Je vianočný škriatok ešte v móde?

katica06
29. nov 2022

Sú podľa vás tento rok ešte in vianoční škriatkovia rôznych veľkostí. Mne sa ako nezdá. Není to gíč? Jedna čo stála pred nami v rade v kaufe kupovala aj štyri.

pribinak
29. nov 2022

@katica06 pre každého je gýč niečo iné, ja by som si to nikdy nekúpila a hádala do bytu ako výzdobu
Pre mna je to gýč

misinka0611
29. nov 2022

Kupujú ich ľudia no ja som im nikdy neprišla na chuť. Mne sa páčia skôr Luskáčikovia.

viestta
29. nov 2022

@katica06 myslim si, ze by fakt bolo vhodne sustredit sa na obsah svojho vozika, nie na obsah tych druhych. Jej peniaze, jej volba na co ich minie

katica06
autor
29. nov 2022

@viestta je mi fuk čo si kto vkladá do košíka. Len ma zaujíma či to ľudia vykladajú pre dvere pod stromček aj tento rok.

misinka0611
29. nov 2022

@katica06 Áno vykladajú. Pozri skupinu Vianoce a zimné inšpirácie.

pinkgirl
29. nov 2022

@katica06 Je to každého osobná vec čím si spríjemní či zahltí domácnosť 😉 ...za roky sa všetky tie čačky v dome/byte nazbierajú, móda v dekoráciách sa veľmi rýchlo mení, lebo sú z toho pre obchodníkov dobré tržby. Takže ja si fakt rozmyslím čo si domov donesiem
Osobne nemám tých trpaslíkov rada, hlavne keď nemajú oči - mám z nich strach, nepáčia sa mi.

viestta
29. nov 2022

@katica06 kazdy si vylozi co uzna za vhodne. Ci uz aj na toto bude norma?

dzina007
29. nov 2022

neviem ako inde ale u nas su vianoce hlavne pre deti a o detoch.. im sa snazim urobit krasnu atmosferu... a teda deti neriesia co je ktory rok in a ci trpaslik alebo luskacik je in v danom roku... rozlisuju pekne a skarede.. 🙂

melanta
29. nov 2022

Pre mňa nie je in a sú gýčoví škriatkovia, vence na dverách, svetielka po celom byte/dome, vysvietený dom, svetielka v oknách, záhradní trpaslíci a iné sochy. Ľudia si vykladajú to, čo sa im páči, na to neexistuje žiadne pravidlo, že minulý rok áno a tento už nie. Ľudia bežne riešia, čo sa im páči a čo nie, neriešia či je správny rok na to, aby sa im niečo páčilo.

beatrixx1525
29. nov 2022

Ja keď to vidím v obchodoch, v rôznych veľkostiach od mini po maxi vyše metrových, v rôznych farbách, rozmýšľam či to ja nerozumiem tomu, čo je vkusné, alebo všetci naokolo mňa 😃 už niekoľko rokov sledujem trend tých trpaslíkov a nikdy sa mi to nepáčilo, nemá to pre mňa absolútne nič spoločné s vianocami, príde mi to, ako keby niekto napchal záhradných trpajzlov do vianočných svetrov.... Za mňa gýčovina. Mám rada tradičné vianočné ozdoby, také retro pri ktorom si každý nostalgicky zaspomína (drevené ozdoby, vláčik, sklenené ozdoby, vtáčiky na stromček atď)

daniela2202
29. nov 2022

@katica06 ľuďom to už hrabe, o chvíľku bude sedieť pod stromčekom alebo na stole ježibaba 😂😂😂😂

jaskolka
29. nov 2022

Ja som jedného takého s dlhou bradou a velikanskou čiapkou kúpila a dala na schody v dome. Bolo to trochu na "odstrašenie" syna aby neustále sa nestveral na zabranu, ktorú bol schopný aj vytrhnúť, aby sa dostal do podkrovia(nie je zariadené a bezpečné pre deti zatiaľ). Zatiaľ to funguje, nelezie tam, ukáže na toho trpaslíka a len pozerá.
Čiže za mňa to nie je gýč, ale pomôcka momentálne

lvulik
29. nov 2022

Každý nech si zútulňuje domácnosť/Vianoce tým, čím uzná za vhodné, nevidím dôvod riadiť sa "módou". Ak ich to urobí šťastnými a nekupujú to za tvoje peniaze, nevidím dôvod sa nad tým pozastavovať 🙂
Ak tebe sa to nepáči a chceš moderné Vianoce, nech sa páči, na internete je kopec inšpirácií. Ja ani netuším, aká "vianočná móda" je, riadim sa tým, čo sa mi páči 🙂 (človek aby sa už bál nakupovať, že tu na MK budú riešiť obsah jeho nákupného vozíka) :D

abbey1
29. nov 2022

A bol niekedy v móde?

