Je toto mŕtva ploštica?

veronikam96
6. nov 2020

Dobrý deň, viete mi poradiť je toto ploštica ? Neviem to rozpoznať je to už mŕtve. Žiaľ neviem to z blízka odfotiť.

luckabaj
6. nov 2020

@veronikam96 žiaľ vyzerá to na plosticu. Kde si ju našla? V posteli?

veronikam96
autor
6. nov 2020

@luckabaj nie, liezla po mne bola taká priehľadná a vnútro mala čierne ale netuším odkiaľ sa mohla vziať.

luckabaj
6. nov 2020

@veronikam96 a liezla po tebe v noci? Keď bolo zhasnute svetlo? Je to presný opis plostice je toho ťažko sa zbaviť. Kľudne ju mohol doviezť hocikdo (manžel zo skrinky v práci, nejaká návšteva, pripadne cez stupačky od suseda....). Moj brat sa sťahoval do iného bytu, postel sa mu tam nevosla a keďže bola úplne nová, tak sme ju od neho kúpili. No a po pár dňoch som začala byť dostipana tak som hľadala príčinu. Až raz v noci som sa zobudila zapla svetlo a nasla som ju na vankúši, odchytila do fľaše a na nete podľa obrázku usúdila že plostice. Potom začal boj nevedela som odkiaľ idú, každý deň prehladavala nevedela som spat, každé ráno som po zobudeni do vreca hodila všetko v com sme spali, hodila aj s vrecom do práčky prala na 90tke vysavala každé ráno na obed večer všetko zo skríň som tiež prala v ničom sme nevychadzali zo spálne bez opratia. Nakoniec sme plostice nasli schované pod látkou ale teda bolo ju treba poriadne odhrnut bolo to akoby tam kde sa sila ku sebe ta látka. A tam ich bolo cele štádium od lariev cez maličké až po dospelé jedince. V ten deň letela posteľ von oknom na dvore sme ju poliali benzínom a zapálili. Ešte mesiace potom som dookola prala vysavala kontrolovala. Vysvitlo že v bytovke kde bývali boli riadne premnozene, bratova ešte vtedy priateľka bola dostipana a nikomu nič nepovedala. 🙄 Takže ak si tam mala jednu určite ich tam bude viac a nemusíš byť ani dostipana. Manžel ten tiež nebol