Je tu niekto, kto dlhodobo sedel sám v lavici?

9. aug 2023

Je tu niekto kto sedával dlhodobo sám buď na ZŠ alebo na strednej v lavici ? Napríklad kvôli tomu že s vami nechcel nikto sedieť?(boli ste v kolektíve neobľubené dieťa) Keď si na to občas spomeniete nepríde vám to ľúto?

10zabka
9. aug 2023

sedieť sám v ľavici (ako je uvedené v príspevku) a sedieť sám v lavici je sakra rozdiel...

aduskatt
9. aug 2023

@10zabka zrovna som to išla písať🙂)))

benit
9. aug 2023

Moje deti v triede sa bili o jednolavice😊
Vacsina chcela sediet sama

autor
9. aug 2023

Jeeej ,hahhaah všimla som si ale ten nadpis som nedala ja ,ja som napísala v lavici ,to admini opravili asi 🤣🤣🤣

simca06022011
9. aug 2023

U nás v škole presadzaju učitelia, čiže nič také nehrozí deťom... ešte aj druhý stupeň..

nikdenikto
9. aug 2023

Inak uz sa postupne prechádza na systém jednolavíc, takže nikto nebude ten, s ktorým nikto nechce sedieť. Len, ktovie kedy....

liz_lemon
9. aug 2023

@simca06022011 naozaj? a co ak je neparny pocet deti v triede?

simca06022011
9. aug 2023

@liz_lemon tak urcite nesedi jeden clovek dlhodobo sam predsa

liz_lemon
10. aug 2023

@simca06022011 stava sa to bezne, ze sedi ten isty ziak aj niekolko mesiacov

simca06022011
10. aug 2023

@liz_lemon u nás sa to nestáva

h2
10. aug 2023

@liz_lemon Ale je rozdiel, či sedí sám, lebo s ním nikto nechce sedieť, alebo preto, že ho tak učiteľka posadila.

liz_lemon
10. aug 2023

@simca06022011 vsetko zavisi od empatie ucitelky, u nas sa to riesilo aj na rodicku, ze dieta sedelo dlhodobo samo, a ucitelka reagovala, ze ved niekto sediet sam musi, ked su neparne, pritom sa da velmi lahko pomoct, napr. spojit zadne lavice, alebo to striedat, ze kazdy tyzden sedi sam niekto iny, ale nie polroka ten isty

@h2

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
10. aug 2023

@liz_lemon tak ako to majú iné triedy neriešim, u nás sa to rieši a ako píšem nik dlhodobo sám nesedí presadzaju sa minimálne raz za mesiac a nie ako chcú. Ale ako ich rozhádzu učitelia. Žiadne kamarát nekamarat, keďže " teambuilding" sa aktívne rieši v tej skole a všetci majú spolu vychádzať. U nás okrem iného triedy aktívne rieši výchovná poradkyňa, aj psychologickú "poradnu" volajú, na sústredenia chodia ako prevenciu šikany, vyraďovania deti z kolektívu, konfliktov atď. Čiže ti ze ny učiteľ na rodicku takto odpinkal rodica nehrozí. Moja fmdcera sedela pri najväčších vyrusovateloch, keď som zistila ze za zhoršených prospech môže práve to, dala som vedieť učiteľke, a bola presadenie inam... A bolo po probléme.

summer23456
10. aug 2023

No u nás moja dcéra tiež sedela viac ako pol roka sama, na prvom stupni, lebo ich tak učiteľka dala. Pritom keď ich aj rozsadzala,tak niektoré obľúbené dievčatá,zrovna dcery sponzorov,mohli celé štyri roky sedieť spolu, stále oni dve. Ináč dávala chlapec dievča a moju dcéru samu. Keď som ju poprosila,že už pol roka sedí sama,či by ju nemohla presadiť,tak najskôr že nie,že niekto musí sedieť sám. Hovorím ale pol roka? Tak potom jej prisunula lavicu k dvom dievčatám,ktoré sa s dcérou vôbec nebavili, lebo jedna taký vodca,že celú triedu zmanipulovala proti mojej dcére ,takže to mi prišlo ešte horšie. Pritom všetky lavice boli oddelené a moja tam chudá prilepená a sama. Doteraz nechápem ako to môže jedna učiteľka takto robiť. Teraz sú na druhom stupni a u nás sa bezne robí že učiteľka rozsadi a niektoré deti idú za ňou že nechcú sedieť s tym a tým tak ich presadí, keď idú iné deti sa pýtať, či ich nemôže presadiť tiež,tak že nie. Ide to asi podľa obľúbencov. No aspoň ich presadzala po mesiaci dvoch.

