Je to normálne jednanie?

20. okt 2023

ahojte chcem sa len poradit ohladom jedneho eshopu ci je takyto postup v poriadku alebo len ja panikarim.
Kupili sme si tovar cez v eshop v hodnote takmer 400 eur-ked nam dorazil domov zistili sme ze sme si objednali nespravne rozmery..zaplatili sme vopred prevodom na ucet-- o dva dni sme tovar v zmysle reklam. podmienok odoslali naspat cez kuriersku firmu riadne zabaleny aj so stitkami na vratenie ktore nam od firmy prisli ..to bolo v pondelok, v pondelok som zaroven pisala aj emailom ziadost o odstupenie od zmluvy na tovar..do dnesneho dna sa mi vsak z tej firmy neozvali..ked som tam v utorok volala ci prisiel tovar v poriadku a ze som pisala aj ziadost o odstupenie tak chlapik co mi zdvihol telefon ma vysmial ze ešte nic neprislo a ze oni sa tym zacnu zaoberat az ked tovar pride skontroluju to a az potom odpisu..kuriersej firme som volala ze tovar dorucili v utorok poobede..dnes je vpiatok..je toto ok podla vas?

lucka_ke
20. okt 2023

eshop má na vrátenie peňazí 14 dní od doručenia tvojej žiadosti o odstúpenie, dovtedy musíš počkať (a ešte to nesmie byť tovar robený na objednávku, vtedy nárok na odstúpenie nemáš)

autor
20. okt 2023

@lucka_ke nieje to tovar na objednavku..ale to nemozu ani odpisat ze ano evidujeme vasu ziadost a pod?...

soldi
20. okt 2023

ak je to velka firma, tak ono to chvilu trva, kym to zaeviduju v sklade, potom skontroluju, a potom preposlu na financne oddelenie. clovek za telefonom nema ako mat prehlad o tom, ake baliky im prisli na vratenie

lucka_ke
20. okt 2023

súhlasím, veľký sklad má desiatky vratiek denne, nezvykne sa odpisovať, že potvrdzujeme prijatie... proste to skontrolujú, zaevidujú a vrátia ti peniaze

majulino
20. okt 2023

Veď napíš o aký eshop ide

autor
20. okt 2023

@lucka_ke dobre ukludnili ste ma..lebo stalo sa nam raz ze sme mali s tym problem ..co sa tyka vratenia penazi..islo o ovela mensi tovar do 30 eur..ale vratili nam peniaze az o tri mesiace..pritom lehota bola tiez do 14 dni..

januska12323
20. okt 2023

Ak je to seriózny eshop tak peniaze vrátia. Napíš ako sa volá.

juliacenc
20. okt 2023

Dufam ze ti to klapne lebo ja mam posledne roky len zle skusenosti s akymkolvek nakupom- vratenim - reklamaciou. Daj vediet som zvedava