Je toto podvod v predaji pdf?

19. sep 2024

Píšem anonym pre istotu
Pred par dnami som si kúpila od dotyčného pdf testy na prijímačky. Zaplatila som 15 eur a dotyčný mi len prezdielal nejaký priečinok na Google Drive. Nie som žiadny amatér samozrejme ze viem sťahovať veci aj tlačiť atď no tam úplne chýba táto možnosť. Testy sa nedajú online vypĺňať nedajú sa stiahnuť ani ich reálne ako pdf nemám. Nedajú sa poslať na môj Google disk do môjho účtu sú len "viditeľné". Nič s nimi nemôžem robiť. Dotyčný mi neodpisuje. Keď už som zaplatila 15 eur tak sakra si ich chcem aspoň vytlačiť a krúžkovať ceruzou. Keď už. Neodpisuje mi doteraz. Je to podvod? Nahlásiť to? Reálne s nimi nemôžem robiť vôbec nič. Len pozerať na ne z PC a písať si na papier číslo otázky a odpovede. Nie je to práve pohodlné za takú sumu. Váš názor? Ďakujem

autor
19. sep 2024

Rozumej keď mi zruší prístup náhodou tak on bude ziskový a ja nebudem mať nič. Čo si mám urobiť screen z nich? Je to robota navyše nakoľko to mám zaplatené. Minule mi pani posielala pdf knihu tiež som zaplatila normálne som si ju stiahla a mam vytlačenú. Tuná sa nedá

autor
19. sep 2024

Zisťujem ze ani screenshot nie je povolený

melanta
19. sep 2024

Kam alebo komu to chceš nahlásiť? Že si si chcela kúpiť testy, namiesto toho, aby si si ich sama spracovala? Máte zmluvu o kúpe, písomnú alebo v inej forme, kde máte dohodnuté, že si kupuješ dokument, bude možné v testoch robiť úpravy, dokument tlačiť? Asi nie všakže. Takže nemáš čo nahlasovať.

stanka_k
19. sep 2024

Aspoň si to odfoť mobilom, pošli na mail a vytlač z mailu. Ak by ti blokol prístup

sissy27
19. sep 2024

Tak zalezi, co si si objednavala 🤷‍♀️ chcela si testy v pdf a poslal ti testy v pdf? Bavili ste sa o tom, ze chces aby boli editovatelne? Ako ano, nefer jednanie z jeho strany, ale v podstate ti produkt poskytol. A druha vec - stazovat sa nemas kde, max mu mozes ako predajcovi napisat recenziu, to je tak vsetko.

autor
19. sep 2024

@melanta xkrat som kupovala a normálne mi pdf sprístupnili k stiahnutiu. Nahlásiť asi nikde ale minimálne negat recenziu

autor
19. sep 2024

@sissy27 ale ved logicky. Nie prvýkrát som kupovala pdf. Vždy bez problému. Aký význam to pre mňa má? Jedného dňa mi zruší prístup a ma aj peniaze a ja nemám nič. Nemôžem s tým robiť reálne nič. Preto som z toho pohoršená. Nuž len odfotit a dúfať ze keď to vytlačím bude to vidno normálne

chrobak7
19. sep 2024

Vždy je možnosť skopírovať obrazovku. Ak ti nefunguje Ctrl+PrintScreen, tak vo Windows je Nástroj na vystrihovanie.

Pdf súbory zvyknú byť chránené, aby sa nedali len tak ľahko kopírovať, či posielať. Tiež sme kúpili jednu normu a neuveriteľne komplikovaný je prístup na ňu. Ale tiež sme si poradili.....

sissy27
19. sep 2024

Logicky 😂 logicky a spravny postup je uplne iny, ako kupovat tieto veci od random typka cez internet, ze? Tak ked chces moralizovat tak zacni od seba. Co si si objednala? Pdfko. Dostala si ho? Dostala. Ze bolo v inej forme ako si si ty myslela, je chyba komunikacie.

alzbeta311
19. sep 2024

Lepšie 15e ako 500e.