Je toto primrznutá paprika?

29. máj 2022

Prosim vas. Preco blednu listy na paprike? Polievam ku korenu.

autor
29. máj 2022

A zas na druhej paprike mi zacali ovisat uplne vrchne listy. Ale ostatne su ok.

suge
29. máj 2022

Listy môžu byť spálené od prudkého slniečka. Možno neboli rastliny dostatočne otužené, keď išli na záhon. Ako zamrznuté by som tipovala skôr tie ovisnuté, ale mohli ovisnúť aj z úplne iných dôvodov ako kvôli mrazu. Palicu by som však nad nimi nelámala, niekoľko listov rastline chýbať nebude, hádam vyženie ďalšie.👍🌱

viestta
29. máj 2022

Ta paprika je podvyzivena, ak je vysadené aspoň 2 tyzdne treba začať prihnojovat, najlepšie špeciálnym tekutým hnojivom pre plodovu zeleninu

alik1986
29. máj 2022

Ja by som vam doporucil kupit listove hnojivo aby sa co najskor tie listy zotavily.

autor
29. máj 2022

@viestta vysadena je cca tyzden. A hnojivo som davala

autor
29. máj 2022

Hnojivo na paradajky a papriky

viestta
29. máj 2022

Ešte sa spýtam koľko vody jej dávaš a ako často?

autor
29. máj 2022

@viestta kazdy vecer. A odhadom mozno pol litra. Ale vsetko ide ku korenu, nie mimo. Tym stylom polievam, ze trosku nalejem, pockam kym vsiakne voda a polejem este raz.

viestta
29. máj 2022

Vody ma byt toľko aby sa dostala až ku koreňom. Pre také mé papriky v tomto počasí postačia 2 litreku každej rasine každé dva dni, keď bude teplo a bude väčšia tak 5 litrov každý druhý deň, vo veľkých horúčavách každý deň. Preto ti vadnu, lebo sú suché. Ty polievas len povrch pôdy, voda sa odpari a papriky sú smadne. Zásada je radšej poliať menej často ale poriadne ako každú chvu len cvrknut. Je to plytvanie vodou. A keď podrastu okop ich, poriadne polej a zamulcuj pokosenou trávou. Mulc udrží vlahu v pôde, cez noc pôda nevychladne a rozkladajú a tráva bude kŕmiť papriky dusikom

autor
30. máj 2022

@viestta a ked ich zamulcujem pokosenou travou, tak nebude sa dusit tam ta trava? Ci to len taka tensia vrstva travy?

viestta
30. máj 2022

Dáva sa 5 cm trávy, ktorá do dvoch dni uschne na seno, ta nemá čo dusiť. Pôda ostane kypra, bez prususku, klhka a dažďový ju budú ešte prevzdusnovat. Trávu môžeš pridávať pri každom kosení, celé leto. Keď na jeseň budeš rylovat, zistíš, že o koľko máš lepšiu pôdu. Ten humus co jej dodas je na nezaplatenie. Pôda je udusena pod prisuskom ako ju máš ty. Vyprahnutu bez života.