Jeden verzus dva matrace na manželskú posteľ

lili777
23. apr 2012

Poradte mi niekto, či kúpiť jeden matrac v celku alebo dva samostatné. Máme teraz v celku, zvažujeme kúpu postele a neviem ako s matracami. Neviem o nich vôbec nič, čo by mali splňať, čo vlastne sledovať. Páčia sa nám s pamäťovou penou. Máte nejaké tipy?

dendusa
23. apr 2012

k tomuto mi len napada, ze podla feng shuei urcite do jednej postele jeden matrac. Ked uz dva matrace aj dve postele 🙂 Inac to podroruje odcudzenie v manzelstve. Beriem to ako haluz, ale aj to je nazor 🙂

zuzanocka
23. apr 2012

pokial nepotrebujete zo zdrav. dovodov kazdy iny matrac, tak jeden.. mne osobne by v strede vadili tie "hrby" ako su matrace na krajoch lemovane..

lili777
autor
23. apr 2012

@dendusa ale prečo, niečo na tom môže byť. Ja pri dvoch uvažujem tak, že tam tá medzera asi nie je nič moc. V podstate máme dve malé detičky a snáď každý deň sa minimálne ráno k nám pichnú do postele. Syn niekedy dobehne už nad ránom o piatej a v tej medzere by sa mu asi dobre nespalo.

stanislavao
23. apr 2012

@lili777 pmatova pena si pamata len docasne. po nejakom cas,e mozno roku uz neni taka, ako za nova. ja osobne by som uz v zivote nechcela matrac pruzinovy. a od odbornikov co som pocula, tak neni su dobre s kokosovou doskou, lebo sa casom zlomi. dobre su asi nejake kvalitne molitanove, viacvrstvove. jeden v kuse je lepsi v tom, ze nemate v strede ziadny prechod. ale najlepsie je asi ist do specializovanej predajne a opytat sa tam. a hlavne nezabudnite sledovat hmotnost na aku su matrace stavane. lebo niektore su len do 70 kg a tie su skor len pre deti urcene.

lili777
autor
23. apr 2012

@stanislavao Ďakujem za skúsenosť, o toto mi išlo, aby mi niekto napísal, čo má vôbec zmysel. Mne sa páčia tie Dormeo matrace, len manžel tvrdí, že či to nie je skôr len taká "teleshopingová" značka.

stanislavao
23. apr 2012

@lili777 no tak dormeo je len reklama. vraj je to len obycajny molitan - kvalitnejsi, ale ziadna slava. aj ja som ho chcela, ale bolo mi povedane, ze "pozor, pozor - neni su take uzasne, ako v reklame". my sme teraz kupovali synovi v Sconto nabytok - maju tam dost velky vyber, ale 100e cca je na jednopostel a to taky najlacnejsi, cize matrac je dost draha zalezitost. sestra maju zas z Ikei a pochvaluje si ho, tiez stal cca 120e na jednolozko.

lili777
autor
23. apr 2012

@stanislavao no je mi jasné, že je to trošku investícia, ale tak zase nie je to na jeden rok. V Ikei som si vybrala posteľ, tak možno tam pozrieme aj matrace

stanislavao
23. apr 2012

@lili777 no ved jasne. len my sme si po svadbe kupili postel calunenu a po roku sme tam mali vylezane diery. ked sme sa nastahovali, to bolo v juli 2009, sme kupili novu postel a matrac a je totalne vylezany, pruzinovy, hrozny, preto som pisala, ze pruzinovy nikdy viac. cize kazdy nam zatial vydrzal len 2 roky, tak preto treba dobre hladat a skusat a pytat sa, aby ste nemali aj vy po 2 rokoch vylezane, vysedene. prajem vsetko dobre.

