K službám nedostanem blok

26. jún 2024

Poradí niekto ako postupovať ak idem do prevádzky kde nedaju blok?
Príklad - idem platiť a nedostanem blok, môžem trvať na tom ze ten blok potrebujem alebo nezaplatit?

viestta
26. jún 2024

Su povinni ti blok vydat. Takze si ho pytaj,aj ked ich povinnost je davat ho aj bez opytania

klarissa25
26. jún 2024

A to kde prosím ta ?

btus
26. jún 2024

musia dať bločekk - či už papierový, tlačený, alebo ho máš na e-maily, alebo ho nájdeš v karte, applikácii. A áno, môžeš trvať na tom, že ho chceš.

bublinka1426
26. jún 2024

jasne, normalne si blok vypytaj. zo zakona je to ich povinnost ti ho dat.

bublinka1426
26. jún 2024

@klarissa25 urcite dake gastro ci bufet.

autor
26. jún 2024

@klarissa25 tetovacie studio

muchotrafka298
26. jún 2024

Pytaj si ho. Oni ked nevydaju blok, tak platbu vedia stornovat a ide im do vacku.

jamimo
26. jún 2024

vypýtaj si a hotovo. Ak ti ho nebudú chcieť dať, alebo rôzne výhovorky, tak povedz, že voláš rovno z prevádzky na SOI 😄

autor
26. jún 2024

@muchotrafka298 u niektorých som kasu ani nevidela :D

@jamimo co to je SOI?

simca06022011
26. jún 2024

Samozrejme. Čakám kým mi podajú blok. Zvyknú byť niektorí takí, že čo si ešte prosím a ja len.. no ved ešte doklad 😂 väčšina ostane ako vybrané myší a rýchlo klika " potvrdiť blok" ktorý len na oko nahadzovali.
Potom pozor aby ti aj dali riadny doklad.
Ak nedajú je to na SOI.. adresu musia mať dokonca aj na dverách alebo pri vstupe prevádzky. Dakedy to aj finančná správa sa mi zdá riešila (?)

simca06022011
26. jún 2024

Kasu vidieť nemusíš. Môžu mat mobilnú apku na to.

stanulienkat
26. jún 2024

SOI. Inak na Sk je nedavanie blockov folklor. Zoo park Piestany mi este nikdy nedalo blok a to som tam bola vela krat. Ani nikomu v dlhociznej rade predo mnou. Denne skasiruju nacierno niekolko tisic. Samozrejme, ze tym padom neodvadzaju dane atd. Plte na Vahu-tiez opakovane. Milion prevadzok po Slovensku. Pripravuju nas o peniaze v statnej kase. Ked si vypytam blok, este boli drzi.

hiro
26. jún 2024

@stanulienkat Pozname 🙂 A este plus iba platba hotovostou - aby nemali pohyb / prijem na firemnom ucte... Ako pri niekom by som este prizmuril oko ze je to nejaky maly zivnostnik, ledva tam ma 10 ludi za den. Ale ked takto funguju prevadzky v centre (velka zmrzlinaren / kaviaren atd) kde sa premelie tisicka domacich + turistov tak to je uz na povazenie ze musia takto podvadzat.

petronela1985
26. jún 2024

Zo SOI to pravdepodobne postúpia kvôli vecnej príslušnosti finančnej správe, takže rovno tam by som poslala podnet

nelca84
26. jún 2024

@jamimo povedala by som, ze to je v kompetencii financnej spravy, nie SOI

laurita285
26. jún 2024

Hej má to v kompetencií finančná správa, určite ked poprosíš tak ti bloček dajú.

Ja som na službách nedostala bloček roky, ani ma to neprekvapuje, resp ani ho neočakávam.

stanulienkat
26. jún 2024

@laurita285 len my by sme nemali prosit. To maju povinnost automaticky vydat. Tie peniaze idu na chod statu. Ludia by mali byt uvedomelejsi. Potom to tu vyzera ako v bananistane. Chorvati to vymysleli perfektne. Bez računa-ne računa. Ked ti nevyda prevadzka blok, tak neplatis. Posledne roky sa mi v Chorvatsku nestalo, ze by mi nedali kdekolvek blok.

laurita285
26. jún 2024

@stanulienkat vieš čo, ja ako najväčší hejter slovenska 😂 mu veľmi želám nech skrachuje asap, možno sa potom veci pohnú lepším smerom. takto bude len zdechýňať ešte roky rokúce

stanulienkat
26. jún 2024

@laurita285 len tu zijeme....a aj pomaly k tomu Smer-ujeme.😒

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
26. jún 2024

@nelca84 súhlasím 👍

muchotrafka298
26. jún 2024

@laurita285 poprosim? To ma byt automaticke a nie na vyziadanie. Len na Slovensku je to tak, ze oklamat kde sa da….neda blocek, stornuje platbu, prachy do vacku.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alickapusinka
26. jún 2024

Minule hovoril na STV1 minister financi Kamenický že sa bol najesť v reštaurácii a že nedostal bloček už reštauráciu vyšetruje daňový úrad. Ešte vravel že ho ani nespoznali tak sa čudoval. Takže áno bloček by TI mal dať ináč je to ako jemu do vrecka. Vietnamci nedávajú tiež.

caroline_
26. jún 2024

Ja kde sa dá, u nejakých malých živnostníkov alebo u Číňana hneď hovorím nech blok nedávajú

bubik6x
26. jún 2024

Pamätám si keď som ešte bola na Slovensku tak som robila čašníčku na kúpalisku a šéf nám vždy prízvukoval že ten blok musí byť aj keď ho nechce musíme ho dať, raz nedal šéf malému chlapcovi za nanuk blok a hneď za ním v rade bola kontrola a automaticky mu dali pokutu....no bolo to asi pred 10 rokmi, tie časy sú už asi dávno preč

maranco
26. jún 2024

Zasielanie neúplných alebo falošných pokladničných blokov z elektronickej registračnej pokladne: pokladnica@financnasprava.sk
https://www.financnasprava.sk/sk/kontakt/podnet...

sara07
26. jún 2024

@muchotrafka298 nech daju iné odvody ,dane,buzeráciu a bude vola ale ked vidíš kolko ti berie štat, je jasné že ten blok sa snažíš nedat
ja si nepytam, ešte poviem nemusíte ani dávat
ked máš normálne nastavené dane a odvody tak je ti jedno či dáš alebo nie

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranco
26. jún 2024

@sara07 z každej platby ide 20% štátu (pre niektoré potraviny menej) takže ak tatérovi platí 150€, on má 30€ poslať štátu, ak nedá blok tak štát okradne o 30€.

Z toho dostane menej učiteľka, škola, hasič, mestá na podielových daniach, menej bude na opravu chodníka, menej rozkradnú politici.
A čo urobí štát? Zdvihne dane tým poctivým čo platia, a obmedzí niektoré veci čo dovtedy poskytoval.