basska_b
10. aug 2023

Ja som si v maturitnom rocniku sadla sama, lebo bola taka moznost a uplne som si to uzivala. Bola som kompletne spolocensky ostrielany, nazorovo sformovany a osobnostne vyzrety postpubertiak

uradnikova
10. aug 2023

Moj syn vzdy sedaval aj sedava sam. Luto je to akurat mne. Vraj on je spokojny. Vzdy sa roztahuje, na lavici ma neporiadok a spoluziakom to prekaza. Navyse mu casto uteka pozornost,mozno aj z toho dovodu ho ucitelka dava sameho.

summer23456
10. aug 2023

@uradnikova a ináč kamarátov má? Lebo keď je niekto sám v lavici aj cez prestávky,tak je to dosť smutné... Keby som bola učiteľka,isto to riešim,no väčšina sa tvári,že nič nevidí,keď je niekto vyčlenený.

zuzanka.zuzu
10. aug 2023

kvôli neoblubenosti u nás nikto nesedel sám lebo sme boli parny počet a robili sme zadania v dvojiciach.... ale ono závisí od ročníka - od primy po kvartu sme sa bili o predné lavice a od kvinty po oktavu o zadné 😂 podobne tak to bolo so spoločnosťou. od kvinty "odsadni si, mám málo placu" 🙊🤣

obleckodogymu
10. aug 2023

Mali sme v škole spolužiaka čo naozaj celé tie roky sedel sám. Áno, bol šikanovany ..no na druhej strane tomu chalanovi chýbali základné hyg. Návyky (raz som si k nemu sadla z ľútosti a celú hodinu si škrabal špinu zo zubov dole nechtami... odvtedy už som to ani ja neskúšala)...

zuzinka888
13. aug 2023

Ja na strednej a dlhodobo a dobrovolne. Vtedy este ucitelky davali pisomky do skupin A a B zadania bud diktovali alebo napisali na tabulu- npr.A- Hviezdoslav, B- Kukucin- vsetko co vies- vybralla som si to co som vedela lepsie🤣🤣

minenkak
13. aug 2023

Ja dva roky na základnej, ale to som chcela a dokonca úplne v predu

marsmykkok
14. aug 2023

Neviem no, u nás robili zasadaci poriadok učitelia a práve tým, že som bola introvert a nevyrušovala som vždy mala spolusediaceho. Naopak tí najobľúbenejší sedeli sami, aby nevyrušovali

autor
15. aug 2023

@summer23456 No ja som na tom bohužiaľ podobne ale prežijem to nejako aj keď často kvôli tomu plačem aj cez deň aj po večeroch, tiež mám spolužiačku čo manipuluje iných ľudí proti ale nepomôžem si , slúchadlá do uší a vlastný svet , nič viac na to nieje

summer23456
15. aug 2023

Je mi to ľúto. Si ešte na ZŠ?

ahhola
15. aug 2023

Učitelia sú dnes chudáci, aj riaditeľ sa bojí deciek. V 1.triede gympla si 2 kamoši 3.9.privstali a obsadili 4.lavicu vzadu v strede. Pred 8.hod došli poslední grazli a
.... my nebudeme sedieť vpredu jak kkti....
prvu strednú lavicu zasupli ako 5.tu do radu k oknám a druhu ako 5.tu k stene. Stredný rad mal vpredu "dieru" a nikto to celý rok neriešil.
Toľko k autoritám a disciplíne na dnešných SŠ.
To sa potom nečudujte, keď si môžu zasikanovat ešte na prvom stupni ZŠ, ze to s radosťou využiju.
Mna tak trestala jedna súdružka bezdôvodne, lebo mohla.
Napr. rozdávala odznaky zdatnosti, asi 3 z triedy sme nespravili, najvyššie decka, neohrabane, samaruka, samanoha drevá.
Súdružka dala aj tým dvom a reku da aj mne, mala odznakov ešte plný sáčok. Prešla okolo mňa, akože mi ide podať a zrazu nabrala rýchlosť k tabuli a bleskovo sa zvrtla , ci mam slzičky💦. Mala som, ako krokodíl.🐸 Ta jej radosť,
.... dnes som zosikanovala ziacku k plaču... 💦
. Nech jej je zem lahka, chudere sprostej▪️👽

simca06022011
15. aug 2023

a rodicom, ucitelke si to vravela? riesila si to nejak? preco by si si nepomohla? Je ti jasne ze dnes sa sikana riesi a je to velmi sledovana vec.. teda aspon sa tak tvaria. A ked nic, tak sa to riesi napr. novou skolou. Netrba sa skryvat, usi si zapchavat a tvarit ze si v pohode. NIE SI.
A miesto placu si do zivota treba trosku ostre lakte a nabruseny jazyk vycvicit, lebo sorry za vyraz ale ku**y budes cely zivot stretavat.