Je toto normálny postup inštruktora autoškoly?

22simonasimona22
26. aug 2024

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, či je normálny takýto postup inštruktora autoškoly.
Na začiatku bolo, že autoškola bude stáť 750 eur. To som zaplatila. Ale.
Po niekolkych dňoch chodenia do autoškoly inštruktor povie, že sa musia robiť aj online testy. To na začiatku pri prihlasovaní sa nepovedal. A za ne treba platiť po 3 eurá 2x za týždeň. Až kým nebude jazda už s policajtom, ale nevie kedy, ani mesiac,. To mám akože platiť aj rok za SMS-ky? Aj keď už nemám jazdy, len čakám?

22simonasimona22
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca0510
26. aug 2024

@22simonasimona22 a máte nejakú zmluvu? Zmluvné podmienky?

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@22simonasimona22 Bolo povedané, že máme mať určitý počet jázd na cvičisku a ceste. Neviem, či za mňa niekto robil jazdy, ale ja som mala len 3 jazdy na cvičisku a štvrtinu jázd na ceste z toho, čo som mala absolvovať.

Mala som ťažkosti s cuvanim a parkovaním dozadu, stále som zvalila kuzele. Inštruktor povedal, že to nie je dôležité, že hlavne, že viem dobre šoférovať. Keď sa niečo opýtam, napr. o riadení alebo o motore, zahriakne ma, že teraz nech mu s tým dám pokoj, že on mi o tom povie, kedy bude chcieť.

Jazdy sa nedajú naplánovať kedy môžem, ale kedy povie on. Už som minula skoro celú dovolenku.

Ľutujem, že som tu nastúpila. Alebo je to všade rovnaké?

Je to normálne? Ďakujem za odpovede.

klip0
26. aug 2024

Tak toto rozhodne nieje normálne. Čo máš v zmluve ?

karolinakr
26. aug 2024

@22simonasimona22 ma nejakeho nadriadeneho, majitela, ktory tu autoškolu vlastni, niekoho vyznamneho? napiš si všetky body, stažuj sa a žiadaj vymenu inštruktora.Povedz dôrazne, že si mala len štvrtinu jazd, alebo ti daju všetky jazdy alebo žiadaj peniaze nazad
Dalej, že sa nemôžeš nič spytať, ani dohodnut, minula si naňho dovolenku a ked sa to nebude riešiť, daš veĺmi zlu recenziu
Ked ta odbiju, chod od dveri do dveri..Toto je velmi zly pristup inštruktora k žiakovi - ako k hovnu a 750eur neni zas tak málo
Tie jazdy si si zaplatila - maš narok na ne !! Žiadna štvrtina a neviem čo. pytaj nazad peniaze, ak ti ich nedajú

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

Mám len bloček... Už vtedy mi to mohlo byť divné. Hľadala som aj recenzie, ale túto autoškolu ani ujo Google nevie nájsť. Teda našiel, ale len to, kto sú majitelia. A tí 4 sú zároveň aj inštruktormi. Recenzie žiadne.

Najprv som to chcela riešiť. Ale potom si myslím, asi som len paranoidna. Veď tu chodí viac ľudí a nikoho som nepočula sa sťažovať. Tak som to nechala tak. Ale dorazilo ma to, že musím čakať, kedy sa inštruktor ozve, že môžem mať uz skúšobnú jazdu. A dovtedy musím platiť za SMS-ky, za testy, lebo vraj tie online testy čo robím vidia na polícii, či ich robím alebo nie.

Ale mne to dosť sťahuje z kreditu. 3 eurá x 2 týždenne, to je 24 eur za mesiac .Ja miniem 20 eur za volania, SMS a dáta za mesiac, keď si kúpim balíčky. Dosť mi to narúša rozpočet. A to neviem ešte, dokedy. Keď som to chcela deaktivovať, inštruktor povedal, že nemôžem, kým nebudem mať skúšku.

Myslela som, že zaplatím raz 750 eur a mám pokoj.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

Mne povedal, že už jazdy nebudem mať. Že len mám čakať na záverečnú skúšku.

Teraz neviem, čo mám robiť. Čakať? Alebo to riešiť? Ale za kým mám ísť, keď oni sú majitelia? Je na to nejaká inšpekcia? Povedal, že má kamarátov na polícii. Takže je to stratené, však?

sono2
26. aug 2024

@22simonasimona22 za mojich čias pred 5 rokmi bolo 18 jazd a dvakrát som bola na trenazeri alebo proste tak do 20 jazd ja som si dosť priplatila

sono2
26. aug 2024

Sms za čo? Ja ťa nechápem

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@sono2 Sťahuje mi za registračné SMS. Proste, musela som sa zaregistrovať na stránku, kde sa robia online testy. A tie sú nejako prepojené s aktivačnými SMS. Proste musím platiť, keď si skúšam online testy. Alebo som b.ba.

zltalienka
26. aug 2024

@22simonasimona22 názov autoškoly? Koľko jázd si mala?

mirro
26. aug 2024

@22simonasimona22 pofiderna autoškola, keď ta obrala o jazdy. Ostatné.... Iba vidina zisku za nič.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

Nechcem písať názov. Jázd v premávke 9, aj to si polovicu z toho chodil vybavovať veci a ja som čakala v aute, takže možno 7 hodín čistého času.

zltalienka
26. aug 2024

@22simonasimona22 robila som vodičák pred 2 rokmi v Košiciach. Autoškola nás každého prihlásila do nejakého systému, kde sme videli aj koľko km sme už prešli. Mali sme kartu (čip), ktorým vedeli kontrolovať kedy sme mali jazdu, začiatok, trvanie, trasu, koniec jazdy. Ak náhodou jazda netrvala z nejakého dôvodu 60 minút, tak nám "minúty" neprepadli. Samozrejme ak bola chyba na strane autoškoly, nie že žiak mešká. Nehrozilo aby mi "prepadli" jazdy.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@zltalienka Naše karty mali inštruktori. Videla som ich, ale nikdy sme ich ani v ruke nedržali.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

