Je toto šváb?

28. jún 2022

Dobrý deň dnes keď som umývala podlahu som našla toto na podlahe mŕtve môže to byť šváb ?

maca1984
28. jún 2022

veľmi zlá foto, ale môže

aurorastone
28. jún 2022

Ak si to fotila v '98 tak neboj už nežije ani zvyšok jeho rodiny 😁

missdiva
28. jún 2022

@aurorastone 😂👍

aalt
28. jún 2022

Podla tejto fotky to asi neurci nikto. Skor ale nie je. Mozno google.com/search?q=Behúnik+plstnatý

autor
28. jún 2022
20erika07
28. jún 2022

Je to svab podľa tych dalsich foto!

aalt
29. jún 2022

Ano, takto by to uz mohol byt svab.

aalt
29. jún 2022

Stale si si ho mohla doniest aj takeho "suseneho" z nejakeho obchodu, ale teda urcite by som spozornel. Mali sme svaby v jedalni na internate. Najlepsie sa "odchytali" v noci, ked si nahle zapla svetlo. Vtedy boli rozlezeni a na svetle zacali pobehovat a schovavat sa. Dlho sme sa na nich stazovali, chytali sme ich takto vecer pod salky a nechavali na okienkach kucharkam. Potom konecne dosli deratizovat a uz bol pokoj. Ak ich mas v byte, tak treba deratizovat aj susedov, lebo mozu uz byt vsade.

autor
29. jún 2022

@aalt no skúsim celý večer som všetko prezerala a nenašla som nic pozerala som pod dres v kuchiny v linke pod nábytkom a nič som nenašla pre istotu som všetko vysprejovala biolitom proti tomu no uvidíme

autor
29. jún 2022

@aalt bývam v dome rozmýšľala som či to nieje zo záhrady lebo vždy večer máme plno mušiek a kadejakých motýľov ale úprimne sa bojim

aalt
29. jún 2022

Odtiahni si vecer v kuchyni sokel pod linkou a dojdi potom neskor, ked uz bude dlhsie klud a tma, pozriet baterkou. Mozes si aj zazat, ale na svetle fakt okamzite zdrhaju a schovavaju sa.
Rodinny dom je lepsia verzia. Aj keby si ich mala, tak vyderatizujes a mas pokoj. Znami mali v cinziaku a prve pokusy o deratizaciu zlyhali, lebo nie vsetci susedia dovolili a nevedeli sa ich takto dlho zbavit. Az potom na neviem kolky krat konecne nejak vybavili nekompromisne komplet cely cinziak s pivnicami a stupackami az bol pokoj. Ja som to nastastie od intraku uz nazivo nevidel.
Moze byt kludne aj zo zahrady. Niektore druhy ziju aj u nas v prirode - neovladam.

20erika07
29. jún 2022

Ked si uz jedneho objavila a nebolo to v noci, bude ich niekde dost, na tvojom mieste by som nevahala a volala deratizerov, svabov sa sama nikdy nezbavis! Budu sa len mnozit a množiť a neskor ich budes nachadzat ovela viac. My sme mali v robote ,od susednej bytovky spoluobcanov, normalne z umyvadla jeden vyliezol, prve kusy sa objavili vzdy po jednom v noci, a neskor aj cez den . Deratizovali nam 3x a nepomohlo len na chvíľu, pomohlo ked vyderatizovali susednu bytovku

autor
30. jún 2022

@20erika07 No už som z toho zúfalá musím to večer skúsiť ale manžel je v nočnej a ja sa toho bojím celé dni som s toho v strese cez deň som nastriekala biolit a vyumyvala som všetko savom večer som bola do druhej rána hore a videla som len jedného ale mala som zapnuté svetlo bojím sa toho keď som sama doma

autor
30. jún 2022

@aalt myslíte že to môže byť aj z vlhkosti ? Ja už som zúfalá stále nad tým rozmýšľam čítala som aj o kyseline boritej ale neviem či je dostupná aj niekde v obchodoch

aalt
30. jún 2022

Svaby su odolne, ti preziju vsade. Bat sa toho vobec nemusis, je to vlastne iba uplne obycajny chrobak, ktory len snori co by zjedol a zje hadam uplne vsetko co najde. Na dedine zo zahrady mas v dome stale nejakych navstevnikov. Ja stale sporadicky nachadzam takych ciernych, obcas "ucholakov" a samozrejme pavukov ...
Svab je plachy, takze ma najradsej klud a ak ho vyrusis, tak sa rychlo zdrha schovat. Ak si nasla len tu "susienku", tak klud. Fakt si si to mohla iba doniest. My sme uz nasli v nakupoch kadeco. Ale ak uz si videla dalsieho behat, tak si fakt rovno vybav deratizaciu a budes mat pokoj.

20erika07
30. jún 2022

Chápem ta, tiez som mala paniku a kazdu nočnú som sa iba obzerala a hľadala, kazdy pohyb aj imaginárny som videla 🙈 ale na svabov ti nic nepomoze len deratizer, a ked si nasla dalsieho v noci, naozaj cim skor ho zavolas tym lepsie

nelasvk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelasvk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz