Je to voš?

5. sep 2024
simsalabim
5. sep 2024

Zla foto, ale podla mna ano.

fido69
5. sep 2024

Tvar odpovedá. 😉

jana_eyre_2
5. sep 2024

Áno, vyzerá to tak..

autor
5. sep 2024

Áno viem, horšia foto, ale nevedela som to aj zaostriť, aj fotiť keďže mi to chodilo po ruke.
@simsalabim

autor
5. sep 2024

No výborne, tak idem zajtra do lekárne kúpiť šampón. Stačí iba šampón, či ešte niečo treba kúpiť?

jana_eyre_2
5. sep 2024

Za mňa - kup šampón, ale hlavne špeciálny "vsivacek", lebo ten vycesava aj hnidy (ma také drážky, dansq to vygooglit).. tie čo sú k šampónu nič nepomôžu.. veľa vycesavaj, o týždeň najneskôr zopakuj šampón a ďalej vycesavaj.. prezehli vlasy ak sú dlhé.. pri krátkych to stačí párkrát, pri kuceravych dlhých je to des.. potom cajovnikovy olej dávať k normálnemu šampónu pri každom umytí, všetko vyprať na 60tku...

simsalabim
5. sep 2024

Hlavne treba osetrenie zopakovat 4x po tyzdni. Teda spolu 4 tyzdne. Lebo pripravky zabiju iba vos, aj to nie vzdy vsetky, hnidy nie. 7 dni hnida, 7 nymfa, 7 vos. Ja by som pouzila Hedrin alebo daco ine, co vsi udusi, lebo na chemiu su uz casto odolne.

vestecmagia
5. sep 2024

Vyzera to aj na Chrobáka múčneho

zuzka0605
5. sep 2024

bohuzial vyzera ze ano.zacala skola.vsi su des. myslela som ze to nepatri do dnesnej doby, zial min rok som sa s nimi zoznamila.mali sme asi 4 sampony aj ten hreben.nic ine som nerobila len umyvala a cesala.

autor
5. sep 2024

@zuzka0605 mam dcéru ktorá ešte nechodí ani do škôlky, avšak ja som sa nedávno vrátila z nemocnice.

lavender94
5. sep 2024

Treba šampón, nechať ho tam pôsobiť a ešte zopakovať po týždni. A vysedávať. Toto mne zabralo najviac. Niektoré tie hnidy idú po šampóne ľahko, ale niektoré som musela vyslovene nechtom dať dole. Trvalo to cca 8 hodin, kym mi manžel prečesal všetky pramene. Ale ja mám husté vlasy extrémne. Ešte je super podľa mňa prejsť vlasy dôkladne žehličkou, kľudne aj dcére, nič tým nepokazíš. A samozrejme vyprať a vyžehliť všetko posteľné prádlo, uteráky.
Ja mám na tieto marhy takú smolu, že by som mohla napísať recenziu na všetky dostupné šampóny a spôsoby 😂 ale doteraz som neprišla na to, či je možné tomu nejak zabrániť.

autor
5. sep 2024

@lavender94 no ja mam tiež extrémne husté vlasy. Dcérka našťastie nie. A to som chcela, že zajtra sa pôjdem dať ku svagrinej ostrihať. No môžem zabudnúť

kiki68
5. sep 2024

Tam na to svihnut olaplex u kadernika a vsi su kaputt, mne prve co poradili kolegyne v skolke bolo “ zacni si farbit vlasy “, fakt, ze vsi som nemala teda. Asi by to cervenu farbu neprezilo

autor
5. sep 2024

@kiki68 co konkrétne z olaplex?

autor
6. sep 2024

Mohli sme sa k tomu dostať iba tak, že to niekto mal a prenieslo sa to k nám? Alebo je aj iná možnosť?

kiki68
6. sep 2024

Zosvetlit vlasy olaplexom

kiki68
6. sep 2024

No mozes sa k tomu dostat lahko, staci mhd, pripadne nieco, kde je viac ludi pokope

autor
6. sep 2024

@kiki68 som rada, že som sa konečne zbavila blond vlasov a mam svoje tmavé. Takže zosvetlovať určite nebudem a dcére tiež nie. Budem sa teda musieť spoliehať na šampóny a vycesavanie, prípadne som dostala radu, že ocot by mohol pomôcť

autor
6. sep 2024

@kiki68 čiže nemohlo sa to objaviť len tak, museli sme to dostať od niekoho kto ich má

kiki68
6. sep 2024

Mozes dostat v MHD, na koncerte, Wellness, nemocnica, skola, cokolvek kde si viac s ludmi a prides nejak do kontaktu na menej ako Meter a Pol

denlow
6. sep 2024

Olej a alpa
Bežný stolný olej zmiešate s alpou v pomere 3:1, čiže viac oleja ako alpy. Vlasy dôkladne premastíte, zakryjete igelitovým vreckom a necháte hodinu pôsobiť. Potom hlavu opláchnete bežným šampónom.
Alebo silný olej Paranit.

autor
6. sep 2024

V lekárni som bola zatiaľ kúpiť tento šampón a pravidelne vycesavame vlasy. Snažím sa aj hnidy dávať dole, no sebe to neviem dať dole, keďže si tam nevidím, preto hľadám niečo čo hlavne mne na toto pomôže

autor
6. sep 2024

Nejde mi pridať fotka. Je to paranit extra silný

denlow
6. sep 2024

Paranit extra silný sprej

fairyy
6. sep 2024

ak ti nema kto vycesat a poriadne prezriet hlavu naozaj ti nic ine neostane len zosvetlit vlasy... ja napriklad mam tak huste, ze vzdy ked dcera doniesla vsi, tak som farbila hlavu ani som nepremyslala nad vsivacikom pretoze aj tie kovove som zlomila vo vlasoch to nemalo zmysel...

autor
6. sep 2024

@denlow sprej môžem kombinovať aj so šampónom?

autor
6. sep 2024

@fairyy a myslíš, že by som mohla ze zosvetlit a hneď na tmavo zafarbit? Teraz som sa zbavila bielej kvôli tomu, že už som mala strašne zničené vlasy

fairyy
6. sep 2024

uf to netusim co vsetko zvladnu tvoje vlasy, moje by som sa nebala kludne hned aj zafarbit na tmavo

autor
6. sep 2024

@fairyy skúsim sa teda dohodnúť so svagrinou, je kaderníčka