Dá sa požiadať o vrátenie peňazí? Lebo on povedal, že keď nás už zaregistroval na polícii, tak už peniaze nemôže vrátiť.

sono2
26. aug 2024
zltalienka
26. aug 2024

@22simonasimona22 vlastne áno, karty nosili oni. Ale cez net si vieš pozrieť kedy si mala jazdu. Či tam nie je jazda, na ktorej si nebola. Máš heslá na prístup?
Jazdy sme mohli mať keď mal inštruktor voľný termín, od 6:00 ráno jazdili. Večer neviem do koľkej, ja som si popoludní a večer nedávala jazdy, radšej ráno.

patka06
26. aug 2024

750 eur za autoškolu je pri dnešných cenách málo. Pred rokom platila dcéra 840 /len autoškola, bez kurzu PP a poplatkov za skúšky/ v najlacnejšej kvalitnej autoškole v meste a odvtedy išli ceny hore.
Online testy robila zadarmo na stránke ministerstva vnútra.
Prístup inštruktora nie je správny, je predpísaný počet jázd, resp. minút, ktoré musíš stráviť za volantom. Myslím, že je to 1080 minút, čo je 24x 45 minút. Môžu byť aj dvojhodinovky.
Cvičisko je dôležité, ak zvalíš kužel, neurobila si ...nepustia ťa ďalej.
Porozprávala by som sa s inštruktorom a žiadala jazdy, na ktoré je nárok.
Termín skúšok vedela už mesiac pred ukončením kurzu, žiadne čakanie, kedy sa ozvú.

karolinakr
26. aug 2024

čiže on ti dal polovicu jazd a z toho 50% času si vybavoval veci...mne to tiež tak robil, odparkoval pred krčmou a ja ako truba som sa neozvala, ale poslušne čakala..jedina som nespravila vodičak a musela opakovať
toto nie je autoškola, ale pračka na peniaze a šlendrianstvo najvyššieho stupňa
neseriozni, neprofesionalni, žiaden vycvik, vyuka, len plať, drž hubu a neotravuj
no mala by si do Noveho Času napisať

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@zltalienka Ja som si nemohla ani vybrať, kedy chcem jazdu, vlastne ani iní. On určoval kedy bude jazda. Alebo iba nečakane zavolal, že o hodinu mám jazdu. Keď som bola v práci som mu povedala, že nemôžem, inak som šla.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@patka06 Toto mi dosť pomohlo, ale aj odpovede iných.

patka06
26. aug 2024

@22simonasimona22 Zistila si si pred nástupom, do akej autoškoly ideš" Referencie, odporúčania,?
Je nemysliteľné, aby inštruktor určoval čas jazdy bez možnosti výberu.
Nie každý má vždy čas kvôli práci, škole a pod.
Napr. u nás by mu to neprešlo, dcéra bola v 1. ročníku SŠ a jazdy mohla mať len mimo vyučovania.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@karolinakr Presne, neotravuj, teraz nemám náladu na také otázky.

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@patka06 Žiaľ, ja b.ba nie. Až potom, či začal mať ten divný prístup. Zo začiatku bol milý, vo všetkom ochotný, ale keď vtacka lapaju, pekne mu spievajú.

kristin07
26. aug 2024

Tiež akurát robím autoškolu, za online testy sa určite nič neplatí. Na stránke mvsr máš skúšobné testy ktoré si môžeš robiť pravidelne zdarma:

https://www.minv.sk/?elektronicke-testy

Ešte fajn aplikácia autoškola za 1.99€ kde máš všetky otázky na testy a cvičíš koľko chceš.
Toto som ešte nepočula, aby si si musela platiť nejaké registračné sms a za online test. Je to dosť pofiderné a určite by som im napísala riadnu recenziu (autoškole).

22simonasimona22
autor
26. aug 2024

@kristin07 Ďakujem.

kristin07
26. aug 2024

@22simonasimona22 za málo. Akože ja by som to poslala inštruktorovi (stránku s online testami mvsr) s otázkou prečo si más platiť sms registračné za testy ? Nech ti to vysvetlí a že si volala do iných autoškôl a nikde sa neplatí.

luccija
26. aug 2024

@22simonasimona22 veď ty ešte nemáš všetky jazdy na to sa pýtaj.Tie sms s testami to neviem to je nejaká novinka.Zase nemôžete mať záverečné jazdy o pol roka.Ludia na vodičák čakajú aj kvôli práci ...v zmluve by si mala mať trvanie kurzu.ak máš otca, priateľa, mamu choď tam s niekým, alebo sa ho sama spýtaj koľko si mala jázd a kedy spravíš ostatné.Kurz sa nemá prečo predlžovať, tak dlho určite to nebudú mesiace.Ty trvajú na jazdách a kedy bude záverečná jazda.

sashka22
26. aug 2024

@22simonasimona22 robila som skúšky v marci, môj vodičák sa ťahal vyše roka!!!a nie z mojej strany, tiež som už bola zúfalá, musela som opakovane po roku ísť vybaviť dr lebo to platilo len 12 mesiacov....ale nikto ma nenútil platiť za testy, ktoré sú už spomenuté v predchádzajúcom komentári a nakoniec keď aj po vyše roku sme dotiahli všetky jazdy tak ako mali byť. Určite si otvor usta alebo nech to poriesia rodičia a nezabudni potom aby aspoň Tvoja recenzia sa dala dohľadať na tú divnu autoškolu