Jedlo pre psa

14. jan 2024

Ahojte nájdu sa tú nejaké psíčkarky? Chcem sa len opýtať, či je vhodné pridať psovi do stravy varené mäso ..má cez 2 roky a doteraz papal len granule a niekedy aj s pridanou konzervou. Rada by som mu zaradila pestrejší jedálniček aj s nejakou zeleninou (ktorú mi však odmieta, aj z konzervy ju dokáže vybrať a dať nabok) a teda aj to varené mäso (na kuracinu a morčacinu je alergicky takže prípadne len bravčové, hovädzie, jahňacie..). Len teda neviem či je to vhodné , prípadne ako s tým začať a ako často/koľko mu toho dávať. Má 9kg.

deti95060810
14. jan 2024

to je malá rasa že? asi by som sa poradila s odborníkom - zverolekárom.

colsami
14. jan 2024

Pre psa to vobec vhodne nie je, je to iba "lepsi pocit majitela" ze psovi dava akoze nieco lepsie.
V skutocnosti rozbijes pomer zivin ktory je v granuliach, zbytocne bude mat vela napr fosforu a proteinu ktory aj crevo nie vzdy zvlada, nehovoriac o tom ze nadmerne mnozstvo blk zbytocne zatazuju pecen a oblicky a neskorsie mozu aj poskodzovat....

Navyse vo varenom mas vacsinu zivin 'vyvarenych'. Takze nie, nema to opodstatnenie. Ak raz krmis granulami, treba davat proste kvalitne granulky a je to pre psa sto krat lepsie nez kombinovat rozne druhy stravy.

pribinak
14. jan 2024

Pohladaj či tu nie je skupinka ktorý kŕmi svojich psov barf

Ja nášmu dávam uvarene alebo surové vajíčko, dostáva zeleninu (mrkva hrasok telvica) a ovocie (miluje jablko, banán a broskyne)

Niekedy kúpim pomlete morčacie mäso a dám mu ho s ryžou (ide misku zožrať)

Ale môj pes je proste papkac, on zožerie všetko čo mu dáme

majlo1234
14. jan 2024

Ak mas psa na kvalitnych granuliach, je v nich vsetko, co potrebuje. Ja by som to neriskovala, taky pes nie je moc stavany na travenie vselicoho. Ine by to bolo, keby si presla postupne napriklad na surovu stravu, zaludok by si zvykol a mohla by si miesat zeleninu do zblaznenia😂

brrunetkaa
14. jan 2024

Náš psík väčšinu svojho života jedol uvarene maso so zeleninou (mrkva, tekvica, bataty, cvikla, čerstvý hrášok…) a krvné testy mal vždy ukážkové a nemal problémy s trávením. Často mu mamina pridávala do stravy aj rôzne doplnky výživy Napr tekvicový olej dávala, pestrec mafiánsky, rybí olej, atd. Bol extra aktívny az do skoro 16 rokov, kým na neumrela láska naša…

zuzanazu85
14. jan 2024

Surové určite nie,obvarené môžeš. Mne to poradil veterinár, pretože aj keď majú 99% stale z vlka,vlk to už nie je. A dnešní chlpáči už aj tak nie sú,čo boli dakedy, mávajú kopu chorôb, ťažkosti, ktoré v minulosti nemali. Je to poznať aj nemeckých ovciakoch napríklad.

zuzanazu85
14. jan 2024

Kvalitné granule úplne postačia,sem tam trošku olivového oleja ,či vajíčko na ne.

larinka552
14. jan 2024

My sme davali nasmu psikovi aj varenu stravu. Cestoviny alebo ryzu s masom, masovo- zeleninove vyvary, sardinky z konzervy s chlebom. Aby to mal pestre a nie vzdy iba granuly a konzervy. Priznavam, ze casto aj kde co dojedal, zvysky z kuchyne. A dozil sa pekne, vyse 15 rokov 🙂 Ale zase to bol krizenec, ti su odolnejsi.

martinka13
14. jan 2024

Pes nepotrebuje "pestrú stravu". Stačia kvalitné granule, alebo konzervy.

heidy222
14. jan 2024

Mám maltezaka, akonáhle jej dám niečo iné ako granule, hoci aj kvalitnú konzervu okamžite má hnačku. Takže jej dávam len kvalitné granule. Okrem teda ten spomínanej hnačky ešte nebola chorá, má 10 rokov a je top fit. Akurát keď ju niekto stráži, tak sa na mňa škaredo pozerajú a že chudak psíček len granule chrume, ale zase zobudit sa v noci na zvuky hnačky nechce nikto 😅

3009
14. jan 2024

Ja mám 5-ročnú fenku z útulku a dávam jej ráno alebo večer kvalitné granule a na obed kvalitnú konzervu mäsovú.

anouschka5
19. jan 2024

Môj psík sa dožil 17,5 roka na varenej strave veterinára sme navštevovali len kvôli očkovaniu

ninah1486
15. feb 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ahoj, ja som neni zastanca takychto kombinacii, bud ho krm granulami alebo mäsom, ja davam psovi uz dlho jedny a tie iste granule od slovakiafarma