lili777
autor
23. apr 2012

@stanislavao my máme teraz starú čalúnenú s pružinovým matracom, Keď som sa nahýňala k synovi d postielky, tak som kolenami porobila také prepadlé miesta, proste celéé zlééé, ale nekupovali sme novú, lebo sme čakali dcérku a vedela som, žeto bude to isté. A teraz končí obdobie bábätkovské, už mi na ňu nevyleje každý deň jedno z detí niečo 🙂 Tak už by som rada kúpila niečo poriadnejšie a na dlhšie

stanislavao
23. apr 2012

@lili777 jasne. treba aj sebe dopriat kvalitny spanok. tak dobre nakupte.

dominika6
5. jún 2012

@lili777
to že zvažuješ jeden matrac v celku nieje dobrý nápad a poviem ti hned pár negatív:
zlá manipulácia
jednotná tvrdosť,ktoá nemusí vyhovovať jednému z partnerov
najväčšia záťaž na stred,ktorý rýchlo povolí
otočíš ho iba raz,ale dva oddelené pootáčaš na 8 spôsobov
veľká poťahová látka,ktorá sa nemusí zmestiť do práčky
ked sa v noci otáča jeden partner,ten druhý to pociťuje
priveľmi ťažká váha matraca
.........

radkatalajkova
5. jún 2012

vieš čo, my máme 2 a má to celkom aj svoje výhody 🙂 Lebo ja mám tvrdší a mm má mäkší, na tom sa mu lepšie spí, kedže má problémy s chrbticou. A podľa mňa sa s tým aj zle manipuluje, veď predsa to j jeden veľmi veľký a skúr otočíš alebo vyvetráš 2 zvlášť malé ako jeden veľký

adrianai
3. júl 2013

my sme si kúpili s našou prvou posteľou 2 matrace (ale také lacné z ikei - nič moc teda..), teraz ale chcem kúpiť jeden veľký aj keď je možno menej vhodný, ale mne osobne momentálne veľmi vadí, že keď spí dcérka s nami (už dlho), je akurát v strede, je to nerovné a určite jej to na chrbticu neprospieva. Čakáme druhé mimi a predpokladám, že bude aj ono s nami 😝 Poradíte mi nejaký konkrétny matrac, čo je dobrý ale zároveň nám nazruinuje rozpočet? Ď. 🙂

dominika6
16. júl 2013

@adrianai
pozri si ponuku na materasso.sk , určite si nájdeš vhodný a cenovo dostupný 🙂

zuzaklad
29. máj 2014

ja som zástanca dvoch matracov .. každý má iné potreby. A teraz, keď sa robia matrac z každej strany inak tuhej, nazvají je partnerské, tak sú aj úplne rovnaké, vysoké, pekne priliehajú, medzera takmer nie je cítiť .. ja sa treba nevyspím na mäkkom, manžel zase na tvrdom, takže pre nás jedine každú inú .. takže dve matrace sú pre nás ako stvorené.
Pre inšpiráciu - vyberali sme v predajni v Žiline a nakoniec sme kúpili matrac Heureka (http://www.matrace-matex.sk/sk/eshop/matrace/ma...) - už nejakú dobu je v akcii 1 +1 zdrama, takže sme toho využili 🙂

lucia090
7. dec 2014

my máme dva matrace, ja som to tak chcela, je to lahsie na manipuláciu, ked chcem oprať poťah a tak...a navyše máme každý iný, ja mam vegas ortopedicky tastickovy a partner ma vegas s pametovou penou Memory 🙂 kazdy sme si vybrali co nam najviac vyhovoval :D sem tam sa aj prestriedame :D

hudecka9
16. apr 2015
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

ahojte poradte mi chceme kupit novu postel a potrebujeme aj nový matrac poradte aký je najlepsi a musi byt jeden velký 🙂 dakujem 🙂

zanet63
13. máj 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

@hudecka9 zalezi aj od vasej vahy najlepsie je vyberat matrac od vahy osoby ktora na nom bude spat a odporucala by som dva nie jeden velky ten sa lahsie prelezi a hlavne lahsie vymeij jeden matrac ako jeden velky

hudecka9
14. máj 2015
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

@zanet63 no ja by som radšej jeden velky ale uz viaceri mi odporucili kupit dva. Vy ste kde kupovali matrace? chcem kvalitne

ewana73
14. máj 2015

urcite dva kvalitne matrace ,tak ako pisu baby vyssie. my mame aj kvalitne rosty , ktore sa daju nastavovat podla toho aku "tvrdost" matraca si zelas.pri dvoch je lahsia obsluha,ja mam matrace,ktorym sa daju prat potahy aj to je jednoduchsie ..

