Je toto múčiar?

23. aug 2022

Ahojte, prosím vás je tento čierny chrobáčik múčiar? Je maličký, tak cca pol centimetra. Začalo to dva dni dozadu, keď som našla dvoch na parapete v kuchyni. Včera už ich bolo niekoľko, na parapete aj na kuchynskej linke a dnes tak 20, na parapete, na linke, na stene. Vyliezaju večer a vedia aj lietať. Ak máte nejaké tipy, ako sa toho zbaviť čo najrýchlejšie, veľmi ich uvítam 👐

janetinka27
23. aug 2022

och, mne sa toto stalo v sobotu vecer. celu sobotu som upratovala, umyvala som aj sietky z okien. neviem, ci som ich zle zalozila naspat abo co sa stalo, ale vecer som este piekla a zrazu ma vzadu na krku posteklil tento chrobak. pozriem a na linke dalsi dvaja. na stene aspon patnast a dalsie pribudali. po zemi ich bolo vela,ale zem je tmava a bolo ich zle vidno. presla som vedla do obyvacky a tam ich boli desiatky rozlezene po stenach. s muzom sme ich zacali likvidovat, boli nalietane aj v lampe, museli sme ju rozobrat. v nedelu mali prist svokrovci a ako naschval invazia chrobakov. v nedelu rano sme este poslednych viditelnych povysavali a cez den sa este asi 3 nasli a tym to skoncilo. zeby boli v muke? torta nechrumkala 😂😂😂

autor
23. aug 2022

@janetinka27 a ako ste ich likvidovali? Len "ručne stručne"? 🙈

janetinka27
23. aug 2022

ano, ja som ich pucila handrickou, leb9 neznasam dotyk hmyzu. ale treba silno,lebo su pevne.nepustali stavu,takze nezostala spinava stena. len boli casto vysoko, musela som stat ma stolicke abo rebriku, bolo uz asi 11 hodin vecer, takze riadne hrmoty 😂
zbytok sme rano povysavali.

janetinka27
23. aug 2022

ked som kukla na nete muciara, tak podla mna je to nieco ine. podla tvojho obrazku som mala doma to co ty 😀

autor
23. aug 2022

@janetinka27 mne sa tiež úplne nezdá, že to je ten muciar, preto sa tu aj pýtam a popravde aj dúfam, že nie, len nechápem, kde sa to tu berie, všade čisto a na oknách sieťky 🤦🏻‍♀️ ja ich pucim papierovou servítkou, ja tak všeobecne neznášam už len pohľad na hmyz nie ešte dotyk 😂 ale si ma trochu upokojila, dúfam, že ich teda popučím a zachvilu sú preč

macikovaiveta
24. aug 2022

Pozrite do kvetináče ak máte na parapete, môže to byt z hliny v kvetináči .

janetinka27
24. aug 2022

no ano, mne prave vtedy vecer chvilu pred tou invaziou doniesla sestra dva kvety v kvetinaci a oba boli este nove, zabalene. ja som ich rozbalila.
aj muza napadlo, ci to nie je z tych kvetov, ale sme popozerali tie kvety a nikde okolo nich a ani na kvetinaci nebol ziadny chrobak