatel. Skolka Nas stala 600€ mesacne + 85 strava +35 ranna zberna druzina Len taky fukot ..byvanie von velkych mestach celkovo financne narocne,Ale Tak nemusite zit vo velkom meste samozrejme...na deti Budes Sama daleko od rodiny,jazyk toleruju,ze nevies,Ale viac menej sa ocakava,ze zamakas a do roka Budes vediet...ano zarobis slusne na zivot, Ale inak je to podobne Ako na Slovensku. Makas dlhe hodiny, OCR rocne Len par dni, ziadne *pandemicke OCR* ked ti zavru skolku ci je dieta dlhsie Chore,ziadne pnky na poziadanie...materska je Len Rok, tehu pracujes AZ pekne do materskej pokial vyslovene nelezia v nemocnici.. je toho vela.. a politika tu tiez lame od 10 k 5 ked pozeram momentalne preferencie urcitych stran,je to do placu...

btus
1. okt 2023

Kanada, Nórsko - ja osobne, pretože tam je príroda, ktorá vyhovuje športom, ktorým sa venujeme. A ja životná úroveň je tam ok. V EU - niektoré krajiny majú veľa emigrantov, v niektorých by sme boli za nič. Takže, - ja tak.

zuzanockamt
1. okt 2023

S takýmito predpokladmi ostaň doma. Vonku nemáš šancu.

betunka39
1. okt 2023

Neviem dovod tejto otazky,ci súvisí s vysledkom volieb ,alebo nie Ale ak neovladam cudzi jazyk, tak na vyber toho veľa nie je .A brat male deti,kdesi do cudzieho sveta,bez znalosti jazyka, čo tam? Aka praca to bude ,co s detmi ak ochorejú,ak neovládam jazyk? Nesla by som v takom pripade asi nikde,jedine,ze ma tam niekto čaká a ma pre mba byvanie,pracu všetko vybavene Keby som bola sama bez záväzkov,to by som inak pisala a uvažovala

tykat
1. okt 2023

Preco sa chces stahovat?

goodidea
1. okt 2023

Kanada, Nórsko...mňa celkom lákajú aj štáty USA ako Utah,Idaho,Washington ...maryland,Connecticut,colorado

stellarstar
1. okt 2023

@anjelicek26 pekne si to napísala, oni to majú na sk ešte oveľa lepšie ako ty v DE ci ja v AT 🤣 oni si myslia ze v zahraničí ide všetko ako po masle a samé dávky? Nee nee 🤣🤣🙈

matkahelka
1. okt 2023

Fico vyhral volby, tak sa polovica zien z MK ide stahovat mimo SR. jazyk 0 bodov, extra skills 0 bodov, financne zabezpecenie 0 bodov. Ale v zahranici padaju pecene holuby z neba, trava je zelensia a vsetko je idealne. ach...

anjelicek26
1. okt 2023

@stellarstar Problem vidim v nepomere platu beznej zeny a tych cien nehnutelnosti a potraviny v obchode. Casto je to na Slovensku o prezivani. Neviem,ako sa to da zmenit. V nemecku ked pracujeme tak zijeme slusne. Ale je mi luto rodicov s takym dochodkom a posielame zo sestrou € navyse,lebo je nam to blbe toto vidiet...

stellarstar
1. okt 2023

@anjelicek26 to hej tiež u nás tak, keď moji rodicia niečo potrebujú tak pomoc majú odo mňa. Aj keď dôchodok teraz pekne zvýšili ale aj tak je to malo

portret7
1. okt 2023

Dnes tu bude rovnka otazka tisiciek PS-voliciek… h…vno viem, h…vno sa dorozumiem, ale vyhral volby smer, tak sa stahujem😂😂😂vsade ta budu cakat s otvorenou narucou🙈🙈🙈

ciernysokol
1. okt 2023

@btus norsko ma velmi vela emigrantov a kanada takmer cela pozostava z emigrantov.

jaga18
1. okt 2023

Autorka, všetky moje sestry žijú v zahraničí (otec nie je BKollar, ale výkonom sú si blízki 🙈) Mam sestry v Rakusku, Nemecku a UK. Úprimne, aj my sme nad tým rozmýšľali pár rokov dozadu. Ale keď si všetko porovnám, scitam pre a proti, stále mi vychádza, že nám je tu omnoho lepšie. Tiež nie som nadšená z výsledku volieb, ale pre nás žiaľ zahraničie nie je cesta. Kvalifikovanú prácu by som sotva našla, ANJ a Nem . jazyk už roky aktívne nepoužívam, tu mam odpracovaných takmer 20 rokov, čiže dôchodok ani tu a ani v zahraničí ... aj na to treba myslieť. Mam 2 nehnuteľnosti, ktoré môžem kedykoľvek predať a aj tak by sme si tam slušný život dovoliť nemohli , keďže by sme boli len nekvalifikovana lacná pracovná sila.

fajnova
1. okt 2023

Boooze, tieto dnešné dramatické odchody do zahraničia 🤣 prosím vás, choďte do zeme zasľúbenej a ja vám úprimne prajem veľa šťastia. A nás dezolatov tu nechajte na svätom pokoji v tejto hroooznej krajine. A zoberte si zo sebou aj šimečku a trubana a všetkých skvelých odborníkov, my si bez nich už nejako poradíme.