Je ťažké naučiť sa snowboardovat?

19. nov 2023

Velmi by som sa chcela vedieť snowboardovat ale popravde som veľké drevo, nevenujem sa žiadnemu športu a nestala som nikdy ani na lyžiach. Viem že niektorí sa na lyže postavili prvýkrát aj ako 40 rocni tak nikdy asi nie je neskoro ale veľa ľudí povedalo, že najskôr je potrebné sa naučiť lyžovať až potom snowboard, je to tak?

A moja ďalšia otázka pre tie ktoré sa vedia, mám šancu naučiť sa to aj keď sa bojim rýchlosti? Aby som bola konkrétnejšia, nelakaju ma nejaké spúšťania sa z kopcov skôr take rovinky- videla som kopec videí napr na instagrame ako sa pomaličky snowboarduju takmer po rovinke na nejakom peknom mieste a vyzeralo to že idu vcelku pomaly. Ja sa bojim že sa to nenaucim skrz to lebo viem že sa nezbavim pocitu strachu keby sa nejak rozbehnem ako napr na korčule keď sa človek postaví a idu dá sa povedať samé. Nemám rada ten pocit a neviem čo čakať od tohto ( či lyže alebo board) či je to take že sa na to postavím a už idem aj keď nechcem alebo skôr budem musieť ja vynaložiť nejaké úsilie aby som sa pohla a ako budem chcieť tak pôjdem 😃snáď pochopíte ako to myslím 😊

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2023

Najlepsie to zistis, ked si pozicias snowboard a zaplatis instruktora. Ja napr. na to odvahu nemam, hoci mojim dceram to ide vyborne. Za mna je to moznost zlomit si obe nohy naraz, pritom lyzovanie mam velmi rada a uz sa tesim na sneh.

autor
19. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl jasne to viem ale zaujíma ma skúsenosť ak niekto tiež začínal v dospelosti že čo na to povie 😊 ale začala by som teda možno aj lyžami, bolo to dosť náročné?

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2023

Pozri, kazdy je iny, niekomu to ide hned a niekto sa natrapi. Treba si toho instruktora zaplatit. Isto sa to lahsie uci detom. Nebola si ani na ZS/SS na lyziarskom?

lneviemmeno
19. nov 2023

ja som sa to naucila pred rokom, mala som 20r. lyzovat neviem, ucila som sa hned snowboard ale samozrejme s instruktorom, bez neho sa to nenaucis.. a on ta urcite zoberie aj na nejaky mini zaciatocnicky svah.. za mna je to dost narocne, treba pri tom "nemysliet", lebo to vyzaduje riadne vela odvahy sa spustit, davat vahu na jednu stranu a otacat sa, mne robilo tiez problem to, ze sa spustit zo svahu a vidiet tu vysku 😀 ale nejak som sa naucila vypnut rozum. a trvalo mi to riadne dlho.. ale naucit sa to da aj v dospelosti ano

ghostsgirl
19. nov 2023

Urcite sa naucis, ked ta to bude bavit a budes chciet. Ja som sa naucila snowboardovat sama bez instruktora, ale teda lyzovat som vedela perfektne este pred snowboardom. Nemyslim si, ze by bolo potrebne vediet najprv lyzovat, ide o uplne iny pohyb. Co sa tyka rychlosti, ak sa ti zda, ze korcule su rychle a idu same, tak potom aj snowboardu budes mat ten pocit. Oproti tomu su korcule nic podla mna :D

nwnw
20. nov 2023

Ked budes citat tu rady, akurat Ta odradia. Dobre ti poradili instruktor a pozicanie. Na to aby si sa posmykala sa urcite naucis, no nie za den.

lelelienka
20. nov 2023

Urcite nezacinaj najprv s lyzami, to su podla mna celkom ine navyky a navyse, snowboard je ovela jednoduchsi, to potvrdili vsetci znami co to vedia (ja neviem, lyzujem sa). Videla som ako sa to jedna naucila za 2 dni - teda do stadia, ze normalne zisla s nami svah.

siska53
20. nov 2023

My sme vedeli lyzovat, muz dokonca lyzoval od detstva, ja som sa naucila az v 30tke.. sniwboard sme skusali, ked sme mali obaja po 40tke. Jemu to aj celkom dobre slo, mne vobec, ale ja som sportove drevo.. lenze naposledy si trochu poranil ruku na konci pobytu, potom prisla korona..a uz sme neboli nikde ani na lyzovacke.. dovodom su prachy...ked uz, tak posielame deti, ale zda sa, ze tento rok aj oni ostanu doma...

Ale sme sa zhodli, ze ostaneme uz len pri lyzovani.. muz sa boji padov kvoli ociam(ma nalez) a mne to nejde...

mimicka2013
20. nov 2023

Snowboard nie je na rovinky a crosscountry. To ze si to videla na IG a vyzeralo to krasne 2 minuty neznamena ze si to ten dotycny aj uzival pred a po zostrihani videa 😀 na lyziach vies ist aj pomaly po rovinkach pretoze sa dokazes odpichnut, na snowboard potrebujes kopec, aby si ho nemusela stale vypinat a nosit v rukach.

majlo1234
20. nov 2023

Lyzujem a snowboardujem od malicka. Ako dospelemu cloveku, ktory nerobi ziaden sport, by som ti na tvoje “predstavy” odporucila skusit lyze. Snowboard mi nepride lahsi, a duplom nie vo vyssom veku, tie pady su ozaj bolestive a je to zvlastny pocit mat proste nohy pribite k sebe. Na lyziach sa naucis spustit z kopceka za par hodin s instruktorom, na snowboarde si akurat obijes rit a kolena do modra. Druha vec je, ze na take uzivanie potrebujes lyziara kamarata, aby ta potiahol po rovinkch😀 a posledna vec, ze na slovensku je velmi mali takychto “nenarocnych” roviniek na spustanie sa, uz vobec nie v strediskach, vsetko si budes musiet vyslapat a na jazdenie mimo zjazdoviek potrebujes zas inu vystroj a skusenosti