Je to ploštica?

veronika01992
29. máj 2022

Dobrý večer mám otázočku viete mi povedať či je to plostica prosím vás lebo našla som to na stene dala s si to na servítku keď som kukala fotky vyzero to ako plostica úzke tenké ale keď som to zabila žiadna krv nič iba ako taký prach to ostalo

viestta
29. máj 2022

To je nejaká bzdocha

veronika01992
autor
29. máj 2022

@viestta bzdocha??

veronika01992
autor
29. máj 2022

@viestta bzdocha nie to ani nesmrdelo nič len keď som to zabila neostalo nič ani krv ani nič len prach alebo ako by som to nazvala

radkasswe
29. máj 2022

@veronika01992 je to plostica .... mozno lastovicky doniesli

veronika01992
autor
29. máj 2022

@radkasswe myslíte ale keby je to tak by ostala aj krv z nej či?

blondinka95
29. máj 2022

@veronika01992 je to ploštica.
Veď možno nestihla nikoho postipat aby mala krv

radkasswe
29. máj 2022

@veronika01992 ak by pila to je hnusna vec a rozmnozuje sa rychlo tak mozno su napite ine ... mozu ich byt stovky .... v noci zasviette a pozrite pod madrac do spar ak podobnu najdete tak jedine deratizator a vyhodit postel vsetko poprat ... v cr sme to zazili a od vtedy mam z toho fobiu

veronika01992
autor
29. máj 2022

@radkasswe my sme to tiež mali keď som bola malá a tiež mam fóbiu z toho práve že kukám aj posteľ zem všade a nič len to jedno hnusne čudo na stene čo bolo a mám veru strach ak je to plostica

joesvk
29. máj 2022

Určite ploštica ešte nedospelá.

veronika01992
autor
29. máj 2022

@joesvk bývame v staršom dome kde sú ešte staré okná....a na dome boli aj 2 hniezda ktoré som zhodila...je to možné že z toho sú teraz som otvárala okná kukala a boli tam aj také priesvitné ale už mŕtve ...jebne ma

andrejka1974
29. máj 2022

Je to ploštice všetko vyprať a určite zavolať firmu ktorá vám to všetko vystrieka čím skôr tím lepšie môžu sa nachádzať v hocijakom dreve,za obrazom v posteli my sme mali v detskej postieľke zbavili sme sa až tak že postieľka vyhodená a postrek od firmy

joesvk
29. máj 2022

@veronika01992 To už je jedno ako sa k vám dostali, treba konať rýchlo,aby sa čo najmenej stihli namnožiť.

2lenka1991
30. máj 2022

@veronika01992 vidím že nie som sama, ja som minulý týždeň všetko prekontrolovala nikde som nič nenašla ani ich hovienka a tiež sme zhodili lastovičie hniezdo, idú z vonku z toho hniezda ako boli lastovičky, a ak máte otvorené okno vojnu hneď do izby, ja ich nájdem na okne alebo na stene a už ma ide z nich šľak trafiť aj listy na plavajucej sme odkrútili a nic

luciade
13. sep 2022

Ak su od lastovicky, tak su velmi malinke (vyrazne mensie ako plostice postelne) a nenamoznia sa, lebo dlho na ludskej krvi nepreziju, iba kratkodobo a nedokazu sa potom rozmnozovat. Viem to od odbronika, vysvetlil mi rozdiel medzi plosticami. Podobne aj holubie plostice, dokazu parazitovat n cloveku len docasne.