kvetka589
15. máj 2015
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

my sme vyberali matrace aby mal predovšetkým snímateľný prací poťah pred sa len clovek sa v noci dost poti a potom sme samozrejme vyberali podla nosnosti a ked ze sme obaja alegici tak aj to bolo nase kritérium

natalym
15. máj 2015

Dva. Skús dvíhať a obliekať do plachty, alebo prevracať jeden veľký. Stačí keď ho vytrepeš do bytu.

petkavka
15. máj 2015

V prípade, že tebe aj MM vyhovuje rovnaký typ matracu, tak ja mám dobrú skúsenosť s jedným. Je to pohodlné a keď sa trebárs pretočíš a skončíš v strede (čo sa mne dosť často stáva), tak neskončíš v tom predeli. Taktiež dcérka k nám ráno vždy vbehne do postele a sme úplne v pohode.

Na porovnanie, u rodičov máme oddelené matrace a skončí to vždy tak, že ak sa chcem ku manželovi trochu pritúliť, tak skončíme na jednej strane, aby sme nemuseli byť v tom strede a to nehovoriac, keď sa k nám pridá ešte dcérka 🙂

aksunin
16. máj 2015

My sme kupili v Albero.Mame ho 7 rokov a vyzera ako novy.Je jeden velky v celku z kokosovou doskou vnutri.Obcas deti na nom aj skacu a nic sa nezlomilo.Uz vela znamych sa nim inspirovalo a kupili si podobne.Jednoducho-bola to dobra investicia.Stal 300 euro.

hena6
16. máj 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

@hudecka9 my sme kupovali cez i-matrace maju najlepsie ceny a aj zlavy

hudecka9
16. máj 2015
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

@hena6 a ktorý ste vybrali? ja sa v tom este tak nevyznam neviem aký je ten naj

aksunin
17. máj 2015

@hudecka9 No...Kazdemu vyhovuje nieco ine.My sme chceli hlavne tvrdy matrac.Po dlhom skusani sme zobrali matrac Kozmos od znacky Segum.

bublinka88
17. máj 2015

Urcite dva matrace. V prvom rade ovela lahsia manipulacia (ak chces napriklad oprat ten plast, skusala si niekedy zdvihnut aj ked len jeden matrac? je to dost namahave). Nasledne, kazdy si moze vybrat to, co mu najviac vyhovuje. Chce to len kvalitnu postel, ktora ma jasne rozmery (nie napriklad hocijake polske smejdy, ktorym sa rozmery v centimetroch lisia kus od kusu :D) a kvalitne matrace, vybrat dva rovnakej vysky, a efekt diery v strede nie je. pri jednom velkom matrace sa spravi v strede skor ci neskor (skor) diera.

bublinka88
17. máj 2015

Co sa tyka kvalitnych matracov, tak cenovo za jeden (nie velky) 400eur plus, nam sa osvedcili z pur peny.

minutka
17. máj 2015

ja som za 2 matrace:
- lepsia manipulacia pri cisteni, vynasani pri praseni na dvore, obracanie letnej,zimnej strany...
- v strede nie je ziadna medzera ani hrby, pekne do seba zapadnu
- teraz aktualne sme boli na pobyte v kempinski kde bol matrac v celku a ked sa mm v noci pretacal,normalne ma to zobudilo. hybal sa cely matrac (nie som na to zvyknuta) a to ma mm asi len o 13kg viac ako ja 😀 (aj ked toto by malo byt skor na plac)