Je to podvod ohľadom balíku?

lia2022
26. jan 2024

Ženy prosím vás, prišlo vám už niečo podobné?
Bojím sa kliknúť na ten odkaz, žiadny balík ani žiadnu zásielku momentálne nečakám..ani neviem čo to môže byť za tel.č.
Už mi raz podobná sms prišla, neriešila som. Je to nejaký podvod? Vírus? Či?
Ďakujem 🙏.

bela30
26. jan 2024

Jasne, ze podvod

tato_
26. jan 2024

Ignoruj to, alebo rovno vymaz

januska12323
26. jan 2024

1. Pošta nemá zahraničné číslo.
2. Nič neočakávaš.
3. Čo ešte potrebuješ?

lia2022
autor
26. jan 2024

@januska12323 no zaujima ma že čo by sa stalo keď by som klikla na ten odkaz..píšu tam že nesprávna adresa a PSČ..s tym by asi vela nezískali .. mne sa to hneď zdalo čudné tak som neotvárala ..

janai1
26. jan 2024

Nič necakas a uvažuješ nad tým? Prečo ?!

Okamžite sa o to postarajte. Máš pocit, že kuriéri by ti mali rozkazovať v smskach?

Myslíš si, že v Indonézii vedia po slovensky?

No, štipku rozumu zapojiť by ti trebalo

lia2022
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindus_esterka
26. jan 2024

Vcera mi prišla presne tato. A pravidelne chodia rozne podobne

liz_lemon
26. jan 2024

@lia2022 ved si klikni, a uvidis

feb13
26. jan 2024

Ano podvod, aj moja znama dostala taketo aj viackrat.

egonsk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyelia
26. jan 2024

,,Okamžite sa o to postarajte,, 😄 Nejaký blbý gúgl translátor použili 😁 Jasné, že je to podvod, po celom FB je o tom info, a to už dlho...nič neklikať, vymazať, ignorovať

lia2022
autor
27. jan 2024

@egonsk Ja som sa normálne, slušne opýtala, tak nechápem prečo ma hneď urážaš. Ženy nehnevajte sa ale sa nad sebou podaktoré trošku zamyslite 🙄 ..

pochod
27. jan 2024

@lia2022 môžeš si tým kliknutim stiahnut do zariadenia virus ktorý ti ukradne údaje ked sa potom prihlásiš do internet bankingu napr.. Také linky sa nikdy netukaju zablokuj a hotovo

lia2022
autor
27. jan 2024

@pochod Ďakujem za normálnu odpoveď..presne to som si aj myslela že sa môže stať len som sa v tom potrebovala utvrdiť či si myslím správne 😉. Ďakujem.

lia2022
autor
27. jan 2024

@janai1 neviem prečo máš pocit že som nezapojila štipku rozumu..keď by som bola taká blbá ako si myslíš, tak odkaz otvorím, vyplním čo sa dá a hotovo. Jasné že mi tá sms neprišla normálna. Štýl akým je písaná " okamžite sa o to postarajte " , tel.číslo a taktiež aj že nič nečakám. Prečo nad tým uvažujem?
Neviem ani sama..zaujímalo ma len, že či to je nejaký vírus ktorý by sa mi po otvorení odkazu dostal do mobilu a tým pádom aj oni k nejakým mojim údajom, poprípade k akým keďže mam aj číslo karty uložené v mobile. Nikde som však nič neotvarala..len ma to zaujímalo..nerozumiem sa do takýchto veci ale za to si nemyslím že som sprostá.. sú ľudia čo vedia o takýchto veciach viac, tak som myslela že sa skúsim opýtať ale ako vidím tak poniektore nevedia normálne reagovať. Hneď by človeka len uražali 😒. Škoda aj zakladať diskusiu..chvála Bohu to často nerobím a asi aj pri tom ostanem.
Ďakujem za normalne odpovede. Prajem ešte pekný večer.

emiw
27. jan 2024

@lia2022 ooooch a kooooolkokraat mi dosla takato sprava. Isteze je to podvod. Ja som na nic neklikala, ale automaticky blokla cislo. Kazde, ktore posiela takyto typ spravy.

janai1
28. jan 2024

@lia2022 ale prosím ťa, tieto témy sú tu každý deň furt dookola. Keby si bola taka zvedavá tak si to nájdeš. Ale tebe sa nechce, vycapis tu sms, že nevieš čo to je za číslo, pritom Google 2 sekundy a vedela by si. Dojde ti sms o balíku a ešte sa čuduješ, že však nič nečakáš... Keď chceš niečo vedieť tak si treba prečítať a nie po 3 rokoch čo tieto sms sa všade riešia to tu vycapit a čakať čo ti kto pod nos napíše. Takže áno, toto je úplná zbytočná diskusia a bolo ti ju škoda zakladať ale to by si nemohla byť lenivá a zapojiť toho trosku rozumu na vyhľadania informácie, keď sa už k tebe za tie roky nedostala.

lia2022
autor
28. jan 2024

@janai1 máš pravdu, nehladala som žiadne informácie o tom . Ospravedlňujem sa za zbytočné založenie diskusie ale keď ta to obťažuje, tak si nemusela odpísať.

pochod
28. jan 2024

@lia2022 rado sa stalo a neospravedlňuj sa tu ľuďom za nic. Normálne si sa spýtala nic cudne ani zle neurobila 😃

zuzanka1390
29. jan 2024

@lia2022 mne presne ta ista sms prisla cca pred tyzdnom. Je to podvod. Urcite neklikat na odkaz a zablokovat cislo🤷🏼‍♀️