Je žiarlenie vždy znak nízkeho sebavedomia a problém so sebaistotou?

17. feb 2023

Myslíte si, že žiarlenie je vždy znak nízkeho sebavedomia a problém so sebaistotou? (bavíme sa o romantických vzťahoch)

zmrzlinka2021
17. feb 2023

ano, myslim si to

autor
17. feb 2023

@zmrzlinka2021 aj ja si to myslím, ale zase počula som aj názor, že niekedy môže byť aj legitímne, že ked napr. má kontakt s ex alebo sú tam city k ex a je tam konatak

zmrzlinka2021
17. feb 2023

Pozri, bud tvoj priatel ma charakter a hodnoty a vie, ze laska je rozhodnutie, nie emocia alebo nech pali do riti - moje heslo 😉

ty sa vzdy pozeraj na seba - ty si vzacna, ty si nadherna, ty si stvorena Bohom - ak niekto je "hovno", cim skor sa ho zbavis a je to odhalene, tym lepsie...

Skutocny milujuci muz, ktory si ta vazi, pozna tvoju hodnotu a je ti verny a berie na teba ohlad. O toho "druheho" nemusis stat...a trapit sa ziarlenim. Ono ti to totiz nepomoze. Nezmenis charakter a hodnoty toho cloveka.

autor
17. feb 2023

@zmrzlinka2021 V tejto diskusii nejde o mňa 🙂 ja to nezažívam, len som sa chcela opýtať na názor, i ked súhlasím s tvojím, ale ľudia sú v tomto rôzny

bloger
17. feb 2023

Možno ale ten kto ľúbi aj trochu žiarli. Nemalo by to byť ale chorobné.

autor
17. feb 2023

@bloger Skôr je to prejav starosti o niekoho, žiarliť a prejaviť starosť nie je to isté

bloger
17. feb 2023

Myslím skôr ako stach, že stratím niekoho koho milujem. V určitom zmysle je to aj starosť.

lindous
17. feb 2023

Myslím si, že niekedy ten druhý dôvod na žiarlivosť dá a môže byť aj oprávnená... Druhá vec je, prečo potom v takom vzťahu zotrvávať.. A tam sme znova z časti pri tom sebavedomí, len trošku inak 😅

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
17. feb 2023

Mat o druhého strach, že sa mu niečo stane, ochorie je v poriadku. Strach, že ma nahradí niekym iným alebo ma podvedie je už žiarlivosť a ta v poriadku nie je. Bud verím v seba a viem, že som to najlepšie čo ho mohlo stretnut a zároveň dôverujem tomu druhému, že mu je jasne, ze som to najlepšie čo ho stretnúť mohlo alebo mu nedôverujem a kazím život sebe aj partnerovi

panelacikova
17. feb 2023

sa tu nejak vrece rozsypalo s podobnou témou za posledné dni....

autor
18. feb 2023

@viestta Súhlasím, pekne napísané

beata_k
18. feb 2023

Tak ale povedzme si verziu aj z druhej strany. Kto bol podvedeny tak na vec nazera inak. Neda sa len tak myknut plecom z dna na den. Neda sa len tak si povedat, ze byvaly bol debil a sucasny je nununu, ktoremu mozem verit. Cloveka to poznaci a musi sa s tym psychicky vyrovnat. Niekomu to ide lahsie a niekomu tazsie.

autor
18. feb 2023

@beata_k Tak ale ked niekto niekomu nedôveruje tak na čo s ním je? Ale zase ak sa človek popáli tak to vidí inak ale zase ked niekomu neverím je lepšie to ukončiť lebo potom sa budú len trápiť

beata_k
18. feb 2023

Ale jedno s kym by si bola. Ci ten alebo onen. Je tazke len tak vykrocit do prazdnoty s tym, ze ok verim ti, ze ty si iny. Vidim, ze si tu bolest nikdy nezila. Verila si a on ti pichol noz do chrbta. Ano, clovekom to zatrasie a riadne

autor
18. feb 2023

@beata_k Ja som to zažila veľakrát, len som na tom pracovala

beata_k
18. feb 2023

Ja nepisem, ze clovek ma ziarlit a robit sceny cely zivot. Pisem, ze sa s tym niekto vyrovna lahsie a niekto tazsie. Chvilu proste trva kym zistis, ze novemu partnerovi sa da ozaj verit.

autor
18. feb 2023

@beata_k Ved ano je to individuálne ale zase treba na tom pracovať lebo zase nie každý ako tí niektorý ľudia z minulosti čo nám ublížili lebo zase ja som dlho mala problém veriť iným ale zase ak mám v každom jednom vzťahu stále dookola ten istý problém tak ja som ten problém a nevyčítala som to nikdy nikomu, trvalo to ale som rada, že som sa z toho dostala, stopy ostali ale citím sa lepšie

valeria_h
18. feb 2023

Mne môj manžel kedysi vyčítal, že na neho nežiarlim. Myslel si totiž, že žiarliť = milovať. Ale vysvetlila som mu, že sa veľmi mýli. Nežiarlim nie preto, že ho nemilujem, ale preto, že mu verím. Dôvera je veľmi dôležitá.

autor
18. feb 2023

@valeria_h Pekne napísané, žiarlivosť nie je dôkaz lásky