Je to švábik alebo šváb?

7. sep 2024

Prosim je toto svab, ktory je nebezpecny alebo neskodny svab?

vanilkovazmrzka
7. sep 2024

Svabik

Hrozne vela ich teraz je
Mimo tohto leta som sa s tymto chrobakom nikdy nestretla, neviem co sa teraz premnozili ci co

autor
8. sep 2024

@vanilkovazmrzka vdaka za odpoved, lebo som uz normalne infarkt dostala z toho 🫢

vanilkovazmrzka
8. sep 2024

Ja tiez nedavno… ale bolo mi povedane ze mam byt kludna tak dufam 😅

cina1
8. sep 2024

u nas ich pozorujem v čase na sklonku leta take 3-4 roky

dobryden
8. sep 2024

Svabik,svaba cez deň neuvidíš sú citlivé na svetlo.

autor
8. sep 2024

Dakujem Vam vsetkym, my sme sa prestahovali do domu pred rokom a som prekvapena kolko havede tu mame stale 🫢🫢🫢 same pavuky, von poletuju bzdochy ci co to je.... minuly rok milion lienok, teraz milion slimakov po zahrade
..🫢🫢🫢 a vcera toto

petracandle
8. sep 2024

Švábik vyzerá prakticky totožne ako rus domový. Rozdiel je viacmenej ten, že švábik má krídla akoby priesvitné (môj laický názor). Hento bude pravdepodobne švábik

cina1
8. sep 2024

bzochy su totalne premnozene, hnede aj zelene, asi tak 3. rokom. pavuky, to je kapitola sama o sebe, my mame takych mini pidi, co ti dokazu naspriadat pavucin....a potom po nich na podlahe biele bodky...

autor
9. sep 2024

@cina1 no presne, my sme boli na dovolenke 2 tyzdne a ked sme prisli tak sme mali take mini pavuky ako hovoris. Skoro ma porazilo.

lechtivka
9. sep 2024

Baby prosim vas je aj toto ten svabik? 😂

dobryden
9. sep 2024

@lechtivka svabik,svaba nechytis cez den.

zuzanaelj
10. sep 2024

@dobryden aj ja som našla už zopár takýchto doma nie je to Rus domovy

dobryden
10. sep 2024

@zuzanaelj my to tiez mame,nasla som to ale aj na zahrade,ma to aj rozne velkosti a zvlieka sa to.Ja som kvoli tomu volala s deratizaterom ,je to premnožené s hlavne Rusa a ani dvaja cez den nie je sanca vidiet.Lebo su sverloplachi.Plus vidim to aj na zahrade.Rus je cisto domovy hmyz,nevyskytuje sa v prirode.

zuzanaelj
10. sep 2024

@dobryden no len ma to tak strašne vystrašilo len sa bojím ze včera som odsunula gauč a jeden vyliezol