Je to ploštica?

ttob
27. júl 2024

Zdravim, toto som objavil v byte, mame doma viaceri stipnutia ako od plostice, tak kto s tym mal skusenosti, vedel by mi poradit, co je toto zvieratko na foto zac, moze to byt plostica? Vdaka.

bupko2
27. júl 2024

@ttob a keď to rozpucite je to krvavé?

seahorse27
27. júl 2024

Toto nevyzera na plosticu. Ak to ma tvrde kridla - krovky, tak je to nejaky chrobak

ttob
autor
27. júl 2024

Nepucil som zatial, a ma to taky tvrdy chrbat, akoby pancier. Trochu ste ma ukludnili.

fido69
27. júl 2024

@ttob To nie je ploštica na 100%. 😉

ttob
autor
27. júl 2024

Vdaka za odpovede, budem patrat dalej po zdroji stipancov, dost svrbia a celkovo vyzerali podla foto ako od plostic. Ale ziadne znamky po plosticiach, ziadny trus, flaky na matraci, ziadnu som nenasiel, okrem tohto chrobaka. Dik.

evansova
27. júl 2024

Plošticu tak lahko neuvidis, skryva sa. Dobre prezri ram postele, hlavne tam, kde so dosky spojene. To je ich casty ukryt. A ak su stipance na miestach, kde je koza makka, napr. v podpazusi, tak chod rovno kupit prípravok na ich hubenie, napr. SOMI. Je to prasok, lahko sa aplikuje a zabera (je na baze pyretroidov). Dostanes ho napr. v predajniach zahradkarskych potrieb.

biibiana
27. júl 2024

@ttob Moja dcéra mala tiež také,,stipance" Úplne to vyzeralo ako stipance, za sebou aj 5 po nohe.. na trupe a pod. Celú izbu som prehľadávala, až lišty okolo podlahy sme odlepovali... Úplne ako štipance a svrbeli. Nakoniec to bola alergia na práci prášok. Akonáhle sme prešli na hypoalergennu kozmetiku tak po vyrážkach ani stopy.

petulka2021
28. júl 2024

To je kožojed , väčšinou to je v kobercoch, my sme to mali pod gaučom , cely išiel na smetisko 🤣 pre moj vnútorný pokoj

mamaiva1974
28. júl 2024

@ttob toto plostica nie je urcite.

klaudi2000
28. júl 2024

@ttob Nie toto není určite ploštica. Ploštice majú inú farbu. Takú viac krvavú

klaudi2000
28. júl 2024

@ttob Ploštice vychádzajú hlavne v noci skúste v noci pozrieť. A do záhybov postele alebo gauča kde spíte všetci. Mam s tým skúsenosti tak preto vám viem poradiť

ttob
autor
29. júl 2024

Dakujem za rady, zatiaľ som nič neobjavil, čo by spôsobovalo tie štípance, aj ked som v noci hľadal baterkou, Žiadne náznaky, žiadny pohyb, len štípance ráno.. No budeme nejako hľadať a bojovať ďalej, okrem toho kožojeda som nič nenašiel. Aj ten bol len ten jeden odfotený, iných som nevidel..

biibiana
29. júl 2024

@ttob skus zmeniť pracie prostriedky . Naozaj som tomu neverila ani ja, ale skúsili sme a vyšlo to 👌

kapordodo
29. júl 2024

Neviem ci sa môžem pridať ale neviete čo je toto ? Nasla som to pod posteľou a už niekoľko dní ma niečo štípe . Spíme s manželom v jednej posteli ,aj deti spali a nikto nič iba ja ....skúste prosím poradiť
Vopred ďakujem

petulka2021
29. júl 2024

@kapordodo takéto štípance sú ako keby od plostice, tie chrobáky neviem čo sú, ale vyzerajú otrasne.. 🫣🫣🫣🫣🫣🫣🫣

kapordodo
30. júl 2024

Takéto mam teraz ...prosím poraďte