Je to kresťanstvo?

15. sep 2023

Vychovaná som bola ako katolík, ale len tak aby bolo. Do kostola som chodila len pred prvým prijímaním, nikdy som sa nemodlila. Celé mi to prišlo ako neskutočná fraška, nechápala som zmyslu viery, neverila som v Boha. Teraz však cítim, že asi začínam postupne nachádzať cestu ku kresťanstvu. Rada by som sa v tom nejak rozvíjála, vzdelala, ale napriek tomu, že asi som na to dozrela, niektoré kresťanské názory mi prídu scestné. Celkovo asi nezdieľam také tie klasické kresťanské hodnoty. Snažím sa žiť ako dobrý a tolerantný človek, čo rád ľuďom pomôže a nepácha zlo. Čo je podľa mňa viac hociktorá babička s ružencom v ruke. Ale je to vôbec kresťanstvo? Môžem si povedat, že som kresťan, keď žijem ako dobrý človek a verím v Boha aj napriek tomu, že nie všetko dodržujem tak ako by sa malo?

aaaa1111
15. sep 2023

mozes si povedat, coby nie. dnes sa za krestana povazuje kadekto

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkovazmrzka
15. sep 2023

Podla mna je to v prvom rade moralka a slusnost.

maranta_leuconeura
15. sep 2023

Vacsina ludi ziju ako dobri a slusni ludia, to znich krestanov nerobi 🤷

lujza123
15. sep 2023

A musíš sa nutne definovať ako kresťanka?
Ja osobne verím vo vyššiu moc (Boh, vesmír, atd). Som dieťa z ateistickej rodiny, ako malá som potrebovala túto vieru nejako uchopiť tak som chodila do kostola, spravila si krst,1 sv.prijimanie, birmovku … Potom ale nastúpilo kritické myslenie a došlo mi že kresťanstvo je len jedna z mnohých ciest. Cirkev môže byt pre niekoho užitočná, no ja osobe považujem cirkvy za manipulatívne organizácie bažiace po moci a peniazoch, zneužívajúce prirodzenú vieru ľudí na ich ovládanie.
A to je jedno či sa bavíme o kresťanoch, moslimoch, hinduistoch…, Vo vela svetových konfliktoch majú tieto nabozenstva prsty.

Takže za mňa na vieru náboženstvo nutne nepotrebuješ.

Ináč z RKC som pred pár rokmi oficiálne vystúpila a môj názor na nich verejne radšej písať nejdem, lebo nechcem zbytočne urážať ľudí ktorý im veria.

anna777115
15. sep 2023

Kresťan, by mal žiť, podľa evanjelia.Dobry človek, je veľmi široký pojem.Žit život, podľa Ježišovho učenia, neznamená len byť "dobrý"....

tanyag
15. sep 2023

Poznám jedného muža, ktorý sa oháňa kresťanstvom..že aký je on kresťan...má 4 deti so 4 rôznymi ženami, nebol nikdy ženatý, kde chodí, tam deti robí...ale podľa neho je slušný kresťan...tak ja ti neviem 🤔

anna777115
15. sep 2023

@tanyag To, že sa on, oháňa aký je kresťan, ešte neznamená, že žije život kresťana.Každy, kto prijal sviatosť krstu, je kresťanom, otázne je, či si vie svoju vieru a presvedčenie obhájiť a podľa nej, aj žije....

tanyag
15. sep 2023

@anna777115 Veď áno, ja to beriem, len napr. núti deti chodiť do kostola, na spoveď, ak sa mu niečo povie, povie, že JA AKO KRESŤAN...bla bla bla 😉 dáva prednášky ako žiť ako kresťan...ale do vlastného taniera sa nepozrie 😉 sú aj takí ľudia...

anna777115
15. sep 2023

@tanyag Takých ľudí, je veľmi veľa a netýka sa to len viery. Sú, to pokrytci.

ivangeline
15. sep 2023

Krestan je ten kt veri v Krista a hl v jeho zmŕtvychvstanie...krestan je aj ten,kt bol pokrsteny a dalej nic...aspon za mna..vsak si najdi definiciu..potom je to aj ten,kt praktizuje vieru...aj ten,kt pada ale zas hlada v krestanstve utechu..krestan je hriesnik a vie to 🙂

bloger
15. sep 2023

Kresťan je hlavne ten kto je pokrstený. Teda už patrí do nejakého spoločenstva. A stáva sa krstom aj Božím dieťaťom. A už potom je na ňom ako s tým naloží. A teda či sa bude snažiť o dobro.