Je život ozaj ako bumerang?

redlet
16. sep 2024

Ahojte, myslíte že život je ozaj bumerang? Osvedčilo sa to niekomu? Sú ľudia ktorí sa nikdy nezmenia? Ď.

gribka1
16. sep 2024

Čo to znamená?

bublinka1426
16. sep 2024

neviem ci verim v karmu

danyelia
16. sep 2024

Áno, každému sa raz vráti všetko, čo učiní - či to dobré alebo zlé. A jasné, sú ľudia, ktorí sa nikdy nezmenia...

svetlonos
16. sep 2024

@redlet
ni raz som si kúpila dobijaciu kartu na telefón, kredit. Doma som zistila, ze boli dve zlepené. Takže namiesto 50e som mala 100e. Podarilo sa mi oblnut sa, že Boh vie co robí. Keďže som vtedy brutalne veľa pretelefonovaka - mlada zaľúbená, kartu som vrátiť nesla.
O týždeň som šla kupovať silonky a stratila 50 e 😁
Takže áno- život je bumerang- ake požičajú, také vráť!
Ale to nepasuje k - že niektorí ľudia sa nikdy nezmenia. To je k tomu bumerang odveci a nesuvi si to jedno s druhým.
A ľudia sa zmeniť vedia, nie vždy a nie všetci.

martinmmartin
16. sep 2024

Problem je ze ludia budu vsetky svoje zazitky co to potvrdzuju brat ako svate pismo a absolutne potvrdenie toho tvrdenia ale veci co sa im v zivote podla tejto rovnice nedeju budu ignorovat a zabudnu na ne.
Budes ti mat prispevky typu - jasne ze je to pravda , mne sa totiz stalo toto( a daju ti jeden priklad) ....... ale ta osoba ma plny zivot prikladov kedy to neplati a tie akoze neexistuju. skore je asi 100000:1 a ty si vyber comu uveris....

gribka1
16. sep 2024

Myslím si, že tak jednoducho to nefunguje, nikdy nevieme, či sme urobili dobre alebo zle.

jankafresova
16. sep 2024

@redlet "myslíte že život je ozaj bumerang?" - ehm, v akom zmysle? ... raz som
dala rakúšanovi bryndzové halušky zadarmo , ale mne nikto zatiaľ ešte neurobil ani Wienerschnitzel, ani Sacherovu tortu zadarmo.. takže asi nie 😂

"Osvedčilo sa to niekomu?" - "osvedčilo" znamená, že sa niečo oplatilo? Alebo iba že sa niečo dokázalo, potvrdilo?

"Sú ľudia ktorí sa nikdy nezmenia?"- hmm, asi áno, tí čo zomrú mladí a nemajú sa kedy moc zmeniť možno...
Ale celkovo - ľudia sa veľmi menia. Ibaže nikdy nie tak ako ty chceš/ ja chcem 😉 ...

niektorí moji spolužiaci zo školi sa veľmi zmenili len pár rokov po maturite, ale úplne iným smerom, než akým by som uhádla, alebo
aký by som videla pozitívne ...
Ale niekedy sa človek zmení aj k lepšiemu, napr dvaja blízki mojej rodiny.
A niekedy v nejakých negatívnych veciach sa človek nemení celé desaťročia.

beata_k
16. sep 2024

@redlet Nie, ziadna karma ani "bumerang" neexistuje. Su to len vyhovorky ludi, ktori nechcu prevziat svoj osud do vlastnych ruk, ale spoliehaju na nieco "neurcite", ze to za nich vyriesi.

jankafresova
16. sep 2024

@beata_k neformálne "karma" znamená šťastie alebo smolu, ktoré sa považujú za výsledok svojho vlastného konania v tomto živote....v hinduizme a budhizme je "karma" súhrn činov osoby v tomto a predchádzajúcich stavoch existencie, ktoré sa považujú za rozhodujúce o ich osude v budúcich existenciách.

beata_k
16. sep 2024

@jankafresova Tak to uz je iny level blabolov...

jankafresova
16. sep 2024

@beata_k myslíš budhizmus? alebo to neformálne používanie toho slova?

euka210
16. sep 2024

@redlet ano, niekedy sa dobre vrati...a ludia...menia sa niektori vekom, niektori su rovnaki ako pred 20r co ich poznam...

jankafresova
16. sep 2024

@redlet ak to myslíš tak, že keď
urobíš dobrý skutok, či sa ti vráti, tak to je práve to - neurobila si dobrý skutok.

Dobré robíš iba vtedy, keď nečakáš, že sa ti vráti. Proste vidíš, že niekto trpí, tak pomôžeš a bodka. Aj na to zabudneš. Nerozmýšlaš či sa ti to vráti. Nečakáš na to.
život je skôr diaľnica... ideš, niekto stojí s defektom na krajnici a všetci ho míňajú, nezastavia, nepomôžu. ty zastavíš, pomôžeš.
A inokedy neskôr ty dostaneš defekt. Mnohí ťa odignorujú ale niekto pomôže. Možno práve preto,
že aj jemu niekde o 10 kilometrov skôr voľakto tiež pomohol, ktovie.

Nič sa nevráti, diaľnica ide dopredu, ale objavujú sa veci podobné. Dobré aj zlé.

A tí čo frčia, predbiehajú sa, prekračujú rýchlosť..., možno majú niekedy aj šťastie...
... ale inokedy havarujú...