evaachesa
29. nov 2022

Pre mňa to bolo vždy gýčové, no iným ľuďom sa to páči. Zbytočne riešiš hlúposti. 💁

svokrinjazykmonika
29. nov 2022

@katica06 mne by sa to aj páčilo keby si to práveže nekupoval každý. Všade ich vidím tak sa mi zhnusili a prídu mi gýčové.

marzuz89
29. nov 2022

@katica06 mne sa to nepaci, ani nikdy nepacilo, je to neskutocny gyc pre mna. Ale ja som ina, nerozumiem ani, preco ludia kazdy rok riesia, co je in, place sa, ze nie su peniaze, ale pomaly kazdy naokolo ma kazdy rok novu vyzdobu, teraz je in toto, nakupim to, potom hento, tak nakupim tamto. Ked zacala moda tych vianocnych stromcekov v kvetinaci na vysokom pniku, "vsetci" leteli a kupili. Idealne zo stranok prekupujucich z Ali a potom boli plne skupiny fotiek, ako ich oklamali. Ked boli skriatkovia, vsetci kupovali a vyrabali ich.
Co je in vlastne tuto sezonu? Lebo pnikove stromceky som este nevidela v ziadnej skupine, zatial kto ma, ma klasicky. Samozrejme, kazdy si byt vyzdobi tak, ako sa jemu paci, ako ma rad. To je v poriadku. Ale moj nazor je takyto.
A napriklad taketo gyce nemame v domacnosti ani kvoli detom. Budeme mat svetielka, zimnu chalupku keramicku na okne, stromcek a mame adventny veniec. Aj deti chcem ucit na vkus, nie na gyce. Za mna teda, ale vidim, ze sa to paci naozaj vela ludom.

malacibulka
29. nov 2022

myslis seversky Tomte alebo Elf on the shelf? mne sa Tomte vzdy pacil. Pre mna to nie je moda ale stalica.

misinka0611
29. nov 2022

@malacibulka Ona myslí skôr taký škriatok s bradou, čiapkou veľakrát sú bez očí. Tí elfovia na Slovensku niesu až tak bežne v obchodoch dostupní 🙂 Daj si do google škriatok bez očí.

misinka0611
29. nov 2022

@malacibulka Aha prepáč to je ten Tomte, ja som nepoznala ten názov 😀

malacibulka
29. nov 2022

v pohode 🙂 preto som tu dala aj ten nazov, da sa lahko vyhladavat

katka0123
29. nov 2022

@katica06 to su ti skriatkoviabez oci? To ma hrozne vyrusuje. Ze nemaju oci.

silvike
29. nov 2022

@katica06 My sme nikdy nic taketo nemali vylozene pred dverami. Nikdy. Ja osobne presne tento typ dekoracii vobec nemusim. Za mna gyc. Ja by som si to nekupila, aj keby predo mnou stal cely rad s trpazlikmi pod pazuchou 😀 Proste u mna eeee. Ale teda, kazdy ako sa mu paci. Ked sa to niekomu paci, ma na to, tesi sa z toho, tak s tym nemam problem. Jeho vec.

silvike
29. nov 2022

A este, v zivote som neriesila ci je nejaka vyzdoba "v mode". Ani som nevedela, ze aj vyzdoba podlieha modnym trendom 🙂 Vooobec sa v tomto neriadim nejakymi pravidlami , ktore vymyslel obchod a marketing :/

svetlonos
29. nov 2022

@katka0123
oci maju schovane pod ciapkou 😉 trosku fantazie dievcata 🙂.

babulkomale
29. nov 2022

@daniela2202 podla tem tu na koni staci pozvat na Vianoce svokru a mas pri stole aj jezibabu 😂

gladys_07
29. nov 2022

Ja mam dvoch. Je dost mozne ze je to gyc. Ale mne sa pacia a tam to pre mna aj konci. Moj barak, moj gyc

simsalabim
29. nov 2022

@katica06 je to gyc, ale mne sa paci. Uz mi sedi jeden na okne a druhy stoji pred dverami 😇

sisaka
29. nov 2022

Sa mi ráta, že sa tu polka ľudí vždy vzburi, keď sa spomenie Santa Claus na Vianoce (fuj, príliš americké), ale nemajú problém si do domov napchať trpaslíkov z úplne inej kultúry, ktorí nič nemajú spoločné so slovenskými Vianocami.

hulica
29. nov 2022

je podľa mňa úplne jedno, či je niečo v móde alebo nie, ak sa ti to raz páči, tak to maj. ako niekedy sa tu riešia fakt zbytočnosti. a k tomu škriatkovi, minulý rok sme si jedného kúpili a tento rok som ich ešte dokupovala :D