Johnsons podmienky OP plus

14. jan 2022

Zdravím ,kedze vsade riesia OP+,skracovanie platnosti covid pasu, booster davky,tretie davky....ako je to s nami,ktorí dostali vakcínu od Johnsons? Som ockovana 14.12 co platí pre mna beriem sa este vobec ako ockovana?

janai1
14. jan 2022

Spadas do OP, do OP+ nie... J&J sa preočkovava po 8 týždňoch

autor
14. jan 2022

@janai1 cim ked je jedbnodavkova?

autor
14. jan 2022

@janai1 a aj ked rak stale nebudem mat 3davky 🤷‍♀️

janai1
14. jan 2022

Môžeš si vybrať J&J, Pfizer alebo Modernu... Nemusíš mať 3, pri J&J treba 2

iffushka
14. jan 2022

Bola som sa očkovať 5.1. prvú dávku mám Johnson. Mohla som si vybrať buď znova Johnson alebo Pfizer.
Mám znova Johnson. Na certifikáte mám uvedené 3/3 takže tak.

autor
14. jan 2022

@iffushka po druhej davke sa opat caka 21 dní kym zacne platit covid pas?

janai1
14. jan 2022

Nie, platí okamžite

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenitta
14. jan 2022

baby a kebyže si po johnsone dám pfizer, tak musím dve dávky, či jednu? ja teda nechcem už ani jednu, len keby došlo k najhoršiemu, ja pevne dúfam, že tie kritéria zmenia, no keby náhodou nie, johnsons už na milionpercent do seba druhý raz nedám..

janai1
14. jan 2022

@viestta môžeš si vybrať 😉 nemusí to byť Pfizer

janai1
14. jan 2022

@lenitta jednu, je to booster dávka

lenitta
14. jan 2022

@janai1 ďakujem, dúfam, ze to zrušia , ale ak by náhodou, dám si pfizer teda

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
14. jan 2022

@lenitta no určite to nezrušia 😅 všetko sa prispôsobuje booster dávkam takže...

kikka95
14. jan 2022

@lenitta Môžem sa spýtať prečo už nie johnson? Ja mám tiež J&J

autor
14. jan 2022

@kikka95 ja napr tiez nechcem opat johnsons, po tom ake vedľajšie ucinky som mala 🤦‍♀️

lenitta
14. jan 2022

@kikka95 mesiac som bola na liekoch, doteraz mám problémy , no lieky už neberiem.. chcela som to mať rýchlo za sebou, preplo mi a šla som na johnsons, no lutujem, že som zvolila ten.. mesiac musel byť manžel so mnou doma, čo som nevládala sama ani na wc ísť. možno niekomu vyhovoval, ale mňa zložil úplne, aj moju mamu, obe sme hned po očkovaní skolabovali tam, mamine klesol tlak na 60/40, mne zasa naopak velmi stúpol, 3/4 hodiny som na tej nafukovačke ležala.. brala som lieky na tlak, mne sa točila hlava akoby som bola opitá, na odpadnutie, teda aj som odpadla niekolkokrát potom, tlaky na hrudi, búšenie srdca, bolesti svalov, klbov, tie mi ostali doteraz, no bolo toho veľa

lenitta
14. jan 2022

@janai1 mne ide hlavne o svadby a plesy , oslavy, keďže tam požadujú OP plus, tak sa mi teda nechce cvakať zakaždým test, ak nebudem plne zaočkovaná

liusa82
14. jan 2022

@lenitta aj ja som chcela isť na johnson ešte že som nakoniec nebola dala som na intuiciu.Ja si už len počkám na ten novavax čo má byť na jar alebo v lete na starý spôsob že aj ten budú uznávať ako booster tak som zvedavá čo ten spraví

rachelkk
14. jan 2022

Ja tiež už nechcem 😤😤 3 tiu dávku... Taká chorá som bola po ňom... 3 dni

lenitta
14. jan 2022

@liusa82 covid pas je teraz 9 mesiacov, že?

liusa82
14. jan 2022

@lenitta to sa pýtaš tej pravej to len baby tu nech odpovedia ja som covid pas v živote nevidela ani neviem ako tá aplikácia vôbec vyzerá som vakcinou zatial nepobozkaná😀 a ani to veru moc nesledujem

lenitta
14. jan 2022

@liusa82 jaj, jasné, ja že tú druhú dávku chceš novavax, sorry 🙂

dejna_
15. jan 2022

@lenitta a odporučil vám lekár ešte ďalšie očkovanie 🤔 možno by som sa poradila a požiadala o výnimku

lenitta
15. jan 2022

@dejna_ mna sa dr pýtala, prečo som vôbec šla na túto prvú, lebo ma plnú ordináciu pacientov s nežiadúcimi účinkami po ockovani , tiež som rozmýšľala požiadať o to

dejna_
15. jan 2022

@lenitta určite to ries..moja sestra mala po druhej dávke ale pfizer strašne stavy nakoniec skončila v nemocnici a a momentálne jej lekár zakázal akékoľvek očkovanie minimálne na rok ..ani proti tetanu sa aktuálne nesmie ockovat a samozrejme aj po 2 dávkach chytila neskôr koronu 🤦 a stredné ťažký priebeh ale ľudia si tu pôjdu stále svoje aké je to vynikajúce a bezpečné

ivanaks
16. jan 2022

Sestra bola po Janssene na Comirnaty (Pfizer) a klasika - jeden deň teplota, únava a bolesť hlavy. Janssen ju vyradil na dlhšie. Aj manžel (prvé dve AZ) tvrdil, že po Pfizerovi mu nebolo tak zle ako po AZ. Ja som mala všetky tri Pfizer a prvá a tretia sa mi zdali rovnaké (teplota jeden deň, únava, smäd, po prvej bolesť ruky, po tretej na miesto toho bolesť hlavy a celkový pocit choroby). Na ďalší deň už bolo lepšie a po 3. dni už absolútne v poriadku.

lenitta
16. jan 2022

@ivanaks čo tak vnímam v okoli, tak najlepšie ľudia pfizer znášajú , kolega z kapely sa očkoval v rámci dvojdnovky, piatok sme hrali svadbu, ráno šiel hneď na očkovanie a odtiaľ na druhu svadbu a nič mu nebolo a druhu dávku to iste.. manžel je tiež pfizerom, len bol unavený

liusa82
16. jan 2022

@lenitta inak ak spominaš ten pfizer sesternica naň bola a tej bolo zas od neho zle vyše týždňa si myslela že sa ani nepostavi z postele tiež ma 2 dávky a na 3 ju už nikto nedostane.Mne v živote zle od žiadnej vakciny nebolo aj ked ma ako decko očkovali ale pred týmito mám rešpekt

lenkatt2
22. jan 2022

Mate niekto jasno v tom, ci do OP+ plati prekonany + test? Priznam sa, ze to velmi nesleduje. Vsade je uvedena definicia OP+ ockovanie 3x, ockovanie + test, ockovanie + prekonany, ale na stranke https://korona.gov.sk/na-stiahnutie-grafika-a-m... je v manualy spomenuty aj cisto prekonany+test. Škoda, ze to nie je nednotne vsade uvedene...